اعتماد به نفس؛ نیاز اصلی فیلم کوتاه زنجان

[ad_1]

ایسنا/ زنجان رئیس دفتر انجمن سینمای جوان زنجان گفت: مشکل اصلی فیلم کوتاه استان عدم اعتماد به نفس فیلمسازان این حوزه است.

لیلا بیگلی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در رونق سینماگران تاثیر داشت اما تاثیر آن در حوزه فیلم کوتاه بسیار کمتر بود. اعتماد به نفس ندارند و فکر می‌کنند فیلم‌هایی که در جشنواره‌های شهرهای دیگر مثل تهران به نمایش در می‌آیند با امکانات بسیار بهتری تولید می‌شوند، در صورتی که اینطور نیست و همه از جایی شروع شده‌اند. .

وی افزود: عدم تجربه، ترس از قضاوت شدن و توسل به ساخت فیلم های شخصی سازی شده برای حاشیه امنی که ایجاد می کند، از آسیب هایی است که در سینمای کوتاه استان به چشم می خورد. اگر یک اثر هنری ریسک است و وقتی فیلمساز فیلمی می سازد باید آن فیلم را دید تا قضاوت شود.

این مسئول با بیان اینکه مشکلات موجود همیشه مشکل پشتوانه یک کارگردان نیست، تصریح کرد: فیلم کوتاه سینمای تجربه و اندیشه است و کارگردان باید منتظر واکنش مخاطبانش باشد.

بیگلی ادامه داد: با توجه به استعداد و پتانسیل فیلمسازان زنجانی انتظار بسیار بیشتری از آنها می رود و این هنرمندان باید ترس خود را کنار بگذارند، به اعتماد به نفس برسند، ایده پردازی کنند و کار خود را شروع کنند. هنرمندان جوان خوب و با استعدادی هم در استان هستند که با کسب اعتماد به نفس می توانند کارهای خوبی انجام دهند.

رئیس انجمن سینمای جوان زنجان گفت: زمانی که مدیر انجمن فیلم آلمان قبل از شیوع ویروس کرونا در استان حضور داشت، از حمایت از سینما در ایران تعجب کرد. فیلم در ایران هم محاسن و هم معایب دارد، گفت: یک فیلمساز باید پویا و فرصت طلب باشد و انواع اجتماعی، فرهنگی، خیرخواهانه و … را رعایت کند.

وی با اشاره به اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون تولیدات سینمایی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ مانعی برای توسعه فیلمسازی در استان وجود ندارد. علاوه بر این، جلسات مختلفی از جمله پاتوق های سینمایی، جلسات فیلمنامه نویسی و… برای سینماگران برگزار می شود که متاسفانه اکثر هنرمندان در آن حضور ندارند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.