افزایش کرایه مترو، اتوبوس و تاکسی از اول اردیبهشت

[ad_1]

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، نرخ بلیت و بلیت وسایل نقلیه عمومی در سال جاری ۲۵ درصد افزایش می‌یابد که براساس اعلام استانداری تهران از اول اردیبهشت ماه اعمال می‌شود.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در بهمن ماه سال گذشته لایحه افزایش کرایه تاکسی و کرایه مترو و اتوبوس را مورد بازنگری قرار دادند و پس از رایزنی های متعدد مصوب شد که حداکثر کرایه حمل و نقل عمومی یعنی اتوبوس، مترو و تاکسی 25 باشد. درصد

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی تهران در سال 1401 به طور میانگین 25 درصد افزایش می یابد. اما از آنجایی که مبلغ کرایه در برخی خطوط ناچیز و نامتناسب است، تصمیم گرفته شد تا حداکثر تا 35 درصد نرخ کرایه را افزایش دهند تا کرایه متناسب و تصادفی باشد. این در حالی است که البته نرخ کرایه خطوط مینی بوس در سال جدید 1.2 کرایه اتوبوس بر اساس طول خطوط تعیین شده است.

همچنین بر اساس مصوبه شورا مقرر شد نرخ کرایه تاکسی‌های اتوبوس در شهر تهران تا سال 1401 به طور میانگین 25 درصد و تا 35 درصد نسبت به نرخ پایه مصوب سال 1400 افزایش یابد.

بر این اساس قیمت بلیت مترو تهران برای سال آینده با 25 درصد افزایش به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسید که فرودگاه امام خمینی (ره) 12 هزار و 500 تومان قیمت خواهد داشت.

این در حالی است که این مقادیر برای بلیط های یک طرفه است و بلیط های طولانی مدت بر اساس مبلغ پرداختی شارژ می شوند.

به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه شورای شهر تهران مانند سال های گذشته، خانواده های شهدا، معلولان، جانبازان از 100 درصد تخفیف و دانش آموزان 50 درصد تخفیف بلیت مترو و اتوبوس دارند و خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت نمی کنند، می توانند از تخفیف 100 درصدی برخوردار شوند. بلیط 400000 تومان. و افراد بالای 65 سال دارای کارت وضعیت نیز از 90 درصد تخفیف برخوردار می شوند.

به گزارش ایسنا، ناصر امانی، نماینده شورای شهر تهران در شورای تطبیق استانداری به ایسنا گفت: اعمال افزایش نرخ ها.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.