افزایش کودکان مبتلا به عفونت های مرموز کبدی در اروپا و آمریکا

[ad_1]

مقامات بهداشتی می گویند که در حال بررسی موارد غیرقابل توضیح و مشکوک هپاتیت یا هپاتیت در کودکان در چندین کشور اروپایی و همچنین ایالات متحده هستند.

به گزارش ایسنا، مقامات بهداشتی می گویند مواردی از هپاتیت یا هپاتیت علاوه بر بریتانیا و اسکاتلند در دانمارک، ایرلند، هلند، اسپانیا و آمریکا گزارش شده است.

هفته گذشته مقامات بهداشتی بریتانیا نیز اعلام کردند که موارد شایع تری از این بیماری را در میان کودکان شناسایی کرده اند.

البته هنوز علت بیماری در کودکان و افزایش موارد مشخص نشده است.

مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری ها هنوز تعداد موارد هپاتیت را در چهار کشور اروپایی شناسایی نکرده است.

اما سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید کمتر از پنج مورد در ایرلند و سه مورد در اسپانیا گزارش شده است. این آژانس افزود که انتظار می رود موارد بیشتری در روزهای آینده شناسایی شوند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های اروپا اعلام کرد که تحقیقات در مورد علت این بیماری در تمام کشورهای اروپایی که مواردی در آنها گزارش شده است ادامه دارد.

در ایالات متحده، وزارت بهداشت عمومی آلاباما گزارش داد که 9 مورد در کودکان یک تا شش ساله یافت شد که دو مورد از آنها نیاز به پیوند کبد داشتند.

بیشترین تعداد موارد ابتلا در بریتانیا گزارش شده است که در مجموع 74 مورد تاکنون گزارش شده است.

هفته گذشته، اداره بهداشت و ایمنی بریتانیا گفت که ویروس های رایجی که باعث هپاتیت عفونی می شوند (هپاتیت A تا E) در میان موارد شناسایی نشده اند.

در نتیجه، محققان در حال بررسی علل احتمالی دیگر هستند و معتقدند که آدنوویروس رایج ممکن است علت این بیماری باشد.

آدنوویروس ها خانواده ای از ویروس ها هستند که معمولا باعث طیفی از بیماری های خفیف مانند سرماخوردگی، استفراغ و اسهال می شوند.

به گزارش بی‌بی‌سی، آژانس سلامت و ایمنی بریتانیا، با این حال گفت که سایر علل احتمالی این بیماری در حال بررسی است و احتمال اینکه کووید-19 علت آن بوده باشد را رد نکرد. این آژانس افزود که هیچ ارتباط واضحی بین این بیماری و واکسن‌های کووید-19 وجود ندارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.