انسان با اعمال خود مراتب بهشت ​​و جهنم را مشخص می کند

[ad_1]

بخشش و تربیت اصلی در بهشت ​​و جهنم بر اساس اعمال انسان است. پس باب بهشت ​​باب فضایل اخلاقی و باب جهنم دریچه اخلاق و اعمال بد است.

به گزارش ایسنا، در دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان آمده است:

به نام خدا

«خدایا درهای جن را در او بگشا و او را از معانی درهای جن پر کن و با تلاوت قرآن یا پایین انداختن اندام در او پیروز باش».

«خدایا امروز درهای بهشت ​​را به روی من بگشا و درهای آتش جهنم را ببند، مرا به تلاوت قرآن توفیق ده، ای نازل کننده آرامش در دل های مؤمنان».

حجت الاسلام والمسلمین مجید سینایی، استاد حوزه علمیه در تفسیر عبارت «الله درهای جن را گشود و در درهای جن آفرید» می فرماید: و بنای در بهشت ​​و جهنم بر اساس است. اعمال انسان پس باب بهشت ​​باب فضایل اخلاقی و باب جهنم دریچه اخلاق و اعمال بد است.

وی ادامه داد: امام راحل در این باره می فرمایند: ما سه مرتبه بهشت ​​و جهنم داریم که به ترتیب بر اساس رفتار، خلقت و اعتقاد است.

این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: یک وقت است که انسان خوبی هایی دارد که چندان در درونش نیست، اما گاهی دستی از لطف و بخشش و شوخ طبعی دارند، هرچند آن چیزها در درون انسان نهادینه نشده باشد. خداوند درهای بهشت ​​را بر روی این گونه افراد می گشاید، اما در موارد دیگر، افرادی هستند که ضمیر ناخودآگاه آنها، یعنی ذات آنها، خوب شده و در آنها نفوذ کرده است. این افراد عاشق خدا هستند و در برخورد با دیگران خوش رویی نشان می دهند و این افراد در بهشت ​​باز هستند.

حجت الاسلام سینایی اعلام کرد: اعتقاد سالم بالاترین مرتبه بهشت ​​رفتن است، کسی که اعتقاد صحیح به توحید داشته باشد و آن را در دل و فطرت خود درک کرده باشد، دربی آسمان برای او باز می شود که بالاترین آن است. مرحله.

وی افزود: در مقابل همه این اتفاقاتی که گفته شد، اگر کسی بر خلاف آنها عمل کند، درهای جهنم به روی او باز می شود. کسی که باور نادرست دارد، اما رفتارش خوب است، جایگاه ضعیفی دارد. بنابراین، باز شدن درهای بهشت ​​و جهنم چیزی است که ما دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.