انواع اواپراتور صفحه ای پیانو آفیکال

انواع اواپراتور صفحه ای – پیانو آفیکال
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

جذب حرارت سیال از اطراف کویل که باعث کاهش دمای سیال می شود و عملیات سرما سازی اتفاق می افتد.  Th​is article has been c​reated with t​he he lp of  GSA Co​nt en​t Gene​rato᠎r DEMO !

این ویژگی باعث میشود تا تعداد خاموش و روشن شدن کمپرسور برای سرد کردن آب داخل اواپراتور کاهش یابد در نتیجه عمر دستگاه چیلر افزایش یافته و مصرف برق آن بشدت کاهش یابد.

“اواپراتور صفحه ای” بیشتر در چیلر های ظرفیت متوسط و بالا دیده می شود. 3. برای نصب با ظرفیت کم استفاده می شود ← برای نصب با ظرفیت زیاد استفاده می شود. Th​is art icle h​as ​been creat ed ​by G SA Cont en᠎t ​Gene rato r  DEMO !

2. اینها در راحتی و نصب خنک کننده هوا مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب اواپراتور صفحه ای اوندا با توجه به شرایط کارکرد سیستم برودتی، نوع کاربری، مبرد مورد استفاده و محدودیت های ابعادی صورت می گیرد.

اواپراتور ها را با توجه به ماده مبردی که داخل آن قرار دارد هم در حالت خشک و هم در حالت مرطوب قرار دارد .

در مینی چیلر نوع اسکرال کمپرسور و در شرایط خاص مثل منطقه گرم و مرطوب یا همان حاره ای، از نوع پیستونی کمپرسور استفاده می شود.

همچنین در مناطق مرطوب که امکان استفاده از کندانسور آبی وجود ندارد از کندانسور هوایی استفاده می شود. ویژگی اواپراتور آیس بانکی تولید و ذخیره سازی حجم زیادی آب سرد میباشد که از آن میتوان در سرمایشهای فرآیندی و خنکسازی قالبهای تزریق پلاستیک و دستگاههای صنعتی و استخرهای پرورش ماهی استفاده کرد.

از اواپراتور آیس بانکی معمولاً در چیلرهای صنعتی استفاده میشود. از مینی چیلر معمولاً جهت تهویه مطبوع تابستانی مجتمعهای مسکونی، ویلاها، ساختمانهای اداری و تجاری استفاده میشود اما از مینی چیلر میتوان جهت کاربریهای صنعتی نیز استفاده کرد.

از طرفی وزن چیلر جذبی نیز به دلیل این که از آب در سیستم تبرید آن استفاده شده ، بیشتر است.

مبرد با ورود به اواپراتور، با کمک سیال دیگری (هوا در سردخانه و آب در چیلر) که به طور غیر مستقیم با آن در ارتباط است، تبادل حرارت انجام می دهد و گرمای آن سیال را می گیرد و خود تبخیر می شود.

اواپراتور موظف به سرد کردن یخچال است و هنگامی که مایع مبرد در لولههای اواپراتور جریان مییابد فنهای اواپراتور به جذب گرمای محیط میپردازند و خنکسازی محیط یخچال انجام میشود.

ما به راحتی و با ضمانت کار تعویض فن اواپراتور یخچال را انجام می دهیم. به دلیل سادگی و راحتی در نگهداری و نظافت این نوع کاربرد بسیار زیادی در یخچال های خانگی و فروشگاهی دارد.

اواپراتور هوایی به دلیل کاربرد وسیع و گوناگون تبرید مکانیکی ، اواپراتورهای هوایی در انواع ، اشکال و اندازه های متنوع طراحی و ساخته میشوند. ᠎This ​post w as ​done with the help of GSA Content Generator D em over᠎si​on!

در اواپراتورهای لوله بدون پوشش، بیشتر هوایی که روی سیم پیچ گردش می کند از فضای باز بین لوله ها عبور می کند و با سطح سیم پیچ در تماس نیست.

بنابراین گردش آزاد هوا در اطراف سیم پیچ باعث کاهش کارایی اواپراتور می شود. این کار باعث می شود تا به شکل بهتری بتواند گرما را به واسط خنک تری مثل آب یا هوا منتقل کند. Conte nt w as gener​ated by GSA C on᠎tent Gen er ator Demov er sion.

با گذشت زمان، کثیفی که به اواپراتور میچسبد میتواند باعث ایجاد ماده چسبناک شده و باعث خوردگی قطعه شود. زاویه شورون در ورق های مجاور معکوس شده است، به طوری که وقتی صفحات سفت می شوند، راه راه ها نقاط تماس متعددی را ایجاد می کنند که تجهیزات را پشتیبانی می کند.

بدیهی است اگر سیستم برودتی صرفا شامل مد سرمایشی باشد و بر خلاف سیستم هیت پمپ با معکوس شدن سیکل جای اواپراتور و کندانسور تغییر نکند، استفاده از نوع استاندارد اواپراتور صفحه ای اوندا با مبرد R410A نیز اشکالی ایجاد نخواهد کرد.

مختل شدن سیکل سرمایشی یخچال مساله ای مهم است که ممکن است منجر به فاسد شدن مواد غذایی گردد. به نصب در بالای اواپراتور ممکن است یخ زدایی شود و رطوبت از سطح اواپراتور به پایین سرازیر شود.

سطح تماس ممکن است با افزایش طول لوله افزایش یابد. این شامل پوسته، صفحات و لوله های لوله، جعبه های والر و اتصال مبرد است.

اواپراتور صفحه ای اوندا به منظور تبخیر مبرد در مدار تبرید پس از شیر انبساط و قبل از کمپرسور نصب می گردد.

از کاربردهای اصلی مبدل های صفحه ای یا پلیتی اوندا ONDA در سیکل تبرید کاربری اواپراتور می باشد. این اواپراتورها برای کاربردهای تهویه مطبوع در جایی که دمای یخچال بالاتر از 0 درجه سانتیگراد است به دلیل سرعت خنک شدن سریع بهترین مناسب هستند.

در کاربردهای صنعتی از آب سرد برای خنک کردن تجهیزات در حال کار ، استفاده می شود. لوله فولادی برای اواپراتور بزرگتر استفاده می شود و برای مبرد آمونیاکی قابل استفاده است.

در اواپراتور فن دار (که همان اواپراتور هوایی یا اواپراتور خشک است) که در شکل زیر نشان داده شده است، سیال مایع که معمولا مبرد (گاز فریون) است از درون لوله ای پر پیچ و خم عبور می کند و از پیرامون لوله ها، هوا توسط فن جریان می یابد و به همین خاطر به آن اواپراتور هوایی ، فن دار و یا خشک گفته می شود.

ورق لوله معمولاً به ضخامت 1 اینچ به پوسته جوش داده می شود و برای دریافت لوله سوراخ می شود.

سپس گاز سرد شده با چرخش داخل لوله های رادیاتور اواپراتور سرمای خود را به پره های رادیاتور داده و این هوای سرد توسط یک فن به کابین فرستاده می شود.

نحوه عملکرد و طرز کار اواپراتور چیلر به این صورت است که اواپراتور پوسته لوله چیلر متشکل از یک مخزن استوانه ای است که در آن لوله های مسی تعبیه شده است مبرد در داخل لوله های مسی داخل مخزن عبور می کند و مایع خنک شونده که عموما آب می باشد بر روی لوله ها جریان دارد .

اواپراتور پوسته لوله کاربرد فراوانی در صنعت دارد که متناسب با درخواست مشتری در ظرفیت های متفاوت ساخته می شود.

برای انتخاب ظرفیت کولرگازی از واحد BTU استفاده میشود. سرعت انتقال حرارت کمتر است و برای واحد کوچک استفاده می شود.

اواپراتورها بسته به اینکه مبرد مایع تمام سطوح انتقال حرارت را پوشش میدهد یا بخار گاز در قسمتی از آن فوقگرم شده باشد، به دو دسته سیلآلود و خشک طبقهبندی میشوند.

همانطور که پیشتر توضیح دادیم این دو دستگاه از نظر ساختاری و ظاهری بسیار شبیه به یکدیگرند، اما تنها تفاوت آن ها در نوع عملکردشان است که کاملا عکس یکدیگر است.

این صفحات طوری به هم وصل شوند که مبرد بین دو صفحه جریان مییابد و سیال سرد شونده (معمولاً آب) بین جفت صفحات مجاور در جریان است صفحات راهراه با یک الگوی شاه ماهی که از نظر فیزیکی صفحات را تقویت میکند و همچنین به تلاطم جریان مبرد و آب کمک میکند و ضریب انتقال حرارت همرفت عالی را فراهم میکند.

مهندسین هنگام طراحی اواپراتور باید میزان بخار مورد نیاز برای حذف آب اضافه و حرارت اتلافی را در نظر بگیرند.

این کویل ها همچنین بصورت خشک یا با پاشیدن آب بهمراه دمنده های گریز از مرکز برای تهیه هوای سرد پر سرعت در انجماد وزشی مورد استفاده قرار میگیرند.

حداکثر فشار کاری در نوع استاندارد اواپراتور صفحه ای اوندا 30 بار می باشد که در چیلر و سیستم های های هیت پمپ با انواع شارژ مبرد (بجز مبرد های فشار بالا مانند R410A) قابل استفاده می باشد.

اواپراتور صفحه ای اوندا ONDA در 7 سری مختلف و دو ورژن (استاندارد و فشار بالا) با تنوع گسترده ای از انواع اتصالات عرضه می گردند.

جریان مبرد و آب از دو مسیر مجزا وارد دستگاه شده و پس از تبادل حرارتی و تاثیر بر یکدیگر از آن خارج می شوند.

مبرد در حال تبخیر از طریق جداره های خارجی لوله های مسی ، حرارت را از آب گرفته و آب را سرد می کند.

اواپراتور لوله ای و صفحه ای گاهی اوقات تحت عنوان اواپراتور ساده طبقه بندی می شوند. در ساخت و ساز ساده است از این رو تمیز کردن و یخ زدایی آن بسیار آسان است. ​Th᠎is art​ic le has be᠎en c᠎reated wi th the  help  of GSA Con​tent  G​enerator D᠎em᠎oversi​on.

نحوه کار کرد این دستگاه ها بسیار ساده است. به طور مثال اواپراتورهایی که قرار است در سوله های بزرگ یخچالی، سرد خانه ها و محل نگهداری مواد منجمد به کار گرفته شوند، بسیار بزرگ و سقفی هستند.

پس می توان گفت سرد ترین نقطه در یک سیستم بروتی اواپراتور است. این وسیله معمولا یک کویل ( رادیاتور) است که در داخل کابین و یا داخل منبع قرار گرفته و هوا کابین یا سیال درون منبع را خنک می کند.

اما کندانسور که به آن چگالنده نیز گفته می شود قطعه ای است که وظیفه آن خنک کردن سیال و همچنین تبدیل بخار به مایع می باشد.

به دلیل اینکه بحران انرژی موجب افزایش مشکلات زیست محیطی و بهای انواع سوخت های فسیلی می شود، استفاده از سیستم های جدید تاسیساتی با راندمان بالا برای بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی به امری ضروری و اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.

کندانسور نیز سیستمی برای تبدیل گاز به مایع در چرخه و انتقال گرما به محیط اطراف اعم از هوا یا مایع میباشد.

2. سرعت انتقال حرارت کمتر است → سرعت انتقال حرارت بسیار زیاد است. انتقال حرارت به طور کلی کم و هزینه اولیه کم آن نیز است.

اگر قطر لوله بزرگ باشد، سرعت مبرد کم است و حجم ویژه مبرد بیشتر به سطح لوله می شود تا کامل تبخیر شود.

یک سیال مانند آب از یک سمت وارد و از سمت دیگری خارج می شود، همچنین سیال دیگری مانند مبرد همزمان از سمت دیگری ورود و خروج می کند.

در یک اواپراتور غرقابی، سطح مبرد مایع همیشه ثابت است. در اواپراتور انبساط خشک، مبرد مایع از سیم پیچ یا لوله اواپراتور عبور می کند و زمانی که به انتهای اواپراتور می رسد، تبخیر می شود، به طوری که فقط بخار باید در خط مکش کمپرسور وارد شود، بنابراین شیر انبساط ترموستاتیک یا مویین، استفاده شده.

اواپراتور سیم پیچ لوله بدون پوشش. کندانسورها و فلاسکها در شیشههای غیر روکش دار برای مقاومت بیشتر در برابر حلالها و گرما و با پوشش پلی برای محافظت بیشتر در برابر شکستگی موجود است.

برای آشنایی بیشتر با این قطعه در این مطلب با ما همراه باشید. برای آنکه با نقش اواپراتور بیشتر آشنا شویم بهتر است مروری داشته باشیم بر سیکل تبرید تراکمی.

در این روش پس از قرار گیری پره ها بر روی لوله، حرارت را حذف میکنند تا پره ها کاملا به لوله قفل شوند.

در ساخت مینی چیلرها علاوه بر قطعات اصلی از قطعات و کنترلآلات دیگری نیز استفاده میشود. سیم پیچ لوله برهنه مارپیچی اغلب برای خنک کردن مایع استفاده می شود.

شکل رایج سیم پیچ های لوله برهنه زیگزاگ مسطح است. لوله های کوچک به باله های کوچک نیاز دارند. همانگونه که اشاره شد در سیستم های هیت پمپ از آنجائیکه در مد گرمایشی اواپراتور به عنوان کندانسور عمل خواهد کرد.

این اواپراتور ها در سردخانه بالا و زیر صفر استفاده فراوان دارند، مانند سردخانه خرما، رستوران، گوشت منجمد و انواع سردخانه مواد غذایی که در دمای بالا و زیر صفر نگهداری و انبار میشوند .

1. کلرو فلوروکربن: این گازها حاوی کلر هستند و به دلیل آثار مخربی که روی محیط زیست دارد، از دههی ۹۰ میلادی به بعد استفاده نمیشود.

به دلیل کاربرد وسیع و گوناگون تبرید مکانیکی، اواپراتورها در انواع، اشکال و اندازه های متنوع طراحی و ساخته می شوند.

اواپراتور لوله در لوله. از لوله های فولادی یا لوله های مسی ساخته شده اند. این صفحات در جنس های مختلف و با طرح های مخصوصی ساخته شده و در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

مبدل های حرارتی صفحه ای هپاکو از نوع یکپارچه (Brazed) نسل جدید و با راندمان بالای مبدل های حرارتی صفحه ای می باشد.

Conte᠎nt h as be᠎en g᠎enerated wi th the help of GSA C​on tent Gen​erator  Demov᠎ersion !

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.