اگر می خواهید سود کنید، صادق باشید.

[ad_1]

سود سالانه سهامداران بالاخره در حال تعیین و واریز سود سهامدارانی است که در سامانه سجام ثبت نام کرده اند از 14 اردیبهشت ماه واریز می شود.

به گزارش ایسنا، توزیع سود سهامداران همواره یکی از چالش های بازار سرمایه بوده است، چرا که با وجود راه اندازی سامانه سجام و یکپارچه سازی اطلاعات، باز هم برخی از شرکت ها از طریق این سامانه سود سهام پرداخت نمی کردند و برخی از سهامداران دچار مشکل شده بودند. برای دریافت سود ناچیز به بانک مراجعه کنید یا اطلاعات خود را به شرکت فکس کنید! همین امر باعث شد که سهامداران زیادی بین رقبای خود سود تقسیم کنند و این سودها برای سالیان متمادی در شرکت ها واریز می شد.

اگرچه تعداد دقیق سودهای واریز شده مشخص نیست، اما بررسی 13 عرضه اولیه در سال 1400 نشان می‌دهد که این شرکت‌ها حدود 880 میلیارد تومان از سود خود را خارج از سجام و از طرق دیگری مانند ارائه بانکی یا دریافت اطلاعات فکس از محل سجام پرداخت کرده‌اند. سهامدار در حالی که حدود 53 میلیون نفر در این پیشنهادات شرکت می کنند انجام دادند!

به هر حال این چالش رو به پایان است و محسن انصاری مهیاری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس طی نامه ای از امکان پرداخت اعتبارات سهامداران سال های گذشته از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی و استفاده از آن خبر داد. اطلاع رسانی به سهامداران از 24 اردیبهشت ماه سال جاری به بهره برداری می رسد. بنابراین ناشری که به دلایلی از جمله عدم اعلام شماره حساب توسط خود، عدم ذکر سهامداران، عدم یکنواختی و غیره سود سالهای گذشته را پرداخت نکرده است، باید این سود را از تاریخ مذکور و اقدامات حاصل از آن در سیستم کدال.

از طرفی سهامداران برای دریافت این سود باید در سامانه سجام (WWW.SEJAM.IR) ثبت نام کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.