ایجاد نارضایتی عمومی زلزله زدگان شهرستان دنا به دلیل عدم استفاده از وام

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد فرماندار شهرستان دنا گفت: عدم بازپرداخت وام به زلزله زدگان این شهرستان نارضایتی عمومی را ایجاد کرده است.

کوروش درخشان زاده در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پرداخت وام زلزله زدگان شهرستان دنا افزود: بیش از یک سال از طرح پرداخت وام زلزله زدگان زلزله زدگان می گذرد. اما بانک های دیگر جز بانک مسکن کار خاصی انجام ندادند.

وی گفت: بانک ها مدام تهدید به تعطیلی دستمزد و تخفیف وام گیرندگان می کنند، دیگر تحمل جلسات عمومی را نداریم، حتی افرادی را که مشمول معوقات بودند با نامه به بانک ها معرفی کردیم، خبری نشد.

حجت الاسلام تقی زاده رئیس شورای شهر سی سخت مرکز شهر دنا نیز در این جلسه گفت: رؤسای شعب در سی سخت حکومت خودمختار تشکیل دادند که گاهی توهین و گاهی تفسیر قانون می کنند و با آنها برخورد خوبی نمی شود. به متقاضیان اطلاع داده شده است که اگر وام را به تعویق بیندازیم، در پایان دوره باید کل وام و سود را بازپرداخت کنید.

وی گفت: همچنان با یک خانواده 5 نفره در یک کلبه 12 متری زندگی می کنم، خانه های مردم هنوز تکمیل نشده، بانک ها در پرداخت تسهیلات تکلیفی عملکرد خوبی نداشته اند.

تقی زاده گفت: ما با جان و دل با این مشکلات مواجه بودیم و سختی هایی که بانک ها در این مدت متحمل شدند کام مردم را تلخ کرد.

محمد محمدی مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: عدم استفاده از وام زلزله زدگان حتی در صورت ایجاد مشکلات مالی برای مردم مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: بعد از زلزله کرمانشاه برای سومین سال تاخیر تمدید شد اما با گذشت یک سال از زلزله سی سخت هنوز کاری انجام نشده است.

محمدی درباره وام های تکلیفی تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور به وام های تکلیفی برای تکمیل منازل مردم کمک شد اما این مبلغ هنوز به مردم پرداخت نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در جلسات متعدد ستاد بازآفرینی مسائل و مصوباتی داشتیم که اجرایی نشد و درخواست داریم در این جلسه مصوبه ای تهیه شود که قابل اجرا باشد.

همچنین اصالت زاده معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست گفت: بانک ها سهمیه اول استان را 100 درصد جذب کردند و تنها 11 مورد پرداخت نشد که مشکل ساختمان بود. مجوز.”

وی افزود: بانک های صادرات و تجارت وام های تکلیفی را پرداخت کردند که 56 مورد آن مربوط به بانک رفاه بود اما اعلام کردند باید در سامانه راه و شهرسازی ثبت نام کنند اما سامانه راه و شهرسازی این سامانه را ندارد. “

اصالت زاده بیان کرد: 220 متقاضی برای دریافت تسهیلات تکلیفی به بانک مسکن معرفی شدند. 50 پرونده هنوز به دلیل مشکلات پرداخت نشده است.

سید احسان عسکری معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: کار مردم در سی سخت سر جای خود مانده و بانک معطل شده است تا یک نفر بیاید و سوال بپرسد.

وی بیان کرد: اگر مدیر بانک نتواند کار مردم را انجام دهد چه کسی می تواند؟ این بار از مدیران بانک ها می خواهم مشکلات را حل کنند اما سری بعدی را نمی خواهم و مدیری که کار نمی کند طرف من است.

عسگری گفت: در آذرماه، فروردین ماه سال آینده چه باید می شد، چه باید بکنیم، مشکلات قانونی و اجرایی تسهیلات تکلیفی بانکی باید برطرف شود و از شما می خواهم در جلسه بعدی اقدام کنید.

گفتنی است حدود 14 ماه از زلزله 30 بهمن 1396 در شهرستان سی سخت و شهرستان دنا می گذرد، اما مردم زلزله زده این شهرستان همچنان با مشکلاتی همچون عدم اجرای وام زلزله زدگان و پرداخت تسهیلات برای تکمیل پروژه مواجه هستند. خانه های آسیب دیده از زلزله

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.