این وظیفه رسانه های اسلامی است که آرمان فلسطین را زنده نگه دارند. هیچ توقعی از غرب نیست

[ad_1]

یک کارشناس مسائل خاورمیانه می گوید چالش های ایدئولوژیک بین کشورهای منطقه باعث می شود که آنها نتوانند در موضوعات مشترکی مانند مسئله فلسطین و دفاع از آرمان فلسطین با یکدیگر همکاری کنند.

حسن لاسجردی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا رسانه ها توجه چندانی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین ندارند و این توجه تنها در روزهای خاصی مانند روز قدس است؟ تصریح کرد: اقدام امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اقدامی نمادین و نمادین برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین بود و امام راحل با این نامگذاری می خواستند به این موضوع توجه کنند و تاکید کنند که مسئله فلسطین، مسئله اول جهان اسلام و زندگی روزمره آن است.

وی با اشاره به توجه ویژه رسانه ها به موضوع اوکراین و کم توجهی به موضوع فلسطین، گفت: دلیل این امر این است که بسیاری از رسانه های موثر و تاثیرگذار در ذهن غربی فعالیت می کنند و این وظیفه رسانه اسلامی و عربی که آرمان فلسطین را زنده نگه می دارد.البته از این حیث روش اطلاع رسانی و اطلاع رسانی نیز بسیار حائز اهمیت است و نباید به ارائه آمار و ارقام مربوط به جنایات رژیم صهیونیستی بسنده کرد، بلکه باید ایجاد کرد. بینش در این زمینه، زیرا ارائه آمار برای اذهان عمومی برای یک ذهن به صورت خطی تبدیل می شود، در این زمینه برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین و حرکت در این مسیر، باید ابتکارات جدیدی در مدل خبری خود ایجاد کنیم، این اخبار باید همراه باشد. تجزیه و تحلیل تا افکار عمومی بتوانند دید مناسبی به حوزه داشته باشند.

لاسجردی ادامه داد: از سوی دیگر در رقابت فعلی رسانه های جهانی، یافتن بلوک خبری برای همکاری دشوار شده است و اکنون که روابط ما با قطر خوب است، می توانیم با الجزیره همکاری خوبی داشته باشیم. رسانه ای محبوب در فلسطین». از این نظر شایسته است مدیران مسئول در بخش‌های مختلف با مشورت و تعامل بتوانند این موضوع را عملیاتی کنند.

وی همچنین تأثیر عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی در توجه به مسئله فلسطین و زنده نگه داشتن آرمان های آن را تصریح کرد: عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای عربی باعث شد این کشورها از نظر سیاسی نرم شوند. • در مورد جنایات این رژیم در مسائل سیاسی مواضع قاطع نگیرید و به سمت مواضع نرم حرکت کنید.

لاسجردی ادامه داد: در حال حاضر چالش‌های اعتقادی بین کشورهای منطقه وجود دارد و این چالش‌های اعتقادی باعث شده تا در یک موضوع مشترک مانند مسئله فلسطین نتوانند همکاری کنند. لازم به ذکر است که چالش های ایدئولوژیک کشورهای منطقه بر همکاری آنها با یکدیگر تأثیر می گذارد و باعث دور شدن آنها از موضوع اصلی مانند مسئله فلسطین و اتخاذ رویکردهای مختلف منطقه ای می شود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تاکید کرد: امیدواریم دولت سیزدهم بر اساس سیاست متوازنی که بر آن تاکید کرده است، چالش های موجود بین ایران و عربستان را برطرف کند و بر اساس حل این چالش ها بتوانیم از ظرفیت های منطقه ای استفاده کنیم. ایجاد فرصت کافی برای پرداختن به مسائلی مانند مسئله فلسطین.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.