بازیافت روزانه دو برابر زباله در رشت / دیگر از دفع زباله در سراوان خبری نیست

[ad_1]

ایسنا/ گیلان استاندار گیلان ظرفیت بازیافت روزانه کارخانه کود آلی رشت را حدود 250 تا 300 تن در روز عنوان کرد و افزود: این خطوط را در دو شیفت جابجا می کنیم و به این ترتیب روزانه 500 تن بازیافت خواهیم داشت و 200 تن داریم. روزانه رد می شود.”

اسدالله عباسی درباره آخرین اقدامات انجام شده برای ساماندهی پسماندهای سراوان، گفت: خطوط بازیافت در کارخانه کود آلی رشت از امروز افزایش می یابد. با این حال، فقط یک ردیف کار کرد و یک ردیف نیاز به اصلاح داشت که اکنون اصلاح شده است.

وی ظرفیت بازیافت روزانه را حدود 250 تا 300 تن در روز عنوان کرد و افزود: این خطوط را در دو شیفت جابجا می کنیم و به این ترتیب روزانه 500 تن بازیافت خواهیم داشت و روزانه 200 تن باطله داریم که دوغاب ندارد. و از نظر بهداشت و محیط زیست.” و تصویب شد.

استاندار گیلان در گفت و گو با شبکه باران از اعلام اعتبار 100 میلیارد تومانی برای ساخت سوله و سوله بازیافت دیگر خبر داد و گفت: به زودی ظرفیت بازیافت را به بالای 1100 تن در روز خواهیم رساند و خیر. زباله ها به سراوان منتقل می شود. و فقط ردها باقی می ماند.

عباسی همچنین از نوسازی تصفیه خانه دوغاب سراوان تا پایان اردیبهشت 1401 خبر داد و خاطرنشان کرد: دوغاب سراوان را به آبی قابل استفاده کشاورزی تبدیل می کنیم.

وی با اشاره به روند ساخت کارخانه زباله سوز رشت گفت: کارخانه زباله سوز رشت حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات و ماشین آلات آن باید از چین وارد شود، بنابراین به دنبال تامین منابع ارزی هستیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نباید سراوان را ترک کنیم، خاطرنشان کرد: پیمانکار مربوطه برای ساماندهی زباله های سراوان تعیین شده و ضدعفونی و رفع آلودگی ادامه خواهد داشت.

وی از مردم خواست پسماندهای تر را از پسماندهای خشک تفکیک کنند و افزود: مردم می توانند از زباله های تر به عنوان کود آلی در باغات خود استفاده کنند و کارخانجات بازیافت آماده خرید زباله خشک از مردم به قیمت سه تا 10 هزار تومان هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.