برخورد ماموران «زیرزمینی» با گروهی از آزادگان

[ad_1]

مراسم تجلیل از عوامل سریال زیرزمینی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد و جمعی از آزادگان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، جلیل سامان کارگردان، رضا نصیری نیا تهیه کننده، مجید اکبر شاهی مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم، میثم نجفی مدیر تولید، حسین لنجانی دستیار تولید، بهنام جعفری طراح صحنه، مهناز اکبری طراح صحنه و لباس، مرجان تاجیک منشی صحنه و بازیگران این سریال مانند هومن برق نورد، ژاله صامتی، گیتی قاسمی، پیام احمدی نیا و ابراهیم طلاتی نژاد از جمله حاضران در این مراسم بودند.

اسارت بی طنز نبود

بیژن کیانی یکی از آزادگان حاضر در این مراسم گفت: شاید برای همه مردم فضای اسارت به گونه ای به تصویر کشیده شود که همه آن غم و اندوه و درد باشد در حالی که عنصر شاخص ایران و ذات است. طنز ایرانی، حتی در زندان و با وجود شکنجه، وجود داشت و بی طنز نبود.

وی افزود: ما شعر و سرود و حتی تئاتر کمدی اسیر اجرا می کنیم. 6 ماه طول کشید تا در اردوگاه «موصل 1» یک تئاتر بسازیم. علیرغم همه فشارهای دشمن بعثی که اگر ما را می دیدند با ما بدتر و شدیدتر می شد، روزی 1.5 تا 3 ساعت در آن محیط امن تمرین و تئاتر می کردیم.

کیانی ادامه داد: یکی از ماندگارترین و جذاب ترین قسمت های اجرای تئاتر اردو، گویش های طنز آن بود. نکته ای که باید گفت این است که فضای دفاع مقدس فضایی مفید و مملو از مصالح با مضامین هنری بود که در صورت نزدیک شدن به آن می توان آثار فاخری خلق کرد.

وی در پایان گفت: موسسه پیام آزادگان این توانایی را دارد که با تمامی هنرمندان و علاقه مندان عرصه اسارت و دفاع مقدس برای خلق آثار ماندگار در این عرصه همکاری کند.

زیبایی های اسارت را در این مجموعه به نمایش گذاشتید

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد ادامه داد: فرصتی که در اختیار شما بود فرصتی استثنایی و منشا کار برای عالم هنر بود. امید است شما بزرگواران با انگیزه و تلاش و ظرفیت های علمی خود به ارتقای کمالات انسانی و زینت فضایل اخلاقی با محصولات فاخر خود برسید. انشاالله آثارش در ابعاد مختلف مفید و قابل دسترس باشد.

جلسه نماینده

مجید اکبر شاهی و رضا نصیری نیا

ابوترابی فرد ادامه داد: از شما هنرمندان تشکر می کنم که به عنوان عضوی کوچک از خانواده آزادگان فرهنگ اسارت را در معرض دید عموم قرار دادید. من این سریال را دیدم و هیچ نکته منفی در آن ندیدم و معتقدم شما عزیزان زیبایی های اسارت را در این سریال به خوبی به مخاطب نشان دادید. انصافا دنیای اسارت خیلی قشنگه.

حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد گفت: در بین آزادگان بارها درباره اسارت شنیده ام که می توان گفت اسارت قطعه ای از بهشت ​​بود، بهشت ​​بندگی، خدمت، مقاومت، گذشت، صبر و… که افرادی هستند که زندان هستند، این بستگی به درجه ایمان و ارزش های شما دارد.

جلسه نماینده

هومن برق نور و حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی

وی در ادامه به نقل از برادرش مرحوم حجت‌الاسلام سید علی اکبر ابوترابی گفت: وقتی نماینده صلیب سرخ به اردوگاه اسرای ایرانی در عراق رسید، رو به اسرا کرد و گفت: زندان‌های اروپا، آمریکا و … بسیاری از کشورهای دیگر.” امکانات رفاهی برای زندانیان فراهم بود، اما از آمار بالای خودکشی و ناهنجاری‌های اخلاقی در این زندان‌ها ناراحت بودیم، اما در اردوگاه‌های عراق که چیزی جز شکنجه برای زندانیان وجود ندارد، هیچ گزارشی از بیماری روانی و ناهنجاری‌های اخلاقی گزارش نشده است. و ادامه داد: ای کاش همه زندان های دنیا مثل اینجا بود که حاج آقا ابوترابی در پاسخ به نماینده صلیب سرخ گفت: سخنرانی ایشان زیبا بود اما کامل نبود و باید گفت: ای کاش همه دنیا اینگونه بود. زندان، نه فقط زندان».

حجت الاسلام اصغر صالح آبادی، حسن بهشتی پور، بیژن کیانی، محسن نوری مقدم، فریبرز خوب نژاد و فرزانه قلعه گوند از جمله حاضرین بودند که در پایان مراسم با اهدای لوح سپاس از عوامل «زیرزمینی» تقدیر کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.