بن سلمان در کوشنر و منوچهر سرمایه گذاری می کند

[ad_1]

یک روزنامه صهیونیستی در مقاله ای از پشت صحنه روابط بن سلمان با کوشنر و منوچهر نوشت که پول هایی که ولیعهد سعودی به این دو نفر داده جنبه سیاسی دارد و در واقع او در حال سرمایه گذاری روی حاکمان آینده است تا یکی روز کوشنر و ترامپ کاخ سفید بار دیگر به یاد آورد که چه کسی آنها را به خوبی انجام داده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در مقاله ای به رابطه بن سلمان ولیعهد سعودی با دو آمریکایی بانفوذ در دوران دولت دونالد ترامپ، یعنی جرد کوشنر، مشاور و داماد رئیس جمهور سابق آمریکا و استیون اختصاص داد. منوچین، وزیر خزانه داری و تأثیرات قدرتمند آنها بر روابط واشنگتن با ریاض تمرکز کردند.

نویسنده در این مقاله به داستان «معیشت یهودیان آمریکایی» کوشنر و منوچین و چگونگی بازگشت آنها به بازار پس از شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری و تغییر دولت در کاخ سفید پرداخته است.

در این یادداشت آمده است: کوشنر و منوچین شرکت خود را راه اندازی کردند و نام های معروف «آونتی» و «لیبرتی» را برای خود انتخاب کردند. این دو نفر برای جمع آوری پول به بازار مالی رفته بودند، بنابراین صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی آنها را پذیرفت.

نویسنده با کنایه می نویسد: «پولی که آنها جمع آوری کردند بد نیست.» جارد کوشنر 2 میلیارد دلار از عربستان سعودی گرفت، اما منوچهر به یک میلیارد دلار راضی بود.

در جایی دیگر از این مقاله آمده است: صندوق سرمایه گذاری عربستان کمیته ای دارد که اعضای آن همگی از اقتصاددانان ثروتمند و با تجربه هستند که برخی از آنها سعودی و برخی غربی هستند. بر اساس گزارش هفته گذشته نیویورک تایمز، کمیته به عربستان سعودی توصیه کرد که روی کوشنر سرمایه گذاری نکند، زیرا کوشنر بی تجربه است و سرمایه گذاری در آنجا خطر بزرگی دارد. کمیسیونی که او دریافت می کند بسیار رایج است و روابط با کوشنر می تواند به روابط عمومی آسیب برساند.

اما دیدگاه کمیته در مورد سرمایه گذاری روی استیون منوچین، ستاره سابق وال استریت، مثبت بوده است.

بر اساس این گزارش، صندوق سرمایه گذاری عربستان تحت نظارت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی است و وی تصمیم گرفت تا طی چند روز آینده دو میلیارد دلار به جرد کوشنر کمک کند.

این روزنامه صهیونیستی ادامه داد: «حتی کسانی که در امور مالی تخصص ندارند، می‌دانند که «حکام خاورمیانه از خارجی‌هایی که در گذشته از آنها حمایت کرده‌اند قدردانی می‌کنند و روی حاکمان آینده سرمایه‌گذاری می‌کنند».

اگر ترامپ و کوشنر روزی به کاخ سفید بازگردند، مطمئناً به یاد خواهند آورد که چه کسی به آنها لطف کرده است، کاری که محمد بن سلمان انجام داد مربوط به خود کوشنر است، نه افق های مالی و سیاسی. این موضوعی است که دولت ها آن را درک می کنند و درک آن برای کارشناسان سرمایه سخت است.

نویسنده مدعی است که این افراد نه تنها یهودی هستند، بلکه آشکارا و سرسختانه از دولت اسرائیل حمایت می‌کنند و بنابراین رابطه آنها با ولیعهد سعودی عادی‌سازی روابط ریاض و تل‌آویو و پیشرفت این روند را تضمین می‌کند.

نخست وزیر و وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی بنت و لاپید به طور علنی درباره این موضوع صحبت نمی کنند، اما به صورت مخفیانه و پشت درهای بسته به آن اهمیت زیادی می دهند زیرا معتقدند اگر عربستان راه امارات و بحرین را برود، توافق حاصل می شود. به طور آشکار با اسرائیل، خاورمیانه تغییر خواهد کرد و موضع اسرائیل تغییر خواهد کرد و این بخش مثبت آن است.

در این مقاله آمده است: «اگر ما خیلی مثبت به آن نگاه نکنیم، عربستان سعودی می تواند به کشوری ظالم و فاسد تبدیل شود، زیرا حاکم آن فردی بی بند و بار، دمدمی مزاج و خطرناک است و معاملات فاسد انجام می دهد. یکی از مقامات آمریکایی که با بن سلمان ملاقات کرده است، گفت: از بن سلمان پرسیدم چرا صدها میلیون دلار برای بیلبوردهایی خرج می کنید که با شما صحبت نمی کنند یا کشتی های بزرگی که در آب حرکت می کنند. او پاسخ داد: “من این کار را انجام می دهم زیرا می توانم.”

دلایل زیادی وجود دارد که اسرائیل باید با رجب طیب اردوغان، عبدالفتاح السیسی، محمد بن زاید، محمد بن سلمان و دیگر حاکمان منطقه همکاری کند، زیرا ایجاد جبهه اسرائیل علیه ایران برای امنیت و موجودیت ضروری است. از “اسرائیل”. البته یک شرط وجود دارد که یک لحظه ماهیت واقعی این سیستم ها را فراموش نکنیم و باید بدانیم که آنچه برای کوشنر خوب است لزوماً برای اسرائیل خوب نیست، باید با آنها همکاری کنیم، اما نباید سیاست آنها را دنبال کنید

در پایان این مقاله آمده است که یکی از اهداف صهیونیست ها ورود از ابتدا به خاورمیانه است; نه برای ظلم، بلکه برای مسافرت، برای لباس، برای موسیقی، برای صلح در صورت امکان، و این هدف هنوز وجود دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.