بهترین زمان برای شام چه زمانی است؟

[ad_1]

یکی از راه های کاهش وزن، کاهش کالری دریافتی است. در این میان، زمان مناسب برای غذا خوردن نیز می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین او نوشت: “به نظر می رسد که تغذیه مناسب برای سالم ماندن نه تنها به آنچه می خورید، بلکه به زمان خوردن آن نیز بستگی دارد.” شاید از خود بپرسید که آیا این بهترین زمان برای شام است یا خیر. به خصوص اگر در تلاش برای کاهش وزن یا سایر مشکلات سلامتی هستید.

تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از بزرگسالان الگوهای غذایی نامنظم دارند. به عنوان مثال، در یک مطالعه کوچک روی 156 نفر، نیمی از شرکت کنندگان 15 ساعت در روز غذا می خوردند. برخی آخرین وعده غذایی خود را ساعت چهار بعد از ظهر میل کردند، در حالی که برخی دیگر تا پاسی از شب میان وعده میل کردند. بنابراین وقتی نوبت به بهترین زمان برای صرف شام می رسد، بستگی به این دارد که اهداف سلامتی شما چیست یا چه بیماری هایی دارید.

بهترین زمان برای شام

یکی از راه های کاهش وزن، کاهش کالری دریافتی است. در این میان، زمان مناسب برای غذا خوردن نیز می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

مطالعات نشان داده اند که شما باید آخرین وعده غذایی خود را قبل از شروع ترشح ملاتونین و آماده شدن برای خواب بخورید. در تاریکی، مغز ملاتونین ترشح می کند. این فرآیند ریتم شبانه روزی نامیده می شود که عملکردهای اصلی بدن را تنظیم می کند و ارتباط نزدیکی با متابولیسم دارد.

وقتی مغز برای خواب آماده می شود، غذا خوردن باعث افزایش چربی بدن می شود. علاوه بر این، محققان به این نتیجه رسیدند که دیر غذا خوردن می تواند ریتم شبانه روزی بدن را مختل کند و در نتیجه خطر افزایش وزن و عوارض مرتبط با آن را افزایش دهد.

اگر هدف شما کاهش وزن است، توصیه می شود شام را قبل از غروب آفتاب میل کنید تا ریتم شبانه روزی بدنتان به هم نریزد. دیر غذا خوردن باعث می شود صبح روز بعد برای صبحانه اشتهای خود را از دست بدهید. نخوردن صبحانه باعث پرخوری در طول روز می شود و این منجر به اضافه وزن می شود.

به نظر می رسد زمان ایده آل برای شام با ریتم شبانه روزی شما مطابقت دارد و به بدن شما فرصت می دهد تا غذای کافی را قبل از خواب هضم کند. بهتر است شام را حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از خواب میل کنید.

منبع: Healthline

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.