بهترین زمان برای ورزش در شهرهای آلوده!

[ad_1]

در کلانشهری مانند تهران، قبل از ساعت ۷ صبح که میزان آلاینده ها به میزان قابل توجهی کمتر است، بهترین زمان برای ورزش است.

به گزارش ایسنا، با گسترش آلودگی هوا به ویژه در کلان شهرها و شهرهای صنعتی، سوالی که مطرح می شود ارتباط این آلودگی با فعالیت های ورزشی است و باید بدانیم که بیش از 180 نوع آلاینده هوا و گرد و غبار با قطرهای مختلف در هوا این یک واقعیت است که همه آنها نه تنها می توانند افراد در معرض خطر بالای بیماری های قلبی و بیماری های زمینه ای و سایر بیماری ها را تحت تاثیر قرار دهند، بلکه می توانند فعالیت بدنی و ورزش افراد سالم را نیز تحت تاثیر قرار دهند و از این حیث نکات بسیار مهمی باید رعایت شود. در نظر گرفته شده.

شدت و نوع فعالیت های ورزشی در شرایط آلودگی هوا

بر اساس مقاله تهیه شده توسط سید اشکان اردیبهشت، دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی، در حالی که با افزایش فعالیت ورزشی و تنفس دهانی به ویژه در ورزش های هوازی مانند دوچرخه سواری و دو و میدانی، نفوذ آلاینده ها به بدن افزایش می یابد. موانع محافظ بدن پس از مدتی به خوبی کار نمی کنند، بنابراین توصیه می شود ورزش های با شدت بالا به آلودگی هوا محدود شود و بیشتر روی ورزش های سبک تمرکز شود.

شرایط فضایی فعالیت های ورزشی

انجام بیشتر فعالیت های ورزشی در محیط های سرپوشیده و دور از ترافیک شهری و مراکز صنعتی و پرهیز از فعالیت های ورزشی در فضای باز به ویژه برای افراد در معرض خطر بیماری های زمینه ای و قلبی ریوی توصیه می شود. فعالیت ها البته پارک های حومه شهر مکان مناسب تری برای فعالیت های ورزشی در نظر گرفته می شوند.

چه زمانی از روز برای ورزش بهتر است؟

در شهرهای بزرگی مانند تهران، میزان آلاینده ها قبل از ساعت ۷ صبح به میزان قابل توجهی کمتر است، بنابراین قبل از ساعت ۷ صبح ممکن است زمان بهتری برای ورزش باشد.

نوع تغذیه

در صورت آلودگی هوا، فعالیت های ورزشی باید همراه با تغذیه مناسب و توجه به مصرف کافی سبزیجات و میوه های حاوی ویتامین AEC و آنتی اکسیدان باشد و از طرف دیگر برای جلوگیری و خنثی سازی هوای آلوده به مصرف مواد غذایی مورد توجه قرار گیرد. لبنیات. به خصوص توصیه می شود زیرا کلسیم موجود در شیر می تواند سرب را در بدن خنثی کند.

به طور کلی موضوعی که ورزشکاران حرفه ای در هنگام ورزش باید به آن توجه کنند غلبه بر این شرایط با حداقل خطر و عوارض ناشی از شرایط آلودگی هوا است و توصیه می شود گروه هایی که در این زمان نمی توانند ورزش کنند ورزش کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.