به نام جوانی، بچه گانه نباشیم

[ad_1]

مسعود ده نمکی کارگردان در دیدار با رئیس جمهور گفت: عرصه فرهنگ عرصه آزمون و خطا نیست، به نام جوانان سرنوشت فرهنگ کشور را به امثال من بسپارید که این عرصه را نمی شناسند. . .

به گزارش ایسنا، مستند «عصر هنر» روایتی از دیدار شب گذشته هنرمندان با آیت الله رییسی رئیس جمهور پخش شد که شرح آن به شرح زیر است:

مسعود ده نمکی – کارگردان – در دیدار با رئیس جمهور با بیان اینکه عرصه فرهنگ و هنر عرصه بلوغ است نه طمع، گفت: به نام جوانی بچه بازی نکنیم. هر کسی که فیلم یا فیلمنامه ای را تایید می کند باید با این زمینه آشنا باشد. اگر قرار است افراد تغییر کنند، از افراد بالغ‌تر استفاده کنید تا فردی که موهای خود را در قالب فیلم، موسیقی و غیره سفید کرده است، با کارمندی صحبت کند که از زیر و بم کار آگاه است.

امیر دژاکام بازیگر صحنه، تلویزیون و سینما است وی در دیدار با رئیس جمهور گفت: می گویند اگر فردی پس از مرگش در این دنیا زندگی می کرد، می توانست با استفاده از تجربیات زندگی گذشته زندگی بهتری داشته باشد. اما چون امکان پذیر نیست، از تجربیات دیگران استفاده می کنیم.

وی افزود: گاهی این تجربیات در قالب تاریخ، کتاب، دانشگاه و سخنرانی منتقل می شود، یک زمانی زبان تئاتر است. زبانی که زنده و سرزنده است و گویا خودتان آن را تجربه کرده اید. امروز احساس می کنم این هنر استراتژیک به عنوان مادر سینمای بزرگ کشورمان که کارهای بزرگی در کشور و جهان انجام داده، مظلوم و مهجور مانده است.

دژاکام افزود: من امروز به اینجا آمدم تا این چیزها را دوست داشته باشم، ببخشید اگر صریح صحبت می کنم، اما اگر در خانه با بزرگترم صحبت نکنم، با چه کسی صحبت کنم؟

در این جلسه هنرمند افغانستانی محمد اروجانی وی حدود 38 سال است که در ایران زندگی می کند و در زمینه خوشنویسی فعالیت می کند. وی گفت: به نمایندگی از کانون فرهنگی هنری پناهندگان در جلسه ای با رئیس جمهور ایران شرکت کردم.

وی افزود: واقعاً احساس خوبی است که یک مقام عالی رتبه با این صمیمیت با مردم حاضر سلام کند، صحبت های آنها را بشنود و بخشی از مشکلات آنها را به هم تیمی هایش واگذار کند تا پیگیری کند.

ما نباید به وضعیت موجود راضی باشیم

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور وی همچنین در این نشست گفت: همیشه باید شاهد پویایی در کار باشیم و کار باید رشد کند. اگر روزی سینما یا مستند ما در صحنه باشد باید خودمان را به روز کنیم و به فکر به روز شدن باشیم.

وی افزود: به هیچ وجه نباید به شرایط موجود بسنده کنیم و به سمت وضعیت مطلوب حرکت کنیم.

رئیس جمهور در دیدار با هنرمندان گفت: همیشه باید شاهد پویایی در کار و رشد کار باشیم. اگر روزی سینما یا مستند ما در صحنه باشد باید خودمان را به روز کنیم و به فکر به روز شدن باشیم.

وی افزود: به هیچ وجه نباید به شرایط موجود بسنده کنیم و به سمت وضعیت مطلوب حرکت کنیم.

سید ابراهیم رئیسی مراقبت از جانبازان را در مسیر رشد بسیار مهم دانست و گفت: ایثارگران چراغی هستند که همیشه باید مورد حمایت و توجه قرار گیرند، اما به جوانان نیز اهمیت می دهد زیرا آنها آینده سازان کشور هستند و کار خواهد شد. توسط آنها انجام شود.”

وی ادامه داد: این عدالت است که پیشکسوتان نقش معلم و معلم را بازی کنند و جوانان به دنبال علم، یادگیری، آموزش و حرفه ای شدن باشند.

توانمندسازی بخش خصوصی وظیفه دولت است

رئیس جمهور همچنین توانمندسازی بخش خصوصی را وظیفه دولت دانست و گفت: وظیفه دولت در مرحله اول رهبری، در مرحله دوم نظارت و در مرحله سوم حمایت است. کار باید در دست بخش خصوصی باشد و دولت باید آنها را هدایت، نظارت و حمایت کند نه اینکه کار را به بخش خصوصی بسپارد و بعد واگذار کند.

وی تاکید کرد: باید تسهیلات به بخش خصوصی پرداخت شود و از آنها حمایت قانونی و مالی صورت گیرد. این کار باید در همه حوزه های اقتصادی انجام شود.

عمر 6000 فعال سینمایی با تولید 100 فیلم در سال دوام نمی آورد.

سایر شرکت کنندگان در این نشست سید ضیاء هاشمیاین فیلمساز گفت: درخواست ما این است که صوت و تصویر به وزارت ارشاد بازگردانده شود. این یک وظیفه بزرگ برای وزارت ارشاد است. یکی از جاهای مهمی که می تواند به سینما کمک کند.

وی افزود: نمی توان زندگی 6 هزار فعال سینمایی با تولید 100 فیلم در سال را تامین کرد.

کاهش صلاحیت‌های وزارت ارشاد در حوزه صلاحیت‌های قانونی این وزارتخانه مایه نگرانی است.

منوچهر شهسواری وی همچنین در این نشست اظهار داشت: فعالیت های سمعی و بصری کشور به دلیل تنوع موقعیت های تصمیم گیری و به دنبال تمرکز برخی رفتارها می تواند به انسداد ختم شود که باید از آن پرهیز کرد زیرا انسداد راه حلی جز انفجار ندارد.

مدیرعامل خانه سینما تاکید کرد: ما مسئولیم و همه متعهد هستیم که اجازه ندهیم این رفتارها به این قرنطینه منجر شود. کاهش تولید خطر بزرگی برای کشور است، کاهش صلاحیت های وزارت فرهنگ و ارشاد در حوزه انتساب های قانونی آن مایه نگرانی است.

مستندها جزو مظلوم ترین ها در عرصه فرهنگ و هنر هستند

مرتضی شعبانی، مستندساز وی همچنان در این دیدار با بیان اینکه مستندسازان عاشق کار خود هستند، تصریح کرد: این افراد مستندسازی را به دلیل عشق به این حرفه کار نمی دانند اما در عین حال مظلوم هستند.

وی افزود: هم لباس و هم تعداد مستندسازان زیاد است. بسیاری از آنها ممکن است در طول سال کار چندانی نداشته باشند و زندگی آنها سخت باشد. چه خوب است که به موضوع بیمه و مسکن این عزیزان توجه ویژه ای شود.

یک تهیه کننده از رئیس جمهور دعوت کرد تا کارهای او را تماشا کند

محمدرضا شفیعی، تهیه کننده تلویزیون و سینماوی به رئیس جمهور گفت: من چند سال پیش فیلمی درباره مدافعان حرم ساختم که دوست دارم آن را ببینم. امسال هم فیلمی از تاریخ هفتم تیر داشتم که در جشنواره فیلم فجر پخش شد، حتما ببینید.

وی افزود: نظرات شما در مورد فیلم ها اگر رسانه ای شود امیدی برای جامعه است که عالی ترین مقام کشور می بیند و درباره فیلم های سینماگران ایرانی نظر می دهد.

بازیگری که بعد از 60 سال فعالیت هنوز سقفی بر سرش نمانده است

در دنباله هنرپیشه پیشکسوتوی در دیدار با رئیس جمهور گفت: مدتی بود که می خواستم خدمت و احوالپرسی کنم. من اینجا نماینده انجمن هنرمندان پیشکسوت هستم. انجمن ما حدود 600 عضو دارد و بسیاری از آنها هنوز سقفی بالای سر خود ندارند.

او گفت: 60 سال است که بازیگری می کنم. من هم مثل همکارانم سقفی بر سرم ندارم.

رئیس جمهور همچنین قول داد که نامه انجمن ایثارگران در اسرع وقت پیگیری شود.

حوزه موسیقی بودجه های کلانی می طلبد

در بخش دیگری از این نشست لوریس چکناواریان، پیشکسوت موسیقیوی خاطرنشان کرد: موسیقی بودجه بسیار بسیار زیادی می خواهد تا بتوانیم سازهای خوب بخریم، نوازندگان را تهیه کنیم و هنرمندان خوبی را دعوت کنیم، زیرا موسیقی یک هنر بین المللی است و ما باید در سطح کشورهای دیگر باشیم.

وی افزود: ویترین هر ملتی ارکستر و فرهنگ آن کشور است.

این اولین بار است که به یک مهمانی رئیس جمهور دعوت می شوم!

مهوش صبرکن بازیگر پیشکسوت تلویزیون وی در دیدار با رئیس جمهور گفت: برای اولین بار است که در خدمت یک رئیس جمهور هستم و سخنان بزرگان و نمایندگان اصناف را می شنوم.

وی افزود: چه این صحبت ها را سامان دهند یا نه، به محض اینکه درد دلی به وجود می آید، فرد را کمی سبک می کند.

ما در حالت آماده باش هستیم!

حمیدرضا نوربخش مدیر خانه موسیقی وی همچنین در این نشست هشدار داد: من به عنوان نماینده حدود 16 هزار موزیسین در کشور صحبت می کنم. باید بگویم زنگ خطر هویت موسیقایی ما مدت هاست به صدا درآمده و بهبود این وضعیت نیازمند حمایت جدی است.

وی افزود: تعارف نیست، چراغ های موسیقی سنتی ما خاموش می شود. موسیقی اقوام نیز وضعیت خوبی ندارد. این سوالات را نیز خدمت جناب آقای محترم مطرح می کنیم. اسماعیلی وزیر ارشاد تلاش های ارزنده ای انجام داده و خواهد کرد اما فکر می کنم حمایت ایشان باعث تسریع در رسیدن به نتیجه می شود.

از کسانی بشنو که 8 سال منتظر آمدن تو نبودند

به عنوان بخشی از این جلسه سید جواد هاشمی بازیگر و کارگردان وی خطاب به رئیس جمهور گفت: فکر نکنید مردم حاضر واقعا نماینده هنر این کشور هستند. واقعیت این است که شما باید به حرف مردمی گوش دهید که هشت سال منتظر آمدن شما نبودند. لطفاً فکر نکنید آنچه همه هنرمندان می گویند همان چیزی است که شما اینجا شنیدید.

سیدابراهیم رئیسی نیز در پاسخ گفت: احساس می کنیم در قبال 85 میلیون نفر وظیفه داریم و متعهد به خدمت به همه هستیم. علی القاعده نمی تواند همه دوستان را دعوت کند زیرا مکان، زمان و شنیدن سخنان همه دوستان در یک جلسه امکان پذیر نیست. اما ما همچنین سعی می کنیم آنچه را که گروه های مختلف می گویند بشنویم.

مستند «عصر هنر» روایتی از دیدار هنرمندان با آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شب گذشته از شبکه سه سیما پخش شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.