بیماری مرموزی که در کمین کودکان است

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) هشدار بهداشتی درباره شیوع غیرقابل توضیح هپاتیت در میان کودکان خردسال در ایالات متحده و اروپا صادر کرده است.

به گزارش بهداشت نیوز، اکتبر گذشته، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده از پزشکان خواست تا هر موردی از بیماری تشخیص داده نشده را در کودکان زیر 10 سال گزارش کنند. این هشدار در نتیجه یک سری از ناهنجاری های شناسایی شده در آلاباما صادر شد.

نه مورد در آلاباما و دو مورد در کارولینای شمالی گزارش شده است. ده ها مورد هپاتیت حاد در کشورهای اروپایی مانند دانمارک، اسپانیا، هلند و بریتانیا گزارش شده است.

هپاتیت التهاب کبد است که می تواند توسط هر تعداد ویروس و در هر شرایطی ایجاد شود. علائم شایع هپاتیت شامل حالت تهوع، درد معده، استفراغ و اسهال است. با این حال، برخی از کودکان در آلاباما دچار زردی شدند و نشانه هایی از افزایش آنزیم های کبدی را نشان دادند. در این دوره، اگرچه مرگ و میر گزارش نشد، چند کودک دچار نارسایی کبدی شدند و نیاز به پیوند کبد داشتند.

اگرچه علت دقیق شیوع هپاتیت هنوز ناشناخته است، کارشناسان معتقدند که علت احتمالی آن را شناسایی کرده اند.

بر اساس یک مطالعه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری با موفقیت برخی از شایع ترین علل هپاتیت ویروسی مانند هپاتیت A، B یا C را رد کرده است و کارشناسان به ویژه معتقدند که آدنوویروس 41 ممکن است علت شیوع این بیماری باشد. این غیرعادی است زیرا پاتوژن معمولاً فقط افراد مبتلا به نقص ایمنی را تحت تأثیر قرار می دهد، اما همه کودکان مبتلا به هپاتیت قبل از عفونت سالم بودند.

دکتر می‌گوید: «این غیرمعمول و کاملاً شگفت‌انگیز نیست، اما در حال حاضر فقط یک نظریه است. اشلشا کاوسیک، سخنگوی آکادمی اطفال آمریکا (AAP). ارتباط بین آدنوویروس 41 و هپاتیت در کودکان سالم هنوز ثابت نشده است و تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا ارتباط مستقیمی بین این دو وجود دارد مورد نیاز است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.