تبادل کننده حرارت بیلدینگ پلاس

تبادل کننده حرارت – بیلدینگ پلاس
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

صفحات دارای قطعاتی در گوشه ها هستند و به نحوی چیدمان شده اند که دو سیال عامل بصورت یک در میان میان صفحات جریان یابند.

صفحات دارای قطعاتی در گوشه ها هستند که به نحوی آرایش داده شده اند که دو ماده ای که باید گرما بین آن ها مبادله شود, یکی در میان فضای صفحات, جریان یابند.

بدین ترتیب بدون تماس مستقیم، بین دو سیال عمل انتقال گرما صورت می گیرد. این شکل بندی همچنین در حالتی که یک یا هر دو سیال سرد و گرم، در فشار زیاد باشند، مناسب است.

از انواع مبدل ها می توان به مواردی چون مبدل های لوله ای (Tubular Heat Exchanger) (که خود این مبدل ها بر اساس شکل به مبدلهای لوله ای U شکل، مبدلهای دو لوله ای ساده و مبدل های دو لوله ای کویل دار تقسیم بندی می شوند.) ، مبدل های پوسته و لوله (Shell & Tube Heat Exchanger)، مبدل های صفحه ای (Plate heat exchanger)، مبدل های پره دار (Fin Heat Exchangers) اشاره کرد.

این سیالات از میان صفحات جوش شده عبور می کنند، تنها واشری که در مبدل صفحه ای نیمه جوشی استفاده می شود، گسکت هایی با دو حلقه (حلقه نازل) بسته هستند که بین هر جفت صفحه دوقلو قرار می گیرد، این گسکت ها از الاستومترهای مقاوم و یا غیر الاستومترها می باشد.

صفحات نوع L دارای شیارهایی با زاویه تند میباشند. صفحات نوع H دارای شیارهایی با زاویه باز می باشند که نتیجه آن افزایش توربولنسی جریان و انتقال حرارت بیشتر می باشد.

که در راستای تولیدات قبلی، با توجه به کاربری بسیار وسیع آن در حیطه حرارتی و برودتی مشکل گشای صنایع مختلف در سراسر دنیا گردیده است.

این موضوع به ویژه در صنایع نفت و گاز با توجه به مصرف بالای انرژی حائز اهمیت می باشد. ۱-شکل جریان سیال در این مبدل ها به گونه ای است که می توان با یک سرعت کم، اغتشاش زیادی در جریان به وجود آورد وهمین موضوع باعث تبادل حرارت بالاتری می شود.

بنابراین با وجود ابعاد کوچکتر آنها و فضای مورد نیاز کمتر، به زمان کوتاه تری برای تبادل حرارت نیاز دارند.

ترانسفورماتور وسیله ایستایی است که با اتصال القایی بین مدارهای خود انرژی را انتقال می دهند. اندازه میله های فولادی بسته به فاصله مرد نیاز بین لاملاها دارد.

متداولترین و پرکاربردترین نوع مبدل های حرارتی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد مبدل های حرارتی پوسته – لوله می باشد که برای کاربردهای مختلف و در اندازه های گوناگون طراحی و ساخته می شود .

اگر در مبدل حرارتی صفحه ای دمای سیال از ۶۰درجه­ ی سانتی­گراد فراتر می رود یا سیال به کار رفته خاصیت خورندگی دارد، برای احتیاط از یک صفحه­ ی پوشش برای جلوگیری از تماس استفاده کنید.

واشرها از نشتی سیال به بیرون مبدل جلوگیری می کنند و سیال ها را در صفحات به شکل مورد نظر هدایت می نمایند.مبدلهای حرارتی صفحه ای جوشی، آخرین تکنولوژی ساخت مبدلها در دنیا با کامپکت ترین شکل ممکن می باشند که جای هیچگونه رقابتی به انواع دیگر در بازارهای جهانی نمی دهند.

چگالنده های خنک شونده با هوا و دیگ های بخار بازیافت ، مبدل های حرارتی لوله ای پره دار هستند که شامل یک دسته افقی از لوله ها است که هوا یا گاز از میان لوله ها و متقاطع با آن ها در سمت خارجی دمیده می شود و چگالش یا جوشش ، در سمت داخل لوله ها اتفاق می افتد.  This ​post h as  be᠎en done by G᠎SA  Content G ener ator Demov ersi᠎on᠎.

صفحات این مبدلها از جنس استنلس استیل 316L و 304 می باشند و جوش صفحات توسط مس یا نیکل، بسته به نوع کاربری صورت می پذیرد.کابردهای عمده مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس در سیستم های گرمایشی بعنوان جایگزین منابع کویلدار و دوجداره، در سیستم های سرمایشی به عنوان اواپراتور و کندانسوردر چیلر ها و هیت پمپ ها، اکونو مایزر، سابکولرو دی سوپر هیتر در سیستم های تبرید و بعنوان واسطه جهت سرمایش پروسه های صنعتی توسط برج خنک کن مدار بسته و در سیستم های صنعتی بعنوان ایر درایر در سیستم های هوای فشرده و خنک کن های روغن می باشد.

استفاده از این مبدل ها جهت تامین آبگرم مصرفی در ساختمان ها و تاسیسات، به دلیل راندمان بالای 90 درصد این مبدل ها، ابعاد بسیار کامپکت، حمل و نصب آسان و عدم رسوب پذیری به همراه کاهش هزینه اولیه رواج یافته است.

وظیفه تیوب شیت ها، مهار و آبندی لوله ها نسبت به هم و نیز نسبت به پوسته است. که ۲ درصد افزایش را نسبت به سال قبل نشان می دهد و پیش بینی می شود این روند صعودی همچنان ادامه داشته باشد.

افزایش اهمیت انرژی باعث گردیده علم نوین به دنبال ذخیره انرژی و در نتیجه استفاده از تجهیزات جدید با مصرف انرژی کمتر باشد.

بدنه مبدل حرارتی استخر ایمکس emaux از جنس استیل می باشد که این جنس بدنه باعث افزایش توان و بازدهی دستگاه می شود.

این دستگاه ها برای تأمین رطوبت در گلخانه های کوچک پاسخگو نخواهند بود. علاوه بر این، در زمینه تأسیسات و صنعت نیز برای سردکردن روغن داغ بهوسیله آب از این مبدلها استفاده میشود.

این گروه از مبدل های صفحه ای ترکیبی از دو نمونه قبل می باشند، به طوریکه صفحات به صورت جفت شده با واشر به هم متصل شده و دو جفت از آنها با جوشکاری به هم متصل و این روند ادامه پیدا می کند.

استعلام با عنوان خرید قطعات یدکی مبدل حرارتی صفحه ای و با کد هزاره 4411876 در تاریخ شنبه، 1 آبان 1400 در سایت ارتباط گستران هزاره ثبت شده است و مهلت شرکت در آن تا تاریخ 1400/09/04 در نظر گرفته شده است.

تجربیات جهانی نشان میدهد که استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای به عنوان بازجوشاننده در فرآیندهای پالایش نفت خام و گاز طبیعی منجر به کاهش جدی هزینه اولیه، سوخت، تعمیر و نگهداری و در عین حال کاهش انتشار گازهای گلخانه ای واحد می گردد.

این مبدلها در ۱۵ مدل مختلف ساخته میشوند که هر مدل بازه ای از ظرفیت گرمایی یا سرمایی مشخصی را پوشش میدهد.

واشرهای مورد استفاده برای دمای کمتر از ۱۲۰ درجه سانتی گراد از نوع EPDM می باشند که برای انتقال بخار و آب مورد استفاده قرار میگیرند.

در شرایطی که دمای سیال کمتر از ۹۰ درجه سانتی گراد باشد، واشرهای MBR و برای سیال های روغنی و هیدروکربن ها با دمای کمتر از ۲۲۰ درجه سانتی گراد از VITON استفاده میشود.

مبدل های حرارتی صفحه ای با راندمانی بیش از 90 درصد ، آبگرم مصرفی فوری و بهداشتی را با کمترین هزینه و بدون اتلاف انرژی تامین می کند.

این مبدل ها بهترین جایگزین منابع دو جداره ، منابع کویلی و مبدل های پوسته و لوله برای تامین آبگرم مصرفی و کلیه فرآیندهای انتقال حرارت است.

نصب این مبدل ها به صورت پیوسته تامین شده و بدلیل اینکه جنس صفحات از استنلس استیل می باشند، آبگرم تهیه شده کاملا بهداشتی است.

مبدلهای صفحه ای جوشی از تعدادی صفحه از جنس استنلس استیل 316L يا 304 تشکیل شده که توسط مس یا نیکل به صورت یکپارچه در شرایط خلأ به همدیگر جوش شده اند.

مبدلهای صفحه ای جوشی از تعدادی صفحه از جنس استنلس استیل ۳۱۶L يا ۳۰۴ تشکیل شده که توسط مس یا نیکل به صورت یکپارچه در شرایط خلأ به همدیگر جوش شده اند.

البته این مبدل حرارتی از جنس مرغوب استنلس استیل ساخته شده است. یعنی به شکل متناوب، بخشهایی از سطح جداساز در مسیر حرکت هر دو سیال قرار می گیرد.

8. روغن های صنعتی (بعنوان یکی از سیال هایی که می توانند در مبدلهای حرارتی جوشی صفحه ای دانفوس استفاده شوند) در دو نوع حلال و غیرحلال استفاده می شوند، در این حالت، سیال خنک کننده می تواند آب یا مبردهای دیگر باشند.

یکی از مزایای مثبت این مبدل ها تحمل فشار بسیار زیاد است. همچنین، برخی مزایای استفاده از این نوع مبدل های حرارتی به عنوان بازجوشاننده در فرآیندهای پالایش نفت و گاز درمقایسه با بازجوشانندهای پوسته-لوله معرفی گردیده است.

بعد از برداشتن مهره هاو میله هاي نگهدارنـده و جداسازي صـفحه متحرك انتهایی صفحات با لغزیدن روي صفحه باریکی براي معاینه از هم جدا میشوند.

از توالی صفحات در مجاورت یکدیگر، کانالی هایی برای جریان مایع سرد و گرم ایجاد می شود. برای دریافت راهنمایی در خصوص انواع مبدل های حرارتی می توانید با کارشناسان ما در ونداد تجهیز در تماس باشید.

صفحات بین دو جریان و کلیه­ ی دیواره ­های مبدل از جنس آلومینیوم می­باشد که وظیفه ­ی انتقال حرارت بین جریان آب سرد و آب گرم را بر عهده دارد؛ به طوری که این صفحات، از یک طرف، با آب سرد در تماس می­باشد و از طرفی دیگر، با آب گرم در تماس می­باشد.

مهندس وظیفه در این مورد را کاهش می دهد به تعیین طول مبدل حرارتی بر اساس حرارت محاسبه مساحت سطح ارز و قطر پیش تعیین شده.

صفحات این گونه مبدل به صورت متقارن پشت سرهم قرار می گیرند و سیال گرم و سرد مابین این صفحات در گردش می باشند، آرایش سطح صفحات باعث ایجاد امواجی در سیال شده و به این ترتیب انتقال حرارت و برودت دما بین دو سیال به سرعت صورت می گیرد.

عملکرد دو نوع پرکاربرد از بازجوشاننده های صفحه ای بلاک و صفحه-پوسته نیزبصورت کیفی مورد مقایسه قرار گرفته است. صفحات این مبدلها از جنس استنلس استیل ۳۱۶L و ۳۰۴ میباشند و جوش صفحات توسط مس یا نیکل، بسته به نوع کاربری صورت میپذیرد.

مبدلهای صفحه ای جوشی از تعدادی صفحه از جنس استنلس استیل 316L يا 304 تشکیلشده که توسط مس یا نیکل به صورت یکپارچه درشرایط خلأ به همدیگر جوش شده اند.مبدل حرارتی صفحه ای جوشی – ابعاد و هزینه کمتر، راندمان و مزایای بیشترتعداد صفحات براساس ظرفیت مورد نیاز و نوع جوشکاریصفحات (مس یا نیکل) بر اساس کاربری تعریف شده اند.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی – ابعاد و هزینه کمتر، راندمان و مزایای بیشتر تعداد صفحات براساس ظرفیت مورد نیاز و نوع جوشکاری صفحات (مس یا نیکل) بر اساس کاربری تعریف شده اند.

تعداد صفحات براساس ظرفیت مورد نیاز و نوع جوشکاری صفحات (مس یا نیکل) بر اساس کاربری تعریف شده اند. شیارهای صفحات این مبدلها در سه نوع L، M و H ساخته شده که بر اساس نوع کاربری و افت فشار مورد نیاز استفاده میگردند.

نوعی از طراحی که امکان انبساط گرمایی مستقل لولهها و پوسته را فراهم میکند، لوله U شکل است. مبدل های حرارتی صفحه ای نوعی از مبدل های حرارتی صفحه ای هستند که در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، کشتیرانی و …

وزن کم ، طراحی ساده، افت حرارتی پایین، ضریب انتقال حرارت و راندمان حرارتی بالا از مزایای اصلی این مبدل ها به شمار می رود.

به همین دلیل، بسیاری از پالایشگاه ها در سطح جهان شروع به بهره مندی از مزایای مبدل های حرارتی صفحه ای در برابر مبدل های پوسته – لوله نموده اند و این روند با سرعت زیادی در حال توسعه می باشد.

در ضمن، مزایای بیشمار این مبدلها باعث گردیده که در صنایع مختلف نظیر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی، صنایع شیمیایی، صنایع نفت و گاز یا پتروشیمی، ساختمانها، بیمارستانها و .. از این نوع استفاده گردد.

صفحهای که از طرف تحت فشار سوراخ است، به طرف بدون فشار نشت میکند و باعث سرریز میشود. در همین حال، سیال سرد از طریق ورودی واسط سرد، وارد مبدل حرارتی میشود،اما این بار، واشرها به گونه ای قرار داده شده اند که اجازه میدهند سیال سرد وارد فضایی شود که هیچ سیال گرمی در آنجا وجود ندارد.

این مساله مخصوصا در شرایطی که دمای سیال ورودی بیش از ۶۰ درجه سانتی گراد باشد یا نوسانات دمایی شدت بالایی دارند اهمیت بیشتری پیدا می کند.

مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوس، بهترین گزینه جهت تأمین گرمایش آبگرم مصرفی، گرمایش از کف آپارتمانها، گرمایش از کف جهت ذوب برف در پارکینگها و پیاده روها و گرمايش آب استخر و جكوزی می باشد.

مبدل های حرارتی صفحه ای به دلیل توربولانس جریان درصد بسیار کمی رسوبگذاری دارد. راندمان بالای 90 درصد و ابعاد بسیار کوچک به همراه هزینه کمتر و نصب آسانتر، این مبدل را به عنوان بهترین گزینه جهت کاربری های حرارتی و برودتی معرفی می نمايد.

راندمان بالای 90 درصد و ابعاد بسیارکوچک به همراه هزینه کمتر و نصب آسانتر، این مبدل را به عنوان بهترین گزینه جهت کاربری های حرارتی و برودتی معرفی می نمايد.

راندمان بالای ۹۰ درصد و ابعاد بسیار کوچک به همراه هزینه کمتر و نصب آسانتر، این مبدل را به عنوان بهترین گزینه جهت کاربری های حرارتی و برودتی معرفی می نمايد.

هدف این است که میزان جریان گاز یکسانی را در همهی کانالهای مبدل در امتداد تمام گروه صفحات (پلیتها) معرفی کنیم.

این در حالیست «سوخت گاز یا مایع» به عنوان منبع گرمایشی کوره ها مورد استفاده قرار میگیرد. سپس، نمونه هایی از کاربردهای مبدل صفحه ای در پالایش نفت خام وشیرین سازی گاز بصورت شماتیک نشان داده شده است.

در پایان نیز به نکاتی در خصوص نصب و نگهداری از آن ها اشاره می کنیم. بزرگترین مشکل روش چینش سری یا سریالی، افت فشار زیاد و جریان مخالف ناقص، می باشد.

مبدل صفحه ای از تعدادی صفحات نازک با سطح چین دار و یا موج دار که جریان سیال گرم و یا سرد را از هم جدا می کنند تشکیل شده است.

که نتیجه آن کاهش افت فشار، کاهش توربولنسی جریان و کاهش انتقال حرارت میباشد. در کار حاضر، ضمن معرفی مبدل حرارتی تمام جوشی صفحه ای، به انواع و کاربردهای نوین آن به عنوان بازجوشاننده پرداخته شده است.

اصلی تشکیل دهنده­­­ مبدل حرارتی صفحه ای شامل قاب، صفحات و واشرها می باشد. طراحی و واشربندی بهینه این امکان را ایجاد می کند که مجموعه از صفحات در کنار یگدیگر تشکیل یک مبدل صفحه ای مناسب را بدهند.

دسته لولهها میتوانند با حداقل نیاز باز کردن قطعات خارج شوند که در واحدهای تشکیل رسوب سنگین حائز اهمیت میباشد.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.