تجدید خشونت در سودان جنوبی هزاران نفر را آواره کرده است

[ad_1]

با افزایش دوباره خشونت ها در منطقه اهوار سودان جنوبی، حدود 14000 نفر آواره شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیه، درگیری‌ها روز جمعه در منطقه الوحده در شمال سودان جنوبی بین نیروهای ارتش آزادی‌بخش خلق سودان (اپوزیسیون) به رهبری ریاک ماچار معاون رئیس‌جمهور و نیروهایی که اوت گذشته از این جنبش جدا شده بودند، رخ داد. امروز و با پیوستن رئیس جمهور آن، Salvaker Miarrit، دوباره شروع به کار کرد.

استفان تاکر، مدیر منطقه لیر گفت: «تا روز دوشنبه، تعداد آوارگان در سودان جنوبی 13930 نفر برآورد شد، همه چیز غارت شد و وضعیت اکنون خطرناک است.

مقامات سودان جنوبی می گویند که تعداد آوارگان احتمالاً بسیار بیشتر است، زیرا برخی هنوز نتوانسته اند به زیرساخت های کمک رسانی برسند و برخی دیگر ترجیح داده اند به الاهوار پناه ببرند.

هیأت سازمان ملل در سودان جنوبی گفت: «تعداد زیادی از روستاهای گل آلود جنوب شهر لیر غارت یا سوزانده شده اند و ما گزارش هایی از تخریب بندر آدوک در نزدیکی نیل سفید، دومین قطب بزرگ اقتصادی داریم. ، ما نگران هستیم.

یکی از آوارگان، دیتو ری، 51 ساله، به خبرگزاری فرانسه گفت: “سربازان به روستای ما حمله کردند و بسیاری از خانه های ما را به آتش کشیدند، دام های ما را گرفتند و چندین نفر از ساکنان را کشتند. آنها تمام غذای ما را در خانه ها گذاشتند.” در آتش بود و چیزی برای خوردن نداشتیم.

با شروع درگیری در منطقه سودان جنوبی، که از زمان استقلال در سال 2011 با بی ثباتی اقتصادی، سیاسی و امنیتی مواجه شده است، وضعیت اسفناک انسانی در این کشور بدتر شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.