تصویب 200 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سد بالاخانلو قزوین

[ad_1]

ایسنا/ قزوین وزیر نیرو گفت: 200 میلیارد تومان اعتبار برای سد بالاخانلو پیش بینی شد و مقرر شد پیمانکار تا دهه فجر از این سد آب برداشت کند و در صورت کمبود اعتبار، اعتبار تامین شود. در خصوص تامین آب سد بالاخانلو نیز مقرر شد در ماه آینده مناقصه ای برای معرفی پیمانکار برگزار و این خط به گونه ای ساخته شود که آب به دست مصرف کننده برسد.

علی اکبر محرابیان در نشست خبری پایان سفر رئیس جمهور به استان قزوین که صبح روز پنجشنبه 8 اردیبهشت ماه برگزار شد، در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: میزان مصرف آب در استان قزوین 2 میلیارد مترمکعب در سال است که از این میزان، مصرف آب در استان قزوین است. 500 میلیون مترمکعب آب های سطحی و یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب از آب های زیرزمینی تامین می شود.

وی افزود: 88 درصد آب قزوین در کشاورزی، 8 درصد آب شرب و 4 درصد در صنعت مصرف می شود. 5800 حلقه چاه در استان قزوین فعال است و بسته شدن چاه های غیرمجاز روند کاهش سطح آب های زیرزمینی را کند کرده است. در این رده دشت قزوین نسبت به سایر دشت ها در رتبه چهارم کشور قرار دارد.

وزیر نیرو تصریح کرد: در پروژه های آبی استان قزوین چند طرح از جمله سد مخزنی نهب، سد بالاخانلو، آبرسانی به آبیک و انتقال آب از طالقان به قزوین را تصویب کرده ایم. با اعتبار تخصیص یافته سد نهب امسال تکمیل می شود، در خصوص شبکه آبیاری سد نهب 2 سال زمان نیاز داریم که 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و در این سفر 250 میلیارد تومان تزریق شد.

وی افزود: 200 میلیارد تومان اعتبار برای سد بالاخانلو پیش بینی شد و مقرر شد پیمانکار تا دهه فجر از این سد برداشت کند و در صورت کمبود اعتبار تامین شود. در خصوص تامین آب سد بالاخانلو نیز مقرر شد در ماه آینده مناقصه ای برای معرفی پیمانکار برگزار و این خط به گونه ای ساخته شود که آب به دست مصرف کننده برسد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پروژه آبرسانی به آبیک با توجه ویژه دولت در حال انجام است که پیش بینی می شود خط آبرسانی و تصفیه خانه این پروژه تا تیرماه تکمیل شود. همچنین انتقال آب سد طالقان به 14 شهر و 194 روستای قزوین مهمترین پروژه آبرسانی استان است.

وی ادامه داد: اجرای طرح انتقال آب از سد طالقان به قزوین 3200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در مناقصه هستیم و به زودی انجام می شود.

محرابیان در پایان گفت: استان قزوین دارای 800 روستا است و با تشکیل ستادی 240 میلیارد تومان با ستاد امام حسن مجتبی(ع) منعقد کردیم تا پروژه ها در مدت 30 ماه به اتمام برسد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.