تعریف دستگاه چیلر فن چیلر

برای یک چیلر ۵۰ نمی با سیکل آبی قیمت به تاریخ ۲۸ خرداد ۹۹ با توجه به جزییات درخواستی کارفرما ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیون می تواند هزینه دربر داشته باشد ، برای استعلام قیمت حتما جزییات کامل برای قیمت چیلر را در نظر بگیرین چون با توجه به بازه ۱۵۰ میلیونی به قصد خرید ارزان ممکن است شما چیلر مناسب خود راه خرید نکرده و در بهره برداری دچار مشکل شوید ، ضمانت شرکت مهندسی ساز برای چیلر های ساخت این شرکت ۴۸ ماهه میباشد و خدمات و تعویض قطعات نیز تا ۱۲۰ ماه انجام می پذیرد که یکی از بالاترین زمان ها در کشور می باشد و از نظر زمان تحویل نیز با ۲۰ روز کاری یکی از سریع ترین خطوط تولید در کشور را دارا می باشیم .

فن دمنده چیلر

هنگامی که قصد خرید چیلر دارید، تعداد زیادی پارامتر وجود دارد که متناسب با هر پروژه ای باید آنها را مد نظر قرار دهید.

به این دلیل که قطعات برقی و کمپرسور اکثرا وارداتی هستند و با نوسانات ارز قیمت آنها نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

عمل تبادل حرارت در کندانسور و اواپراتور چیلرهای تراکمی بوسیله مبدل های حرارتی پوسته لوله و یا صفحه ای انجام می گیرد.

به طور کلی چیلرها که هسته مرکزی یا قلب هر سیستم سرمایش مرکزی می باشند از نظر عملکرد دارای انواع تراکمی و جذبی هستند.

خرید چیلر فن کویل

شکل دیگر تقسیم بندی چیلرها بر اساس شکل خنک شدن ماده مبرد است که به سه دسته آب خنک، هوا خنک و تبخیری تقسیم بندی میشوند.

چیلر و فن کویل ابارا

بعلاوه امکان بهره برداری بسیار آسان تر از چیلرهای هوا خنک، کارفرمایان زیادی را به استفاده از این چیلرها ترغیب کرده است.

فن المانی چیلر

چیلر های موجود در باز ایران بر دو پایه ی خنک کننده از طریق هوا و یا خنک کننده کی از طریق آب به فروش می رسند ، قیمت چیلر های خنگ کننده آبی و خنک کننده هوایی را میتوانید از شرکت ما ( مهندسی ساز ) استعلام بگیرید ، اغلب با توجه به قیمت پایین تر خنک کننده های آبی این مدل را برای پروژه های خود انتخاب می کنند ، اما در انتخاب ورق و مشخصات دیگر باید با توجه به نقشه های محاسباتی اقدام به سفارش کار گرفت و به این نکته توجه کنید که توان های موجود در بازار اسمی هستند به طور مثال توان چیلر ۶۰ تن اغلب برای محاسبات ۵۰ تن باید در نظر گرفته شود و از نظر بازده مقداری کاهش باید برای آنها لحاظ شود ، قیمت چیلر به طور مثال برای ۵۰ تنی با توجه به کمپرسور که اغلب با ۴ کمپرسور ایمیل میشود و دیگ بخار بستگی دارد ، شرکت مهندسی ساز پیشنهاد میکند برای استعلام قیمت های خود با دفتر ما تماس حاصل فرمایید .

به این معنی که چیلرهای سرمایشی منبع مولد برودت خود را همراه دارند و لازم نیست پیکج و دیگ آنها را همراهی کنند.

قیمت فن کویل چیلر

گاهی عمل گرمایش در فن کویل های دیواری دو لوله توسط هیتر الکتریکی انجام می شود که در این مورد، همانند سیستم های چهار لوله ای، یونیت های مجزا، می توانند مستقل عمل کنند.

امروزه در اغلب پروژه های مسکونی از چیلر تراکمی هوا خنک که به چیلر هوایی هم معروف اند استفاده می شود.

چیلر و فن کویل چیست

مینی چیلرها، چیلرهای کوچکی هستند که دارای ابعاد کوچک و همچنین ظرفیت پایینی هستند که مناسب برای مکانهای مسکونی و اداری کوچک است.مینی چیلر ها چیلرهای هوایی کوچکی هستند که صدای کمی دارند و ظرفیت آنها کم تر از 20 تن تبرید می باشد و مناسب برای مکانهایی است که می خواهند سرمایش و گرمایش فن المانی چیلر مستقلی داشته باشند.

چیلر فن کویل چیست

هر چه EER بیشتر باشد از نظر راندمان بهینه تر است و به مقدار انرژی کمتری جهت کار آن نیاز است.

مزیت اصلی چیلرهای تراکمی آبی نسبت به هوایی، بیشتر بودن راندمان (COP) و قیمت کمتر چیلرهای آبی نسبت به هوایی است، در حالی که نقطه قوت چیلرهای تراکمی هوایی نسبت به چیلرهای آبی، عمدتا امکان استفاده آن ها در هر شرایط آب و هوایی شرجی، امکان نصب در بام، بالکن یا هر فضای دیگری خارج از موتورخانه و نیز عدم نیاز به مصرف آب برای خنک نمودن مبرد و کندانسور چیلرهای هوایی می باشد. Th᠎is c᠎ontent was gen erat ed  by GSA Content G​ener ator D​em oversi᠎on .

برای سنجش راندمان آن از EER که مخفف کلمات Energy Efficiency Ratio است استفاده می شود. چیلری بخرید که بهترین قیمت را در هزینه اولیه داشته باشد و نیز هزینه های جاری آن در آینده حداقل ممکن باشد.

چیلر یا فن کویل

همانطور که به قیمت تمام شده هنگام خرید چیلر توجه می کنید باید به پولی که در طول زمان جهت مصرف انرژی آن پرداخت خواهید کرد نیز فکر کنید.

قیمت فن چیلر

ازچرخه با صرفه تمام هوایی نیز در سیستم فن کویل نمیتوان استفاده کرد. برای تامین گرمای محیط در زمستان نیز آب گرم درون کویل که به طور معمول از پکیج یا موتورخانه تامین می شود، نقش دارد.

چیلر فن کویل دیواری

مينی چيلر ها که سیکل تبرید آنها بر اساس ظرفیت دارای یک یا چند کمپرسور اسکرال و با یک یا چند مدار می باشد معمولاً در تراس یا پشت بام ساختمان نصب می شوند و با خنك كردن آب در اواپراتور آنرا به داخل ساختمان منتقل کرده و اين آب با جریان در کویل فن كويل ها ، سرمایش مورد نظر هریک از فضاهای داخلی ساختمان را تامین می نماید.

فن کویل مینی چیلر

به علت طراحی خاص و کوچک بودن این دستگاه، مینی چیلر قابلیت نصب در مکانهای مختلفی مانند تراس و پشت بام را دارد.

جنس فن می تواند از پلاستیک یا فلز باشد که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارد و اختلاف قیمت اندکی هم نسبت به هم دارند.

در یک سیکل آب وارد چیلر شده، دمای آن کاهش مییابد و سپس به فن کویل، هواساز یا هر دستگاه دیگری که نیاز به آب سرد دارد منتقل میشود و سپس آب با دمای بالا به چیلر باز میگردد.

چیلر دستگاهی است که به وسیله سیال خنک کننده در سیکل تبرید(گاز مبرد)، سیال دیگر را (عمدتا آب) برای مصارف صنعتی یا تهویه مطبوع خنک می کند.

فن کویل و چیلر

فن کویل ایستاده یا دیواری (Cased Unit) معمولاً پیکربندی ایستادهای برای نصب روی کف در کنار دیوار دارد. چیلر هوایی به این گونه عمل می کند که مبرد به وسیله هوا در داخل کندانسور خنک می شود و این عمل به کمک تعدادی فن که هوا را از روی کویل های کندانسور عبور می دهند انجام می گیرد .

چیلرهای جذبی به دلیل مصرف بسیار پایین برق و کاهش هزینه در بیشتر ساختمان ها و محیط های بزرگ صنعتی از جمله کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله سوم: در سومین مرحله از عملیات سرد سازی، مایع به دست آمده، از طریق شیر انبساط یا لوله موئین به بخش دیگری به نام اواپراتور یا خنک کننده، که در فشار کمتری قرار دارد، وارد می شود.

جهت خرید چیلر و سایر تجهیزات تهویه مطبوع می بایست موارد به شرح ذیل را مد نظر قرار دهید. کارکرد چیلر براساس سیکل تبرید تراکمی یا جذبی است که با گرفتن گرما از سیال واسط (معمولاً آب) و انتقال آن به مبدل تجهیزات تهویه مطبوع تابستانی یا دستگاههای صنعتی باعث ایجاد سرمایش میشود.

در اصل الکترو موتور باعث به گردش در آوردن بلوور می شود و بلور ها نیز بسته به مدل فن کوئل به صورت چپ گرد و راست گرد و از نظر جنس به صورت پلاستیکی و یا آلومینیومی موجود می باشد.

برای مثال در چیلرهای ساخته شده در شرکت رادکو (RADCO)از کمپرسور برندهای معتبر جهانی از جمله ، دانفوس ، هنبل ، کوپلند و بیتزر استفاده می شود و نیز اینکه جنس فریم ها ، پنل ها ، پمپ ، مخزن ذخیره و در برخی موارد لوله های آب از فولاد ضد زنگ می باشد.

چیلر فن کویل سقفی

نظریه استفاده از تابش خورشید برای گرم کردن آب و استفاده از آن به منظور تغلیظ محلول رقیق سیستم جذبی چندان پیچیده به نظر نمی رسد، اما عملی کردن چنین ایده ای با توجه به ظرایف و پیچیدگی های این نوع سیستم ها و همچنین با توجه به در نظر گرفتن صرفه اقتصادی و برخی محدودیت های دیگر.

مدار بسته آبگرم برای گرم کردن رادیاتورهای یک سیستم حرارت مرکزی و مدار باز آبگرم برای آبگرم مصرفی بکار می رود.

امکان کاهش سطح صدای دستگاه با عایق کردن کمپرسور و قراردان کمپرسور در محفظه بسته وجود دارد. فن کویل بواسطه استفاده از آب سرد و گرم تولید شده در سیستم های مرکزی (چیلر و دیگ) نمی تواند امکان کنترل مصرف انرژی را برای هریک از واحدهای ساختمان، به طور جداگانه فراهم کند.

چیلر آبی چیلری است که مبرد گرم به وسیله آب موجود در کندانسور خنک می شود و آب داخل کندانسور خودش گرم می شود و برای اینکه بتوان از آن مجددا استفاده کرد به برج خنک کننده ارسال می گردد و در آنجا بر اساس فرآیند انتقال حرارت مجددا خنک شده و به چرخه چیلر باز می گردد.

محلول آب و لیتیوم بروماید(سولوشن) در ژنراتور حرارت می بیند و بر اثر حرارت ، آب بخار می شود. 1. اول این که علاوه بر هدر رفتن ماده سرمازای R-22 ، این مایع مبرد نباید در جو محیط رها شود، چونکه به نوعی تخریب کنندهی محیط زیست میباشد.

این مایع میتواند برای خنک کاری هوا یا دستگاهها( هواسازها و فن کوئل ها) استفاده شود که معمولاً به صورت سیکل و درون یک مبدل حرارتی جریان دارد.

قیمت چیلر ; چیلر سیستم یا دستگاهی است که گرما را از مایع میگیرد ، که برای خنک کردن اغلب دستگاه ها و بیشتر در ایران در این چند ساله فن کوئل ها استفاده میشود. This  post has been writt​en  by GSA Co nt en​t Ge ne​rator ​DEMO​!

فن کویل وسیله ای است که هوای اتاق را خنک یا گرم می کند. همانطور که در قسمت های پیشین گفته شد، فن کویل همچون داکت اسپلیت و یا کولرگازی یک سیستم کامل تهویه مطبوع نیست و برای ایجاد هوای سرد و گرم نیاز به تامین کننده آب سرد و گرم دارد.

دسته اول چیلر تک اثره با تغذیه بخار بوده و دسته دوم با تغذیه آب داغ که باید دمای این آب بالای ۱۰۰ درجه سانتی گراد باشد و دسته سوم چیلر های تک اثره با تغذیه آب گرم می باشند که دمای آب در این دسته زیر ۱۰۰ درجه سانتی گراد است.

چیلر تراکمی و چیلر جذبی جزو مهم ترین دستگاه های سرمایشی هستند که در این گزارش عملکرد وکاربرد هر کدام را شرح می دهیم.

نکته اولیه و مهم در انتخاب تجهیزات تهویه مطبوع ، محاسبه دقیق ظرفیت و نیازسنجی تجهیزات می باشد. یکی از ویژگی های مهم چیلر های مدولار این می باشد که در صورتی که یکی از دستگاه های سیستم دچار مشکل شود دستگاه دیگر وارد مدار می شود و سیستم به عملکرد خود ادامه می دهد.

در صورتی که بخواهیم دمای هر فضا را به صورت جداگانه کنترل و تنظیم کنیم، فن کویل گزینه مناسبی می باشد.

فن کویل های گلتی به طور کلی در کشور ایتالیا تولید میشود و تمامی قطعات به کار رفته در دستگاه ساخت اروپا میباشد.

این آب سرد در اواپراتور چیلر درسیستمهای صنعتی برای خنک کردن بخشی از ماشین آلات و در تهویه مطبوع برای خنک کردن هوا استفاده می شود و هوا را از طریق هواساز، فن کویل و..

شما میتوانید به راحتی از طریق شمارههای درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید. کنترلرهای چیلر باید به راحتی قابلیت خوانده شدن و کار داشته باشد و به اصطلاح User Friendly باشد.

جانمایی قطعات اصلی به گونه ای باشد که دسترسی راحتی برای بازرسی ، تعمیر چیلر ،سرویس و تعویض وجود داشته باشد.

این رادیاتورها بسیار کارآمد هستند و به میزان قابل توجه در مصرف انرژی صرفهجویی میکنند، به همین دلیل خرید رادیاتور دکوراتیو در طولانی مدت از نظر اقتصادی مقرون بهصرفه خواهد بود.

که پاسخ دادن به این سوال با توجه به نوسانات ارز و شرایط کنونی کشور به طور قطع قابل پاسخ گویی نیست .

شما هم حتما شنیده اید که هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی بی حکمت نیست! در مناطقی که به دلایلی آب کافی در دسترس نیست از چیلر هوا خنک استفاده می شود.

شما به عنوان بهره بردار یک سیستم که تلفیقی از حساس ترین قطعات مکانیکی و الکترونیکی و کنترلی هست ، می بایست قبل از تصمیم نهایی با حداقل شرایط استاندارد یک تامین کننده تجهیزات تهویه مطبوع و همچنین دستگاه های مورد نیاز خود آشنا شوید.

هر گاه تصمیم به خرید چیلر دارید در واقع یک انتخاب بین قیمت و کیفیت آن دارید. در کشور ما صدها تامین کننده تجهیزات تهویه مطبوع بصورت وارد کننده ، بازرگانی ، کارگا ه های کوچک و بزرگ و کارخانجات وجود دارندکه به شما پیشنهادات متنوعی ارائه میکنند که دارای اختلاف قیمت ، کیفیت و خدمات می باشند.

جهت انتخاب نوع و محاسبه ظرفیت و خرید نهایی سیستم های برند گلتی با مشاورین مجموعه سرما مارکت تماس حاصل فرمایید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.