تهیه دایره المعارف گلستان در دفاع مقدس / کاوش در پارک موزه دفاع مقدس تا پایان شهریور

[ad_1]

ایسنا/ گلستان فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با اشاره به اینکه دایره المعارف استان گلستان در دفاع مقدس تهیه و تدوین می شود، گفت: این دانشنامه به نقش گلستان در دفاع مقدس می پردازد.

سردار علی ملک شاهکویی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان گلستان اظهار داشت: استاندار گلستان در نوروز امسال با حضور در مناطق عملیاتی جنوب، یاد و خاطره شهید باکری را گرامی داشت. خرمشهر به عنوان تنها مرکز تأسیس کاروان شهدای عملیات والفجر 8 از یادمان شهید حاج علی احمدی و یادمان و حمام هفت تپه بازدید و دستوراتی صادر کرد و امیدوارم تا پایان دوره مشکلات این یگان ها مرتفع شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه استان گلستان به دلایل مختلف در عرصه دفاع مقدس بسیار عقب است و در بسیاری از زمینه ها از استان های زیادی به ویژه پارک موزه دفاع مقدس و … عقب هستیم.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با بیان اینکه با مشارکت همه دست اندرکاران از سال 1376 اقدامات خوبی برای پارک موزه دفاع مقدس گلستان انجام شده است و هم اکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. برای این بخش اختصاص یافته و با تخصیص این اعتبار پیش بینی می شود باغ موزه دفاع مقدس گلستان تا شهریور ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

ملک شاهکویی با بیان اینکه تکمیل یادواره های شهدا بر عهده هیات امنا است، یادآور شد: تکمیل یادواره های شهدا بر عهده هیات امنا است اما با توجه ویژه رئیس جمهور و استاندار گلستان اعتبار ویژه ای به این بخش اختصاص یافت در سال 1401 یادواره شهدای نیمه وقت در استان گلستان برگزار نمی شود.

وی به نقش استان گلستان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: سپاه وظیفه شناساندن نقش گلستان در دوران دفاع مقدس را بر عهده دارد و این طرح از سال 1376 در استان گلستان آغاز شده است.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با بیان اینکه در ابتدای کار متوجه شدیم هیچ چیزی از نقش و عملکرد استان در دوران دفاع مقدس وجود ندارد، تصریح کرد: این موضوع در سال 1380 به عنوان یک مقام معظم رهبری در استان گلستان انجام شد. وی گفت: به دلیل اینکه مستندات این بخش در استان وجود ندارد کار سختی در پیش داریم اما امیدواریم با اقدامات انجام شده دانشنامه استان گلستان در دفاع مقدس تهیه و تدوین شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.