توجه هنرمندان به جهاد یک ضرورت است

[ad_1]

ایسنا/ مرکز نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: توجه هنرمندان به جهاد یک ضرورت است و متولیان فرهنگ و هنر برای تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی بلندمدت و کوتاه مدت هستند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز یکشنبه 20 فروردین در دیدار با متولیان هنر استان مرکزی اظهار داشت: امام خمینی (ره) فصل جدیدی را در تاریخ کشور، منطقه، جهان اسلام و جهان بشریت گشوده است. بنیانگذار انقلاب و جمهوری اسلامی ایران. اگرچه کشور با مشکلات ریز و درشت دست و پنجه نرم می کند، اما هیچ گاه نمی توان از انقلاب و هنر انقلاب اسلامی غافل شد.

وی افزود: وظیفه همه هنرمندان، اندیشمندان و صاحب نظران است که با جهاد اجازه ندهند انقلاب مورد غفلت ویژه نسل های دوم و سوم انقلاب قرار گیرد تا رسانه های غربی توان مداخله در امور را داشته باشند. کشور و به والدین حمله کنید.» بگذارید نظرات اشتباه خود را مطرح کنند، هرچند در بسیاری از موارد مقامات خود ما ناخودآگاه به تجاوز غرب دامن می زنند.

وی با اشاره به مجاهدت های شهدایی چون شهید آوینی، شهید صدر، شهید سلیمانی، شهید صیاد شیرازی و اشاره به دو شهید جهاد برای تبیین حادثه حرم رضوی «شهید اصلانی و شهید دارایی» در رابطه با حوادث اخیر فلسطین افزود: اخیرا در تل آویو سه صهیونیست در یک عملیات استشهادی به شهادت رسیدند و چند صهیونیست به شهادت رسیدند و در نهایت یک فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست ها به شهادت رسید. این عملیات رعب و وحشت زیادی در بین صهیونیست ها ایجاد کرد و منجر به وقوع حوادث متعددی در این منطقه شد. چند صهیونیست کشته شدند.

دری نجف آبادی با اشاره به جهاد تبیان گفت: امسال سالی است که مقام معظم رهبری آن را سال تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال نامگذاری کرده اند و در کنار آن بر جهاد تبیان تاکید کرده اند و انگیزه بخشی است و نیازمند تفکرات درخشان است. برای پرورش این مضامین و ارائه موضوعات طلایی و گرانبها که می تواند جریان های یادگیری بسیار ماندگار، الهام بخش و موثر ایجاد کند، بنابراین امروز عرصه برای هنرمندان است که عاشق شوند. روی صحنه بروید و کارهای هنری ارزشمند انجام دهید.

وی خاطرنشان کرد: جهان تشیع و اهل بیت(ع) پس از گذشت بیش از هزار سال به برکت امام راحل توانستند زنده شوند و از چنگال اسیران و جلادان و در جایگاه سیاست، نظام های ساختمانی، امنیت و قدرت یک نظام نوین در جهان ایجاد شود و همه ما مفتخریم که این مرد بزرگ از فرزندان این ولایت است.

وی افزود: از همه مردم تقاضا دارم که به تاریخ 200 سال گذشته ایران و دوران قاجار و پهلوی نگاهی بیاندازند و ببینند با کشور و برای کشور چه کردند و ببینند چه بر سر کشور آمده است. در سال 1357 به جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شد. او بود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: یکی از ابعاد جهاد تبیین بیان تحولات و رویدادهای مثبت انقلاب اسلامی و مقایسه آن با گذشته است. یقیناً ما می توانیم جهاد را بسیار فراتر از آن تبیین کنیم و نباید بگذاریم زحمات و مجاهدت ها نادیده گرفته شود. توجه هنرمندان به جهاد یک ضرورت است و متولیان فرهنگ و هنر باید برای آن برنامه ریزی بلندمدت و کوتاه مدت داشته باشند.

دری نجف آبادی تصریح کرد: امروز در قرن پانزدهم وظیفه ما این است که با کمک یکدیگر نقشه راه استان را تهیه کنیم تا دیگر شاهد مهاجرت مغزها و سرمایه ها از استان و کشور نباشیم، جوانان ما باید بمانند و با روحیه جهادی کار کن.» فداکاری کشور خود را بسازید.

وی تاکید کرد: رسانه ها یک میراث ملی هستند و باید به تبیین ارزش های اسلامی و انقلابی توجه بیشتری داشته باشند، بنابراین لازم است با همدیگر بسیج شده و در راستای تقویت ارزش های اسلامی اقدامات و اقدامات موثری انجام دهند.

دری نجف آبادی بیان کرد: هفته هنر انقلاب اسلامی یادآور مجاهدت های شهید آوینی این شهید اهل قلم است و لازم است همه هنرمندان به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در این عرصه و در مرحله دوم بپردازند. انقلاب با ترس از این شهید.

به گزارش ایسنا، در این نشست رضا میرزایی رئیس حوزه هنری استان مرکزی به بیان برنامه های ستاد هفته هنر و فرهنگ اسلامی پرداخت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.