توسعه رشته های مهارتی در سیستان و بلوچستان با توجه به توان اقتصادی استان

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: توسعه متوازن روستا نه با تحکیم، بلکه با اقناع دانش آموزان و خانواده ها امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش ایسنا – میرعبدی در نشست کمیته هدایت تحصیلی استان اظهار کرد: شناسایی استعدادها و هدایت آنها به سمت زمینه مناسب برای این امر یکی از مهم ترین اهدافی است که در آموزش و پرورش دنبال می کنیم زیرا نتیجه آن تربیت نیروی انسانی متخصص است. برای جامعه کارآمد خواهد بود.

وی افزود: در انتخاب رشته و گرایش تحصیلی جذابیت رشته ها برای دانش آموزان و خانواده ها بسیار مهم است.

میرعبدی با اشاره به اهمیت توسعه متوازن دروس با توجه به شرایط استانی، ادامه داد: توسعه رشته های مهارتی در استان مستلزم توسعه هنرستان هایی است که وجود رشته های به روز و به روز در آن ها وجود دارد. دروس معلمان در این مدارس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد جذابیت در هنرستان ها خاطرنشان کرد: هنرستان ها و دوره های مهارتی در سیستان و بلوچستان باید با توجه به ظرفیت های اقتصادی استان که بر اساس منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات وزارتخانه است، توسعه یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بر توجه به استعداد دانش آموزان در گرایش تحصیلی تاکید کرد و افزود: اداره کل باید شرایط را در شهرستان ها و مناطق تسهیل کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.