توصیه به معدنچیان 2 ماه مانده به آزمون سراسری

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه رئیس اداره مشاوره تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه آخرین مهلت شرکت در آزمون سراسری را بهترین زمان برای برنامه ریزی برای مطالعه مفید دانست و به دانش آموزان توصیه کرد این فرصت دو ماهه را برای کسب اطلاعات بیشتر از دست ندهند.

فردین منصوری در گفت وگو با ایسنا، مهلت شرکت در آزمون سراسری را حدود دو ماه عنوان کرد و افزود: داوطلبان آزمون سراسری می توانند با برنامه ریزی صحیح در این دوره دو ماهه سطح یادگیری خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

منصوری افزود: اهمیت مطالعه دو ماه باقی مانده از آزمون سراسری به حدی است که اگر داوطلب در این فصل از سال مطالعه مناسبی نداشته باشد، با برنامه ریزی صحیح می تواند سطح یادگیری و معاونت خود را به میزان قابل توجهی ارتقا دهد. برعکس.” اگر داوطلبی در سال جاری تاکنون خوب درس خوانده باشد اما به تحصیل ادامه دهد، احتمالاً در جلسه آزمون سراسری با کاهش شدید سطح یادگیری مواجه خواهد شد.

رئیس اداره مشاوره تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز توصیه هایی برای یادگیری بهتر داوطلبان آزمون سراسری ارائه کرد و گفت: توصیه می شود داوطلبان سه برابر بیشتر از زمانی که به دروس عمومی اختصاص می دهند، وقت بگذارند. برای دروس اختصاصی، زیرا دروس تکلیفی تاثیر بیشتری در نتایج نهایی آزمون سراسری خواهند داشت.

وی به داوطلبان آزمون سراسری توصیه کرد در زمان مطالعه در فواصل زمانی مناسب استراحت کنند و افزود: بر اساس اصول مطالعه، داوطلبان آزمون سراسری به ازای هر 1.5 ساعت مطالعه، 15 تا 20 دقیقه استراحت کنند.

وی ادامه داد: استراحت یعنی استراحت مغز، نه اینکه داوطلبان امتحان کتاب درسی را رها کنند و گوشی را بردارند و وارد فضای مجازی شوند.

منصوری با بیان اینکه داوطلبان آزمون سراسری باید شب ها به طور منظم بخوابند، گفت: داوطلبان باید بین هفت تا هشت ساعت در روز بخوابند که بهتر از خواب کمتر از یک ساعت در روز و بقیه در شب است.

منصوری اضافه کرد: تاکید بر خواب منظم شبانه به این دلیل است که دانش آموزان عادت دارند در طول روز از خواب بیدار شوند تا در جلسه آزمون به خواب نروند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.