تولید واکسن سرطان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مرحله تحقیقاتی است

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یکی از اقدامات پیشگیری از سرطان که هم اکنون در حال تحقیق است، تولید واکسن این بیماری است که همچنان در دانشگاه در حال بررسی است.

دکتر. مجید غیور مبارکهان اظهار داشت: سرطان و بیماری های قلبی عروقی عامل اصلی مرگ و میر در ایران و جهان است. جایگاه این دو بیماری در آمار مرگ و میر سالانه ایران و جهان در حال تغییر است.

وی افزود: فعالیت های تحقیقاتی زیادی در زمینه پیشگیری، تشخیص صحیح و به موقع و درمان به موقع سرطان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد که در این راستا بهترین روش ها در حوزه تشخیص و درمان این بیماری بوده است. استفاده شده.”

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه پژوهشگران این دانشگاه در سال های اخیر اقدامات چشمگیری در سه حوزه پیشگیری، تشخیص صحیح و به موقع و درمان به موقع سرطان انجام داده اند، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات پیشگیرانه در حال حاضر است. در حال تحقیق و مطالعه صحبت از تولید واکسن سرطان است و مطالعات در حال انجام است. محققان همچنین به درمان موفقیت آمیز سرطان ادامه می دهند و از موثرترین داروها در این زمینه استفاده می کنند.

وی افزود: همزمان با ورود فناوری های نوین و نانوداروها; تحقیقات همچنین برای انطباق با درمان های جدید و به روز انجام شد. مناسب ترین تصمیمی که باید پس از تحقیقات گسترده در مسیر موفقیت درمان، انتخاب روش مناسب و کاهش عوارض داروها گرفته شود، موفق ترین نتیجه را در رده درمانی به همراه دارد.

غیور مبارکهان با بیان اینکه تاکنون 35 طرح پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرا شده است که 25 درصد از این طرح ها اجرا و پس از تایید نهایی به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: این طرح ها در حال انجام است. و نتیجه محصول است و تاکنون کارهای خوبی در این زمینه انجام شده و برخی از محصولات وارد بازار و بازاریابی شده است.

وی گفت: قبل از اینکه به پیشگیری، تشخیص و درمان بپردازیم، باید به علت بیماری و مشکلاتی که برای سلول ها ایجاد می کند، بپردازیم. سرطان یک بیماری است که در نتیجه تکثیر غیرطبیعی سلول‌های بدن ایجاد می‌شود و زمانی رخ می‌دهد که سلول‌ها به طور غیرعادی و خارج از کنترل تقسیم شوند. برخی از سرطان ها در نهایت می توانند به بافت های دیگر گسترش یابند یا به اصطلاح متاستاز شوند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: بیش از 200 نوع سرطان مختلف وجود دارد و صدها میلیون سلول در بدن ما تشکیل می شود و سرطان با تغییر در یک سلول یا یک گروه کوچک از سلول ها شروع می شود. “

او گفت: «اگر هر یک از این سیگنال‌ها معیوب یا از بین بروند، سلول‌ها می‌توانند شروع به رشد کرده و یک توده تشکیل دهند. برخی از انواع سرطان به نام لوسمی از سلول های خونی شروع می شوند. اما در عوض سلول‌های سرطانی را در خون و گاهی در مغز استخوان تولید می‌کنند و برای شروع سرطان، تغییرات خاصی در ژن‌های یک سلول یا گروهی از سلول‌ها رخ می‌دهد.

وی گفت: یکی از راه های پیشگیری از سرطان است. تغذیه سالم و مناسب است و باید مصرف هر گونه موادی که باعث ایجاد رادیکال های آزاد می شود را کاهش داد و از غذاهای مفید مانند میوه ها، سبزیجات، آجیل، آنتی اکسیدان ها، آب میوه های طبیعی، ماهی و غذاهای ضد التهاب بیشتر استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: چاقی در ابتلا به سرطان نقش دارد و به افراد دارای اضافه وزن توصیه می کنیم برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل از رژیم غذایی مناسب استفاده کنند. مصرف آن برای بدن توصیه نمی شود و در بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان موثر است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: دخانیات نیز یکی دیگر از عوامل ایجاد سرطان است که تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است و مضرات ناشی از مصرف دخانیات، قلیان و مواد مخدر در آن بسیار است. علاوه بر این، به کاهش فعالیت بدنی نیز اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، غیور مبارکهان اظهار کرد: تحقیقات در همه موضوعات انجام می شود، اما این بدان معنا نیست که همه تحقیقات لزوماً منجر به اجرای طرح در حوزه پیشگیری و درمان شود و تا زمانی که برنامه ریزی نشده باشد. می رسد تا تایید نهایی اجرا و عملیاتی نخواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.