جمهوری خواهان تلاش می کنند مانع حذف سپاه از لیست تروریستی آمریکا شوند

[ad_1]

یک رسانه جمهوری خواه گزارش داد که جمهوری خواهان در کنگره طرحی را برای جلوگیری از اقدام احتمالی کاخ سفید برای حذف سپاه پاسداران از لیست تروریستی آمریکا ارائه کرده اند.

به گزارش ایسنا، جمهوری خواهان کنگره در حال تلاش برای جلوگیری از اقدام احتمالی دولت بایدن برای حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست تروریستی آمریکا به عنوان بخشی از توافق هسته ای جدید با آمریکا، مجلس قانونگذاری هستند. آنها اهل ایران هستند.

بر اساس این گزارش، برایان مست و اسکات پری، دو نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه‌ای را با عنوان «ممنوعیت حمایت از تروریست‌ها از سوی تروریست‌ها» ارائه کردند که در صورت تصویب، کاخ سفید از فهرست تروریستی آمریکا خارج می‌شود. اتباع خارجی را بدون موافقت کنگره ممنوع می کند.

هدف از این طرح جلوگیری از لغو تحریم‌های بزرگ مربوط به سپاه پاسداران به عنوان بخشی از امتیازاتی است که دولت بایدن در تلاش است به این کشور برای دستیابی به توافق هسته‌ای جدید با ایران بدهد که به نظر می‌رسد در آستانه فروپاشی است. واشنگتن پری می نویسد. بیکن. دارد تمام می شود.

واشنگتن فیر بیکن ادامه داد: لغو تحریم‌های مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از موضوعات باقی مانده بین ایران و آمریکا در مذاکرات وین است که اقدامی علیه جمهوری‌خواهان و برخی دموکرات‌ها در کنگره است.

برایان مست، نماینده فلوریدا، با انتقاد از رویکرد دولت بایدن در قبال ایران و ایراد اتهامات بی اساس علیه سپاه پاسداران، به واشنگتن فیری بیکن گفت: رئیس جمهور بایدن نه تنها آشکارا قانون اساسی را که به آن سوگند خورده، بلکه آمریکایی ها را نیز دور می زند. . از آنجایی که رئیس جمهور از ادای سوگند امتناع می ورزد، ما این طرح را برای جلوگیری از تصمیم گیری های اجرایی مرتبط با امنیت ملی از جمله حذف سازمان های تروریستی شناخته شده از لیست تروریستی ایالات متحده ارائه می کنیم.

به گفته رسانه های آمریکایی، طرح یوگورت پری پیش از این برای بررسی بیشتر به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ارائه شده است.

به گزارش ایسنا، این طرح در حالی ارائه شد که مذاکرات برای رفع تحریم ها در وین مدتی بود که به دلیل کارشکنی های طرف آمریکایی و عدم اتخاذ تصمیمات سیاسی لازم از سوی کاخ سفید به بن بست رسیده بود.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (دوشنبه) در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره تعلیق برجام گفت: آنچه در دو هفته گذشته برای ما روشن شده این است که بایدن و کاخ سفید همچنان در حال تصمیم گیری هستند. مذاکرات وین خودشان را نگرفتند و متأسفانه کل توافق را گروگان مسائل حزبی و داخلی آمریکا گرفتند و همان رویکردی را در پیش گرفتند که منجر به شکست بسیاری از توافقات بین المللی شده است. یعنی یک توافق بین المللی را مشروط به درگیری های داخلی خودش کند.

خطیب زاده با تاکید بر اینکه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل چارچوبی برای بحث در مورد این توافق بین المللی است و در این زمینه دولت بایدن باید تصمیم سیاسی خود را اتخاذ کند، تاکید کرد: آمریکا مسئول قطع مذاکرات امروز و تمدید آن است. آنها در چند روز آینده راه حل در کاخ سفید نهفته است. آنها باید به طور منطقی به خواسته های منطقی ایران که مورد تایید اعضای 1+4 است پاسخ دهند تا ما برای بازگشت به وین آماده شویم.

وی افزود: این معامله بسیار مقرون به صرفه است و آمریکا باید بداند و مطمئن باشد که از خطوط قرمز خود عبور نمی کنیم و از خواسته های خود کوتاه نمی آییم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.