حمله شبه نظامیان افغان به پاسگاه مرزی پاکستان 3 کشته برجای گذاشت

[ad_1]

در جدیدترین دور خشونت‌ها، ارتش پاکستان امروز (شنبه) اعلام کرد که در حمله شبه‌نظامیان شبه‌نظامی به یک پایگاه نظامی پاکستان در افغانستان سه نفر کشته شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ارتش پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد که تبادل آتش پس از تیراندازی شبه نظامیان به یک ایست بازرسی ارتش در منطقه وزیرستان شمالی آغاز شد که در نتیجه آن چندین نفر کشته شدند.

رسانه ها نتوانستند به طور مستقل جزئیات این حمله را تایید کنند.

این بمب گذار انتحاری اندکی بعد از ظهر در مقابل مسجدی در ولایت قندز منفجر شد و دست کم 33 کشته برجای گذاشت.

افزایش حملات در افغانستان، مانند پاکستان، منعکس کننده چالش امنیتی فزاینده ای است که حاکمان طالبان در افغانستان با آن مواجه هستند. طالبان در ماه اوت گذشته در آخرین روزهای خروج پر فراز و نشیب نیروهای آمریکایی و ناتو به قدرت رسیدند و به جنگ 20 ساله خود در این کشور پایان دادند.

اگرچه در ابتدا دستوراتی از سوی طالبان صادر شد که احتمال بازگرداندن حکومت آنها را در اواخر دهه 1990 افزایش داد و مورد انتقاد قرار گرفت، اما انتظار می رفت که یک رویکرد ظاهراً سختگیرانه برای وضعیت امنیتی باعث بهبود امنیت شود.

با این حال شاخه ای از داعش به نام خراسان داعش که مسئولیت حملات پراکنده اخیر در افغانستان و همچنین موارد در پاکستان را بر عهده گرفت، به یک چالش تبدیل شده است. گروه دولت اسلامی خراسان مسئولیت یک سری حملات روز پنجشنبه در افغانستان را بر عهده گرفت. بیشتر این حملات شیعیان را هدف قرار می دهند. اما داعش در خراسان تنها دشمن طالبان افغانستان نیست.

تحریک طالبان پاکستان (TTP)، یک گروه شورشی طالبان با حدود 10000 سرباز در افغانستان، حملات خود را بر ایست های بازرسی و پادگان های نظامی پاکستان از خانه های امن آنها در افغانستان تشدید کرده است. داعش خراسان نیز مسئولیت چند مورد از این حملات علیه پاکستان را بر عهده گرفت که به روابط دو کشور آسیب بیشتری وارد کرد.

ارتش پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: اسلام آباد استفاده تروریست ها از خاک افغانستان را برای اهدافی علیه پاکستان به شدت محکوم می کند و امیدوار است که دولت افغانستان در آینده اجازه چنین فعالیت هایی را ندهد.

به گفته منابع محلی در استان خوست در شرق افغانستان، در انتقام از کشته شدن هفت نیروی پاکستانی در حمله اوایل ماه جاری، پاکستان در 16 آوریل حملات هوایی را در افغانستان انجام داد و ده ها نفر را کشت. یونیسف همچنین از کشته شدن 20 کودک در حملات در ولایت های مرزی خوست و کنر در افغانستان خبر داد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.