خرید کندانسور سرد خانه و ویژگی های آن

ساخت سردخانه دو مداره چیست ؟
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

برای نمونه کندانسورهای کولرهای گازی اسپیلت از نوع کندانسورهای هوایی هستند. متاسفانه کولر گازی پرتابل و پنجرهای به این دلیل که کمپرسورشان از هم جدا نیست در محل نصب شده؛ صدای بسیار زیادی تولید خواهد کرد و البته ناگفته نماند که میزان سروصدای این نوع کولر گازیها بسته به مدل متفاوت خواهد بود.

اگر ما به فضای داخل اتاق و خانه بسیار اهمیت میدهید، در نتیجه باید این مدل را خریداری کنید. این مدل کولر گازی برای فضاهای بسیار کوچک یا اجارهای مناسب است.

آنها از آن زمان در صنایع فرآیندی مورد استفاده قرار گرفته اند ، زیرا مزایای قابل توجهی در جریان واقعی جریان متضاد ، سرعت انتقال حرارت بالا ، هزینه های تولید پایین و ردپای کوچک دارند.

بایستی برای رساندن هوا به کندانسور و تخلیه هوای گرم محیط، کانالهایی مورد استفاده قرار گیرند و چون مقدار هوای لازم زیاد می باشد تنها ، کندانسورهای کوچک در داخل فضا قرار می گیرند.

در نتیجه شما باید برای خرید نوع مناسب باید به ظرفیت آن نیز توجه کنید چون تعویض کولر گازی تقریبا سخت و حتی غیر ممکن است.

این نوع کولر گازی بر خلاف دوتای قبلی دو تکه بوده یعنی علاوه بر موارد قبلی دارای واحد خارجی نیز هستند.

خوردگی لوله های کندانسور یکی از مشکلات عمده خوردگی در یک واحد نیروگاه بخاری است چرا که سوراخ شدن و تجهیزات دیگر واحد نیروگاهی از قبیل بویلر و توربین را با مشکل مواجه می سازد.

حال شاید برایتان سوال شود که چرا به این نوع کولر گازی پرتابل گفته میشود. حال میرویم به یکی از محبوب و رایجترین نوع کولر گازیها، این نوع کولر گازی خود به دو قسمت تقسیم میشوند.

اسپلیت تقلبی را می توان از روی سریال و برچسب روی دستگاه تشخیص داد، همچنین بر روی پنل تقلبی از نام اینورتر استفاده شده است ولی اصلی هیچ گاه از کلمه اینورتر استفاده نمی شود که یکی از راه های تشخیص کولر تقلبی از اصلی می باشد.

اگر کولر گازی تقلبی باشد متوجه خواهید شد از کمپرسورهایی با توان کم و پایین تر استفاده شده است. در هنگام خرید اسپلیت گارانتی از مهمترین مؤلفه هایی است که باید در نظر گرفته شود گارانتی نوع تقلبی یا بانه ای زیر نظر شرکت های وارد کننده می باشد و گاها این شرکت ها ثبات ندارند در صورتیکه اسپلیت اصلی را تنها یک شرکت وارد کرده و با گارانتی معتبر عرضه می شود به عنوان مثال برند ال جی با گارانتی گلدیران، سامسونگ با گارانتی سام سرویس، اجنرال و گری با گارانتی تهویه نیا می باشد، گارانتی اصلی علاوه بر نصب، سلامت دستگاه و قطعات را بر عهده دارد.

چند نوع کمپرسور در کولر داریم؟ امروزه داخل هر خانهای یک کولر گازی وجود دارد اما هنگام خرید به دلیل وجود برندهای بسیار مختلف و نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه نمیتوان به راحتی هر مدلی را خریداری کنید.

به دلیل قدرت بالایی که دارد میتواند محیط بیشتری را تهویه کرده و در مقایسه با نوعهای دیگر ظرفیت بسیار بالا و چشم گیری داشته است.

البته کولر گازی اسپیلت فضای بسیار بیشتری نسبت به نوعهای دیگر میگیرد اما با این حال از مدلهای قبلی بسیار محبوبتر است.

البته به جز قیمت کولر گازی شما باید به میزان برق مصرفی آن نیز توجه کنید. ۳٫ قبل از انتخاب هر یک از مدلهای کولر گازی و اسپلیتهای زیر به موضوع تک فاز بودن یا سه فاز بودن برق مصرفی آن توجه نموده و همچنین آمپر برق مصرفی آن را با آمپر(A) کنتور برق ساختمان خود مقایسه فرمائید.

بنابراین اگر در حال خرید کولر گازی جدید هستید، باید بودجه، فضای مورد نیاز برای خنک کردن، میزان فضای در دسترس؛ هزینه های نگهداری، قبض آب و برق، ظرفیت خنک کنندگی و غیره را در نظر بگیرید و نیاز های خود را با گزینه های موجود در بازار مقایسه کنید.

گاهی اوقات کولرهای گازی بدون گارانتی نیز بدون گاز خنک کننده هستند و باید برای پر کردن این گاز نیز هنگام نصب هزینه کنید.

این کولرهای گازی انرژی کمتری مصرف می کنند و هزینه برق کمتری برای شما در بر خواهند داشت. کمپرسورها در کولرهای گازی اسپلیت در واقع موتور دستگاه هستند و نقش مهمی ایفا می کنند و از لحاظ ساختاری کاملا مشابه کمپرسور یخچال ها هستند.

بطور کلی کمپرسورها قطعاتی هستند که با استفاده از فشرده کردن و کاهش حجم گاز، باعث تبدیل گاز به مایع می شوند.

2. هنگام نصب پنل بیرونی یا کندانسور کولرهای گازی و اسپلیت سعی کنید با در نظر گرفتن حداقل فاصله پنل داخلی و پنل بیرونی یا کندانسور محلی را انتخاب نمائید که حتی المقدور سایه باشد تا با توجه به کمتر بودن دمای محسوس هوا در سایه نسبت به آفتاب ، علاوه بر کاهش موثر مصرف برق ، راندمان خنک کنندگی دستگاه کولرگازی اسپلیت نیز افزایش یابد .در غیر اینصورت بهتر است برای پنل بیرونی از سایبان های مخصوص استفاده نمائید.

ساختار آن ها مثل کولر گازی پنجره است با این تفاوت که قابل حمل بوده و نیازی به نصب در جای ثابت ندارد.

چون کولر گازی پرتابل به همراه یک لوله خرطومی پلاستیکی است در نتیجه برای تخلیه گرمای موتور و تولید کردن سرما نیازی به نصب و لوازم خاصی نداشته است.

6. بمنظور جلوگیری از خطرات احتمالی خاموش شدن شعله اجاق گاز بوسیله جریان هوای کولر ، نصب انواع کولرگازی و یا اسپلیت در داخل آشپزخانه مجاز نیست.

فضاهایی که گردش هوای کمی دارند به سختی شروع به خنک شدن میکنند؛ در نتیجه برای مکانهایی که گردش هوا به سختی انجام میشود باید کولرگازی با ظرفیت بالاتری خریداری شود.

۶٫ انواع کولر گازی ایستاده که عموماً با استفاده از برق سه فاز کار می کنند در مکانهایی مانند سالن ها ، رستوران ها ، فروشگاه های بزرگ ، مساجد و …

ابتدا بهتر است با کار کلی این وسیله آشنا شوید. اگر کلور گازی با ظرفیت بیشتر را خریداری کنید در این صورت از سرما یخ میزنید.

اگر دمای آب خشک کن، به طوری که متداول است،به اندازه کافی پایین باشد،در این صورت در چگالنده که توربین به آن تخلیه می شود فشار پایینی (خلا نسبی) برقرار می شود.

کندانسور یکی از اجزای مهم سیکل برودتی است که به آن چگالنده نیز گفته می شود. وظیفه اصلی چگالنده عبارت است از مایع کردن بخار خروجی از توربین و از این طریق باز یافت آب تغذیه با کیفیت بالا جهت استفاده مجدد در چرخه .

از نظر تئور یک پائین ترین دمای قابل حصول برای آب در برج خنک کن دمای مرطوب هوای ورودی می باشد که در آن شرایط هوای خروجی از بخار آب اشباع خواهد بود.

سیستم آب گردشی آب خنککن مورد نیاز کندانسور را تأمین میکند و از این رو به صورت واسطهای عمل میکند که توسط آن گرما از چرخه بخار به محیط دفع میشود.

همین امر موجب شده که افراد بسیاری کولر هایی با کمترین کیفیت به صورت قاچاق از مرزهای کشور از طریق بازارچه های مرزی وارد بازار نمایند.  This data was ​done by G​SA Content Gener at​or Dem᠎oversion.

بسیاری از افراد برای خرید کولر گازی مناسب از کارشناسان کمک میگیرند. البته توجه به نوع کمپرسور استفاده شده در کولر گازی یا اسپلیت از وظایف برند تولید کننده است و شما به عنوان مصرف کننده نباید خیلی به این مسأله فکر کنید.

کولر گازی پنجرهای نسبت به سایر تجهیزات سرمایشی مصرف بالاتری داشته و کنترل از راه دور ندارند و باید هنگام خرید به این نکات توجه کنید که این نوع کولر گازی همراه با صدا مقدار کمی باد خنک تولید میکند.

استفاده از این پلیت کولر ها از ضروری ترین نیازهای صنایع مختلف می باشد که بایستی برای عملکرد درست دستگاه ها بر روی آن ها نصب شود، در ساختار پلیت کولرها از فلز استیل استفاده شده است، استیل از جمله فلزات بسیار مقاومی می باشد که در برخورد با مایعات دچار زنگ زدگی نمی شود.

که قصد داشتند رضایت مردم را به دست آورند.خرید کولر گازی از بانه از کولرهایی است که دارای قیمت های قابل قبول و به نسبت نمایندگی ها و جاهای دیگر که در مناطق مختلف کشور به عرضه کولر گازی مشغول می باشند ارزان تر هستند.

سنسور دیفراست باید زمانی که عملکرد ذوب کردن یخها به حد معینی رسید آن را خاموش کند تا یخچال بیش از حد گرم نشود.

کمپرسور زمانی دارای بازده حداکثر است که 100% زیر بار باشد و از آنجا که در سیستمهای دارای آیس بانک معمولا کمپرسور تحت 100% بار کار می کند لذا بازده کمپرسور در سیستمهای دارای آیس بانک بیشتر بوده و مصرف برق کمتری در مقابل تولید برودت مورد نیاز خواهد داشت.

اما معمولا دما ورودی و خروجی آب در کندانسور 30 به 35 درجه سلسیوس در نظر گرفته می شود. سمت پوسته معمولا در خلاء (vacuum) یا خلاء نسبی کار میکند که اغلب به وسیله اجکتورها (ejectors) یا پمپهای خلاء (vacuum pump) متصل به آن ایجاد میشود.

به طور کلی تمامی کولرهای گازی و اسپلیت ها بر اساس سیکل تبرید تراکمی کار می کنند. همانطور که از نامش پیدا است؛ کولر گازی پنجرهای درون پنجره قرار گرفته و کار خود را انجام میدهد.

همانطور که گفتیم خرید اسپلیت مناسب بستگی به موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و متراژ خانه شما دارد. تمامی کولر گازی ها دارای گارانتی اصلی شرکتی بوده و همانطور که مشاهده می فرمائید تنوع موجودی کولر گازی ها نسبت به تمام فروشگاه های دیگر بالاتر می باشد، بدین منظور و جهت سهولت در خرید شما به راحتی با یک تماس محصول مورد نظر را انتخاب کرده و آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

بر اساس اطلاعات هواشناسی ASHREA برای یک سیستم روتین تهویه مطبوع تامین 70% پیک برودت مورد نیاز سالیانه سبب تامین نیاز برودتی مجموعه 85% زمان در طول سال می گردد.

برای خرید این کالای سرمایه ای حتما از سایت ها و مراکز فروش معتبر خریداری کنید تا به شما اطلاعات لازم، مشاوره و همچنین گارانتی و ضمانت نامه شرکت های معتبر از جمله گلدایران و سام سرویس را ارائه دهند.

برای خرید کولر گازی خود تنها کافی است تا با تیم پشتیبانی آذین سرویس تماس بگیرید و اطلاعات و ویژگی های محصول مورد نظر را اعلام نمائید، در نهایت خرید خود را به راحتی به صورت اینترنتی ثبت کنید.

۴٫ در صورت تفاوت در شرایط بهره برداری نسبت به شرایط عنوان شده فوق، می توانید قبل از سفارش خرید ، موارد را با کارشناسان مجموعه دماتجهیز مطرح فرمائید.

4. چنانچه لوله کشی و کابل کشی بین پنلهای داخلی و خارجی بر اساس کولر اسپلیت معمولی یا اینورتر قبلاً انجام شده باشد، پیش از سفارش یا خرید کولر اسپلیت ، باید سایز یا قطر دقیق لوله های مسی اجرا شده و همچنین طول مسیر لوله گذاری بین پنل داخلی و خارجی (کندانسور) را جهت مشاوره خرید بهتر به کارشناسان ما اعلام فرمائید.

توجه : این محاسبه بصورت تقریبی و صرفاً برای آپارتمانهای مسکونی با شرایط آب و هوایی مانند تهران و با فاصله سقف تا کف ۲/۸ متر، بدون تجمع نفرات و افزایش گرمای نهان و بدون استفاده از تجهیزات الکتریکی پرمصرف و همچنین بدون نمای شیشه یا ضلع شیشه ای خصوصاً در سمت غرب فضا یا بنای مورد نظر ارائه گردیده است.

مصرف بالای انرژی الکتریکی در کولر گازی، اهمیت بهینهسازی و کنترل مصرف انرژی الکتریکی را در این وسایل ایجاب مینماید.

کولر گازی و اسپلیت تهرانسر مرکزی – قیمت خرید کولر گازی ، کولر گازی و اسپیلت ها از رایج ترین وسایل تهیه سرمایش و گرمایش مصارف خانگی و صنعتی و تجاری محسوب می شوند.

کندانسور پلیت صفحه (PHE) توسط دکتر ریچارد سلیگمن در سال ۱۹۲۳ اختراع شد و روشهای گرمایش و سرمایش غیر مستقیم مایعات را متحول کرد.

البته حدودا تا ۱۰ %- هم این تفاوت ممکن است به چشم بخورد که اگر مشاهده شد یعنی چاه ارت دچار بی آبی و خشکی شده است.

مبدل حرارتی صفحه ای نیز نوعی مبدل می باشد که متشکل از صفحات چین دار از جنس استیل می باشد و تمامی این صفحات با استفاده از واشرهای خاصی از هم جدا شده اند و در داخل یک قاب فولادی قرار گرفته اند.

البته یکی دیگر از ویژگیهای اسپلیتها این است که دستگاه سردکن آن از کمپرسور جدا بوده و به همین دلیل قدرت بالاتری دارد.

به همین دلیل است که اغلب یخچالهای ساید بای ساید برفک نمیزنند. عملکرد این بخش کاملاً مکانیکی است که میتواند جایگزین و حتی تعمیر شود که در اغلب موارد بهتر است آن را تعویض کنید تا تعمیر، چون ممکن است دوباره در یخچال شما مشکل ایجاد کند.

معمولاً کولرهای گازی که در بازار به کولرهای بانهای معروف هستند. البته تمامی مارکهایی که در بازار موجود هستند نیز دارای گارانتی نیستند و شما میتوانید بدون گارانتی آنها را خرید کنید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.