دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری در شیراز

[ad_1]

ایسنا/ فارس رئیس پلیس آگاهی فارس از دستگیری اعضای یک باند کلاهبردار که به بهانه سرمایه گذاری و مشارکت در یک دستگاه آپارتمانی به ارزش 23 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ کاووس حبیبی گفت: در پی دریافت گزارش یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از سوی افرادی تحت عنوان سرمایه گذاری و مشارکت، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با کلاهبرداری قرار گرفت.

به گزارش پلیس فارس، جبیبی افزود: در تحقیقات میدانی و بررسی اظهارات شاکی مشخص شد که وی به طور اتفاقی با فردی که مدعی است در زمینه توزیع مواد غذایی فعالیت دارد، ملاقات کرده است.

سرهنگ حبیبی بیان کرد: متهم پس از مدتی با جلب اطمینان نویسنده به وی پیشنهاد کرد که با قرار دادن کالای خود به عنوان وثیقه در اختیار شرکت، نسبت به دریافت کالا و تسویه حساب از طریق فروش کالا و دریافت وجه اقدام کند. معامله. قیمت

وی خاطرنشان کرد: در جلسات بعدی متهم عنوان می کند که می تواند سند آپارتمان شاکی را به دوستش تحویل دهد و به مدت 3 ماه از او 11 میلیارد ریال دریافت کند و در شرکت دیگری سرمایه گذاری کند و سود ماهانه خود را دریافت کند و از شاکی شکایت کند. . .

رئیس پلیس آگاهی فارس تصریح کرد: متهم با شگردهای مختلف موفق می شود شاکی را قانع کند و در ملکی، یک فقره چک به مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون ریال و یک دستگاه خودروی خارجی به ارزش 6 میلیارد و 500 میلیون ریال در مقابل آپارتمان نویسنده قرار می گیرد. مبلغ 23 میلیارد ریال دریافت و به صورت رسیدی مبنی بر پرداخت مابقی وجه به صورت سکه به شاکی دریافت کرد.

حبیبی گفت: شاکی پس از گذشت 3 ماه از مهلت مقرر به متهم مراجعه و تقاضای دریافت سود سرمایه گذاری را دارد که متهم مدعی است یک واحد آپارتمان را فروخته و مبلغ آن را دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام تحقیقات فنی، علمی و پلیسی طی یک عملیات غافلگیرانه متهم را به همراه دو همدستش شناسایی و دستگیر کردند، افزود: اتفاقاً یک فقره چک و این خودرو نیز به متهمان تحویل داده شد. و هیچ پول و ماشینی در مقابل آپارتمان به نویسنده داده نشد.

رئیس پلیس آگاهی فارس با اشاره به اینکه متهمان پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند، از شهروندان خواست فریب ظاهر افراد ناشناس را نخورند و مراقب هرگونه پیشنهاد یا توافق فریبنده باشند تا در دام کلاهبردار نیفتند. تله

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.