دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان و رضای خداوند

[ad_1]

در دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان آمده است: «اگر در بلاها و گرفتاری ها به درگاه خدا شکایت نکنیم و تسلیم خدا باشیم، یعنی از خدا راضی هستیم و خدا راضی است. اما برای انسان بسیار مشکل است که کوچکترین شکایتی از خداوند نداشته باشد، روایتی از امام جواد(ع) داریم که فرمودند: مؤمن باید سه خصلت داشته باشد؛ «اول رستگاری، دومی برای خود موعظه کنی و سوم اینکه نصیحت دیگران را بپذیری.»

به نام خدا

«خداوندا، اگر از او بپرسی آنچه را که تو را خشنود می‌سازد، و نخواهی، آن را نخواهی، و توفیق او را مخواه که او مطیع است و نه فرمانبردار و یا بد سالکان».

«خدایا امروز از تو آنچه را که تو را خشنود می‌سازد می‌خواهم و از آنچه تو را خشنود می‌سازد به تو پناه می‌برم و از تو می‌خواهم که به فرمان خودت در این روز موفق شوی و به هیچ وجه نافرمانی مکن، ای پرسش‌کننده. . » .

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در ترجمه این دعا می فرماید: در این دعا به خدا می گوییم; «خدایا در ماه رمضان چند چیز از تو می خواهم، اول اینکه از من راضی باشی و زندگی من طوری باشد که از تو راضی باشم، این توفیق است که انسان کارهایش را طوری انجام دهد که پسندیده باشد. خدایا و من به تو پناه می برم از آنچه تو را آزار می دهد، یعنی از گناه و از طاعت شیطان و از طاعت نفس.

می گوید: اگر می خواهی بدانی که آیا خدا از تو راضی است یا نه، ببین در دلت از خدا راضی هستی؟ اگر راضی بودی، خدا از تو راضی است.

این عالم ربانی می افزاید: حدیث داریم که تو مانند بیمار و خداوند مانند طبیب و طبیب است. همانطور که دکتر هر چه بیمار می گوید، هر چه خدا به ما داده است قبول می کند، ما باید راضی باشیم.

آیت الله مجتهدی تهرانی ادامه می دهد: اگر در بلاها و گرفتاری ها به درگاه خداوند شکایت نکنیم و تسلیم خداوند باشیم، به این معناست که از خدا راضی هستیم و خدا از ما راضی است. اما برای انسان خیلی سخت است که کوچکترین شکایتی از خدا نداشته باشد.

در تفسير فراز مى گويد: «و از توفيق بخواه كه از تو اطاعت كند». از امام نهم (ع) روایت داریم که فرمودند: مؤمن باید سه خصلت داشته باشد; اول موفقیت، دوم اینکه برای خود موعظه کنید و سوم این که نصیحت دیگران را بپذیرید.

این استاد اخلاق با اشاره به گنجینه برخی افراد برای وارثان گفت: وارثان خود را به خدا بسپارید نه به پول. حديث داريم كه اگر وارثان خوبي باشند خود خدا ولي آنهاست و اگر بد و دشمن خدا باشند; چرا برای دشمنان خدا کار می کنید؟

آیت الله مجتهدی تهرانی می فرمایند: در آخر نماز استجابت دعا را می گوییم; خدایا دعای ما را مستجاب کن تا آنانی را که از تو درخواست می کنند خشنود و ببخش. گاهی اوقات ما محلول نمک را رد می کنیم. اما خداوند از همه می خواهد و رد نمی کند; اما گاهی چیزی را از خدا می خواهیم که به نفع ما نیست و خدا نمی دهد; البته در قیامت آن آرزو را برآورده می کند.

در پایان می فرماید: در روز قیامت بندگان می پرسند; خدایا چی به ما میدی می گویند هیچ خیری در دنیا نیست و الان داریم آن را برآورده می کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.