دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان و طلب رزق و روزی معنوی از خداوند

[ad_1]

در شرح دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «از برکات ماه مبارک رمضان، خواندن دعا، عبادت، تلاوت قرآن و خواندن دعای ابوحمزه از برکات رمضان است. ماه رمضان بهشت ​​و فواید معنوی است «فوایدی که خداوند می دهد معنوی است و باید برای آنها دعا کرد».

به نام خدا

«خداوندا، کثرت نعمت و نعمت تو وسیله ای است برای صدقه و قداست تو، قبول نعمت و یا هدایت صالحان».

«خدایا بر من بهره نعماتت را افزون کن و راه مرا به سوی خیراتت آسان گردان و ما را از پذیرفتن خیرت محروم مکن، ای راهنمای به سوی حق آشکار».

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در تفسیر «اللهم صلی الله علیه وسلم» می گوید: خدایا مرا از برکات ماه رمضان بسیار بهره مند کن. برکات ماه رمضان چیست؟ خواندن نماز، عبادت، تلاوت قرآن و خواندن دعای ابوحمزه از برکات ماه مبارک رمضان است.

وی می افزاید: کسانی که زبان عربی را نمی دانند قرآن و مفاتیح ترجمه شده را تهیه کنند و ترجمه مطالبی را که می خوانند بدانند.

وی ادامه می دهد: ما در مفاتیح دعایی می خوانیم که خدا برای تاریکی قبر من گریه کند. خدایا برای دردم گریه میکنم آخر عمر انسان در قبور بودن است و حدیث داریم شب و روز قبر ما 5 کلمه می گوید. قبر بامداد می گوید: من خانه خلوت تو هستم، انیسی را با نیکی برایت پیدا کن.

این استاد اخلاق ادامه می دهد: قبر هم به ما می گوید که من خانه تاریک تو هستم، برایت چراغ بفرست، می گوید: من خانه تو پر از کرم و عقرب هستم، زهر بفرست تا کرم ها را بکشد.

این معلم بزرگ اخلاق در ادامه می گوید: در گذشته شخصی به نام حاج سعید حقگو بود که می گفت: در قم جنازه ای را برای دفن می بردیم، قبر پر از عقرب بود و هر چه می کشتیم می جوشیدند. دوباره قبر و در آخر خسته شدند، برخاستیم و جنازه را روی عقربها گذاشتیم و خاک ریختیم.

این استاد اخلاق می گوید: وقتی این صداها را از قبر می شنویم و به فکر مردن می افتیم، آنقدر مجذوب دنیا می شویم که بیهوش می شویم و آدم ناخودآگاه نمی فهمد که باید از خدا بخواهیم که ما را بیدار کند.

آیت الله مجتهدی تهرانی در ادامه می گوید: خدایا کمک کن تا از برکات ماه مبارک رمضان استفاده کنیم. برخی از آن استفاده نمی کنند و حتی سحر هم از خواب بیدار نمی شوند. برای استفاده از برکات ماه رمضان باید سحر از خواب بیدار شد و نماز و عبادت کرد. حتی کسانی که مسافر هستند یا به دلیل بیماری روزه نمی گیرند، سحر بیدار می شوند و لذت می برند.

وی ادامه می دهد: مصلحت ماه رمضان بهشت ​​و فواید معنوی است. فوایدی که خداوند می دهد فواید معنوی است که باید برای آنها دعا کنیم.

آیت الله مجتهدی تهرانی در ادامه سخنان خود در تفسیر فراز «یعنی وسیله صدقه توست» می فرماید: «خدایا راه مرا به صدقه خود آسان کن». ماه رمضان خیریه های زیادی دارد. اگر انسان بتواند افطار کند، صدقه کرده است. اگر توان مالی دارید، افطار کنید و به خانواده خود، مخصوصاً افراد فقیر افطاری بدهید که این عمل ثواب دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در دهه های گذشته برای جذب کودکان و نوجوانان به مسجد می گوید: در مساجد حتی درخت توت کاشته می شد تا بچه ها برای خوردن توت به مساجد بیایند. اما الان هیچ کاری نمی کنند که جوانان به مساجد روی بیاورند و مساجد را بیشتر سالمندان اشغال می کنند.

این استاد اخلاق ادامه می دهد: فقرا را در کارهای خیر شناسایی و کمک کنید. وضعیت همسایگانتان را دریابید و اگر سزاوار آن هستند به آنها کمک کنید. اگر کسی نداند و همسایه اش گرسنه باشد به او اعتراض می شود و اگر آگاه باشد و کمک نکند کافر است. حدیث داریم اگر همسایه گرسنه باشد مسلمان نیست.

آیت الله مجتهدی تهرانی نیز در وصف «ولاهرمنی قبولی حسنات» می فرماید: خدایا مرا از قبول خیر محروم مکن. اگر نماز عصر و سحر ابوحمزه را بجا آوردم و روزه گرفتم، احسان و ثواب اینها را به من عطا کن و محرومم مکن. یعنی هیچ کاری برای از بین بردن این فضایل انجام نمی دهم; وقتی انسان غایب باشد، کارهای نیکی که انجام داده از بین می رود.

می فرماید: اگر شخصی از دیگری غیبت کند، ثواب عمل او تا 40 روز در کارنامه آن شخص (غایب) نوشته می شود و این حدیث است. غيبت كردن، دروغ گفتن، نگاه كردن به نامحرم، بد پنداشتن به کسي باعث مي شود که انسان خوبي خود را از دست بدهد.

آیت الله مجتهدی تهرانی در پایان نماز روز نوزدهم ماه مبارک رمضان می فرماید: خداوند ما را به دین حق و دین مبین اسلام و شیعه دوازده امامی هدایت کرده است و اینکه ما شیعیان مرتضی علی (ع) هستیم. ) بسیار مهم است. خداوند این چند دعا را در مورد ما مستجاب کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.