دو ماموریت را در یک روز انجام دهید

[ad_1]

SpaceX و Rocket Lab قصد دارند امروز (جمعه، 1 آوریل) پرتاب شوند و علاقه مندان می توانند پوشش زنده هر ماموریت را در وب سایت Space News مشاهده کنند.

به گزارش ایسنا، قرار است پرتابگر «الکترون» شرکت Rocket Lab روز جمعه ساعت 8:35 صبح به وقت شرقی (17:05 به وقت تهران) دو ماهواره رصد زمین را برای شرکت آمریکایی «Black Sky» از مرکز پرتاب این شرکت در نیوزلند به فضا پرتاب کند.

حدود چهار ساعت بعد، در ساعت 12:24 بعد از ظهر به وقت تهران (8:54 بعد از ظهر به وقت تهران)، یک موشک فالکون 9 اسپیس ایکس از پایگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب خواهد شد که آب و هوای مساعد دارد و به دور 40 ماهواره می چرخد. اسپیس ایکس روز پنجشنبه (31 مارس) در توییتی نوشت: “در حال حاضر تنها 30 درصد احتمال پیش بینی آب و هوای خوب برای پرتاب این ماموریت پیش بینی شده است.”

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، مرحله اول فالکون 9 اندکی پس از پرتاب به زمین باز می گردد و روی یک پهپاد خودکششی در اقیانوس اطلس فرود می آید.

این لانچر «الکترون» به طور کلی بیست و پنجمین انتشار است. بر اساس بیانیه ماموریت این شرکت، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، تعداد ماهواره های تحویل داده شده توسط Lab Rocket مستقر در کالیفرنیا به 112 ماهواره خواهد رسید. ماموریت جمعه اسپیس ایکس، حمل و نقل 4 نیز نامیده می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.