ریما رامینوفر، سجاد افشاریان، سهیلا گلستانی، پژمان جمشیدی روی صحنه می روند.

[ad_1]

با آغاز نیمه دوم اردیبهشت و ارائه چند نمایش منتشر نشده بازیگرانی چون ریما رامینوفر، سجاد افشاریان، علی سرابی، پژمان جمشیدی و… در تئاترهای مختلف روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش ایسنا، هفتم فروردین ماه مصادف با روز جهانی تئاتر، نمایش چند نمایش آغاز شد و حالا از نیمه دوم اردیبهشت، نمایش های دیگری به اولین اجراهای قرن جدید اضافه می شود.

تالار وحدت پس از چند ماه سکوت از 18 فروردین میزبان نمایش «آن سوی آینه» به نویسندگی فلوریان زلر و کارگردانی علی سرابی است.

این نمایش که یک کمدی فرانسوی درباره روابط زوجین است برای دومین بار با بازی بازیگرانی چون ریما رامینوفر، الناز حبیبی، مارال بنی آدم، پژمان جمشیدی و علی سرابی روی صحنه می رود.

مجموعه تئاتر شهر از چهاردهم فروردین میزبان دو نمایش جدید است.

ریما رامینوفر، سجاد افشاریان، سهیلا گلستانی، پژمان جمشیدی روی صحنه می روند.

نمایش «هملت پشتکوهی» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشتکوهی ساعت 19:15 به مدت 85 دقیقه در تالار چهارسو روی صحنه می رود.

در خلاصه این نمایش با بازی مهدی عطایی دریایی، مجید کشاورز، گتا عابدی، افسانه برزکار، یاسمن صیادقدکار، غزل لری، سعید سلیمی و محمدجامعه شورانی آمده است: پیرزنی در محله قدیمی بندرعباس کشته می شود. صولت عج در خانه طلایی گم شده است.” برکه رازی دارد که در گفتن به خانواده خود تردید دارد.”

تالار قشقایی نیز از آن روز میزبان نمایش «خماری» نوشته امین بهروزی بوده است.

این قطعه با اجرای سهیلا گلستانی، محسن حسن زاده، پردیس شیروانی، محمدرضا نجفی و ایمان دبیری ساعت 19:45 به مدت 75 دقیقه اجرا می شود.

تماشاخانه ایرانشهر از نیمه فروردین میزبان چند نمایش جدید خواهد بود.

سالن دکتر ناظرزاده کرمانی این تماشاخانه از 15 فروردین ماه میزبان نمایش «سر» به نویسندگی مشترک صبا نجاتی و مصطفی امیری به کارگردانی مرتضی جلیلی دوست و بازی مصطفی امیری، سارا شاهرودیان، کیوان محمدی، صبا نجاتی از ساعت 18:15 به بعد است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: بازیگر چیزی جز آنچه بوده باقی نخواهد گذاشت. حرکاتت، سکوتت و عشقت به ما نمی رسد. ندانستن او بازی نکردن است و بازی نکردن صد بار مردن با تمام موجوداتی که او آفریده یا حیات و قدرت بخشیده است. آنچه مهم است تحرک ابدی است نه زندگی ابدی. سیزیف را باید شاد دانست. آلبر کامو”

سالن سمندریان این تماشاخانه میزبان سه نمایش به صورت همزمان است.

«سکوت» نوشته و اجرای امیر بهاور اکبرپور دهکردی ساعت 18 در این سالن اجرا می شود.

ریما رامینوفر، سجاد افشاریان، سهیلا گلستانی، پژمان جمشیدی روی صحنه می روند.

نمایش «فرایند» به نویسندگی مشترک علی کارسیزار و امیر ابراهیم زاده و کارگردانی علی کارسیزار از 18 فروردین ماه در تالار استاد سمندریان اجرا می شود.

در خلاصه داستان این نمایشنامه آمده است: آقای. کا در خانه اش تنها زندگی می کند و یک شب خانواده ها وارد خانه او می شوند.

این قطعه با اجرای سپهر طهرانچی، مریم زارعی، مهرنوش حاجی خانی، احسان قره داغی، مزیره سیدین، سپیده کاشیها، سعید کرمی، غزاله توده روستا ساعت 19:45 اجرا می شود.

در همین سالن نمایش دیگری به نام «شرم داغ» به کارگردانی فرهاد شنتیایی ساعت 21:45 روی صحنه می رود.

این نمایش با بازی شیرین سلیمی، امیرعلی شیرآبادی، بهزاد کریمی، مهسا شجاعی، فرهاد شنتیایی روی صحنه می رود و در خلاصه آن آمده است: امیلی امیر را نقاشی می کند.

اتاق انتظامی خانه هنرمندان ایران نیز از 15 فروردین ماه ساعت 21 به نویسندگی و اجرای اصغر خلیلی با بازی نرگس هزاره، حمیدرضا کاظمی پور، مانلی خلیلی، نازیلا احمدی، بهزاد محسنی حضور دارد. بعد از ظهر

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: مصیبت زن افغان که بازیچه سیاست و قدرت شده است و اگر از او درس نگیریم، تاریخ تکرار می شود.

اما تالار حافظ از اواسط فروردین میزبان دو نمایش جدید است.

نمایش «هاله» به نویسندگی و اجرای مهدی محبعلی از 15 فروردین ساعت 19 در این سالن روی صحنه می رود. این قطعه را نسا یوسفی، آیلار نوشهری، محمدرضا حسن زاده، المیرا صارمی، عیسی حسینی، سوگند دیانی، فرنوش نادرپور، لیلا هوشیاری، مهناز فراتی، پولاد شعبانی، سارا محمدی، هلنا کریمی اجرا خواهند کرد.

«دورهمی» نوشته دامون نوروزی و ندا تمیمی دیگر نمایشی است که از 18 فروردین ساعت 21 در تالار حافظ روی صحنه می رود.

این قطعه را مرتضی آقاحسینی، پویا باقی، رزا خلیلی، صمصام طهماسبی، آرین کبیری، روژان گلستانی، علی محمودی، دامون نوروزی اجرا می کنند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: سلام من میزبان این مهمانی هستم. در این مهمانی خبری از غریبه و غیبت و دروغ نیست، اما پر از عشق و حقیقت. امیدوارم خوشت بیاد. با تشکر.

تئاتر شهرزاد از اواسط فروردین ماه چندین نمایش جدید را روی صحنه می برد.

دور جدید اجرای نمایش «تندباد» به کارگردانی مصطفی کوشکی از 15 فروردین ماه در این تماشاخانه روی صحنه می رود.

رامین سیاردشتی و وحید نفر دو بازیگر جدیدی هستند که در دور جدید اجرای این نمایش گروه اجرایی را همراهی می کنند: یعقوب اصباحی، حمید عاشوری، ایمان عبدی، محمد قلندری، محمد نادری به ایفای نقش می پردازند.

نمایش «هاری» به نویسندگی و کارگردانی افشین زمانی در سالن شماره یک به روی صحنه می رود. 2 این تئاتر از 14 فروردین و آخرین حضور هانا کامکار به عنوان بازیگر خواهد بود. این نمایش دومین قسمت از یک سه گانه بر اساس شخصیت های تاریخی ایرانی است.

ریما رامینوفر، سجاد افشاریان، سهیلا گلستانی، پژمان جمشیدی روی صحنه می روند.

اما سجاد افشاریان در این تئاتر با نمایش «بازگشت به سیاهی» به روی صحنه می رود. این نمایش از هجدهم فروردین بار دیگر روی صحنه می رود. در این نمایش سجاد افشاریان نویسندگی و کارگردانی را بر عهده دارد و علاوه بر افشاریان، مهدی زندیه و نیکو بستانی نیز به عنوان بازیگر حضور دارند.
این قطعه داستان مواجه شدن افراد با تنهایی و تنهایی با خود است.

کنسرت نمایش های «آواز شرقی» به نویسندگی و کارگردانی جلال الدین دری و اجرای زنده حجت اشرفوزده از دیگر اجرای ۱۴۰۰ است که از چهاردهم فروردین مجددا روی صحنه می رود.
رحیم نوروزی، شبنم قلی خانی، سمیرا حسینی، سعید زارعی، سپیده صباغ، حسین میرزاییان، آزاده سیفی، امیرعلی دانایی مجریان این نمایش هستند.

نمایش «کرم شناسی» به نویسندگی مهران رنجبر و کارگردانی رضا بهرامی در سالن شماره یک به روی صحنه می رود. 3 پردیس تئاتر شهرزاد.
این قطعه مونولوگی بود درباره زندگی کریم شیره، تلخی دربار ناصرالدین شاه، که آنقدر برای ناصرالدین شاه عزیز بود که پس از مرگ، ناصرالدین شاه سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

نمایش «شب تردید» به کارگردانی امیرحسین بریمانی از آثار برگزیده بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران است که در سالن شماره یک به روی صحنه می رود. 3 از پردیس تئاتر شهرزاد از اواسط فروردین.

اشکان خطیبی دور سوم دو نمایش «دکتر نازنین» و «چخوف خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه» را از 18 فروردین در تماشاخانه ملک از سر می گیرد.

هر دو نمایش ساعت 21 در تالار ملک اجرا می شود.

در این گزارش به برخی از اجراهای تئاتر اشاره شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.