زوایای مختلف زندگی حضرت خدیجه (س) را برای جوانان ترسیم کنید

[ad_1]

هر چه در راه خدا داد، پیروی و حمایت از پیامبر با تمام وجود بود و به عنوان یکی از چهار زن معلم جهان شناخته شد; خداوند در پاسخ به اهانت‌هایی که پس از رحلت عبدالله فرزند رسول خدا (ص) شد، دختری به خدیجه عطا کرد که از نظر مهربانی و حمایت از پدر و همسرش بی‌نظیر بود. .

به گزارش ایسنا، در سال نهم بعثت، پیامبر (ص) و مسلمانان پس از تحمل تحریم های ظالمانه مکه و محدودیت هایی که بزرگان مکه به دلیل خطر منافع خود از سوی پیامبر به وجود آورده بودند، تمام تلاش خود را به کار گرفتند. برای ترویج دین اسلام موفق نبود و جوانان و زنان و بردگان و آزادگانی که نمی‌خواستند در بند ستمگران و صاحبان سرمایه قرار بگیرند که فقط به فکر افزایش سرمایه بودند و تمام تلاش خود را برای افزایش سرمایه و وادار کردن افراد بیشتر به کار کردند. آزاد تحت ظلم و ستم آنها و قبل از اینکه بتوانند سرمایه بیشتری جمع کنند در مجلس شورایی که جد بزرگوار آن حضرت بنا شده بود جمع شدند و تصمیم گرفتند و همگی در پایان این تصمیم تأیید کردند که از این پس هیچ اهل مکه حقی ندارد. ، با مسلمانان مراوده می کنند، خرید و فروش می کنند، مسافرت می کنند و با آنها معاشرت می کنند و هیچکس حق ندارد با مسلمان ازدواج کند و دوستی برقرار کند. پس از این تحریم های همه جانبه که از سوی بزرگان با زر و زور به تصویب رسید، پیامبر اکرم (ص) با مشورت ابوطالب تصمیم گرفت در حالی که مکیان مسلمانان را از همه امتیازات اجتماعی محروم کرده است، مسلمانان مشمول تحریم در یک جمع جمع شوند. محل. از یکدیگر دفاع کنید و با هم در برابر تحریم های سخت مبارزه کنید.

در این دوران سخت و طاقت فرسا که سرمایه داران مکه با سرمایه و قدرتی که از ثروت خود به دست می آوردند، سرمایه بهترین زن مسلمان و بهترین همسر و بهترین مادر و بهترین همنشین به کمک مسلمانان آمد. که با مشکلاتی از مسلمانان کم کند و به دنیای سرمایه داری آن روز یادآوری کند که جمع آوری ثروت و مردم هنر نیست. کجا و چگونه دارایی ارزش و اهمیت دارد.

در آن روزهای سخت که هرگونه معامله با مسلمان را جرم بزرگ می دانستند و خطاکار را به سختی مجازات و مجازات می کردند! مال خدیجه بود که به دست مأموران خدیجه تبدیل به گندم و غذا شد و شبانه بر سر راه شتر گذاشتند و شتر را به شعب ابی طالب، اقامتگاه پیامبر و یارانش رها کردند، اگر شتر می شد. آنجا امن از مشرکان و مخالفان.شاید مقداری غذا در اختیار مسلمانان قرار می گرفت.

اموال خدیجه به جای تجارت برای افزایش آن; صرف بقای مسلمانان و تأمین غذای خیل عظیمی از موحدین و آزادگانی شد که جان خود را فدای ایمان کردند و آهی از توبه در دل مخالفان و مشرکان بر جای گذاشتند. – هزینه های سیاسی و اقتصادی متحمل شد، مسلمانان روزهای سخت و قحطی و محرومیت های اجتماعی را پشت سر گذاشتند.

بتها و بزرگان مکه بسیار نگران بودند که دو سال سختی بر همشهریان و دوستانشان تحمیل شده و نتیجه ای برای آنها حاصل نشده است و به فکر شکنجه ها و سختی های جدید بودند.

پیامبر (ص) همه مصائب را با اخلاق نیکو و بردباری تحمل می کند. در مقابل توطئه های دشمن کوچکترین ضعفی از خود نشان نمی دهد. او مسلمانان را به عنوان یک فولاد انقلابی قوی تربیت می کند. مسلمانان به قدری بر مشکلات فائق آمدند که مقاومت آنان برای مشرکان افزایش یافت، زیرا هر چه آزار و اذیت و فشار زیاد شد، مقاومت پیامبر (ص) و مسلمانان افزایش یافت.

پیامبر (ص) در این دوران سخت پس از خدا و صبر، دو یاران و یاران داشت که به آنها اعتماد داشتند.
یکی از آنها خدیجه ام المؤمنین، همسر باوفایش بود که با همراهی همیشگی خود، صحابی و پشتیبان قوی پیامبر بود. احترام به همسر پیامبر (ص) را ام المؤمن می گفتند.

در این روزهای سخت، پیامبر صلی الله علیه و آله علاوه بر خدیجه (س) یاری دیگری داشت که از کودکی همراهش بود که با وصیت عبدالمطلب از پیامبر عنایت و مراقبت و حمایت کرد. حمایت ابوطالب از پیامبر به دلیل عظمت او در مکه قابل توجه بود.

با رحلت ابوطالب در پایان ماه رجب، پیامبر (ص) یاور بزرگ خود را از دست داد و عموی خود را به سوگ نشست. عمویی که نه تنها حق پدری بر پیامبر داشت، بلکه در تمام گرفتاری ها و فشارهای بیرونی مکه به پیامبر توسط این حامی بزرگ به هر دلیلی دفع شد، مشکل از آنجا تشدید شد که به جای ابوطالب، پیامبر اکرم بزرگترین حامی، ابولهب بزرگترین دشمن پیامبر بود. او به عظمت مکه رسید، ابولهب که از ابتدای بعثت پیامبر را به هر بهانه ای آزار می داد! امروز که ابوطالب از دنیا رفت، برای پیامبر سخت بود، اما با حضور خدیجه این مصیبت را تحمل کرد و خوشحال شد زیرا اگر ابوطالب را از دست داد، همسرش خدیجه است. اگر ابولهب بزرگترین دشمن قسم خورده شماست، جانشین ابوطالب بزرگترین حامی شما خواهد شد! هنوز هم می توان با خدیجه در درد شریک شد و این بانوی کرامت با پیامبر همراهی کرد.

کمتر از دو ماه از فقدان عموی مهربانش نگذشته بود که مصیبت جبران ناپذیری بر پیامبر الهی وارد شد و بهترین یاور و بزرگ ترین یاور و باارزش ترین یار خود را از دست داد و با اندوه سال نهم را «سنت آل» نامید. -هازان. تا زنده بود از همسری فداکار و مهربان و حامی و یاور و یاور یاد می کرد و می گریست.

هر چه داشت در راه خدا داد، تمام وجودش پیروی و حمایت از پیامبر بود و به عنوان یکی از چهار معلم زن دنیا شناخته شد; خداوند در پاسخ به اهانت‌هایی که پس از رحلت عبدالله فرزند رسول خدا (ص) شد، دختری به خدیجه عطا کرد که از نظر مهربانی و حمایت از پدر و همسرش بی‌نظیر بود. .

در این روز شخصی از دنیا از دنیا رفت که خدا و رسولش او را می ستودند، در حالی که جبرئیل درود خدا را به او رساند: به من نداد، به من ایمان آورد، وقتی مردم خیانت کردند، مرا شناخت، فداکاری کرد. خودش برای من وقتی مردم من را انکار کردند. در زمانی که همه مرا محروم کردند. «ما بهتر از خدا هستیم.

به گزارش ایسنا، دهمین ماه رمضان هر سال یادآور یکی از تلخ ترین صفحات تاریخ اسلام است. روزی است که در و دیوار مکه سوگواری بانویی است که در روزهای غربت از اسلام تمام وجود و مال خود را فدا کرد تا صدای توحید را به گوش جهانیان برساند.

جنبه های مختلف زندگی آن بانوی بزرگوار باید برای جوانان به خوبی طراحی شود

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین مختاری در گفت وگو با ایسناوی در محور شخصیت والای حضرت خدیجه (س) اظهار داشت: امروز روزی است که قلب پیامبر رحمت با آن همه عظمت و وسعت غمگین و اندوهناک از دست دادن یار شفیق است. همسری لطیف، وزیری درستکار و مدافعی پاک: «کانت وزیر صدق رسول خداست».

وی با اشاره به اینکه بر اساس روایات متواتر و معتبر و منابع تاریخی، خدیجه کبری (س) الگوی کامل سبک زندگی اسلامی است، افزود: فداکاری و تلاش خدیجه خدیجه بهترین الگو برای انتخاب همسر، فرزند آفرینی است. ، دینداری، عقلانیت، وقار، پاکی، حیا، ایثار و کار.

مختاری ادامه داد: بنابراین اگر نخبگان جوامع اسلامی در مسیر آن حضرت حرکت کنند، شاهد ضعف و تفرقه در جهان اسلام نخواهیم بود. اگر جنبه های مختلف زندگی پیامبر برای جوانان خوب طراحی شود، به الگوهای غربی روی نمی آورند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.