سفیر یمن در تهران: آتش می تواند دروازه ای برای توقف کامل درگیری ها باشد

[ad_1]

سفیر صنعا در تهران با اشاره به آتش بس در یمن گفت: این آتش بس می تواند دروازه ای برای توقف جنگ، لغو کامل تحریم ها و پایان اشغالگری باشد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم الدیلمی، سفیر یمن در تهران، امروز (سه شنبه، 23 فروردین) پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفت وگو با شبکه المسیره، گفت: ما از طرف سازمان ملل و سازمان ملل رایزنی کردیم. کشورهای متجاوز

وی تاکید کرد: این سلاح گرم در صورتی که نیت و اهداف طرف مقابل صادقانه باشد می تواند دروازه ای برای توقف جنگ و تکمیل لغو تحریم ها و پایان اشغالگری باشد.

الدیلمی به سخنان سید حسن نصرالله و موضع ایران در مذاکرات وین و مذاکرات با سعودی ها اشاره کرد و گفت: موضوع یمن باید با طرف یمنی در صنعا مطرح شود.

سفیر یمن خاطرنشان کرد: اقدام اخیر سعودی ها برای تشکیل شورای ریاست جمهوری در یمن غیرقانونی و تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر تجاوزات سعودی-آمریکایی است.

وی گفت: گفت وگوها ابتدا باید سعودی-یمنی باشد و سپس وارد روند سیاسی برای بازگرداندن یمن به حالت عادی خود می شویم.

الدیلمی همچنین خاطرنشان کرد: هرگونه بحثی در مورد یمن بدون حضور صنعا برای ما مهم نیست و به نتایج آن اهمیتی نمی دهیم و این موضع را در خصوص مذاکرات ایران و عربستان در بغداد به اطلاع عراقی ها می رسانیم.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز در دیدار با سفیر دولت نجات ملی یمن با اشاره به ایستادگی مردم یمن در برابر حملات ائتلاف و نگرانی از وضعیت بحرانی یمن، بر لزوم تدابیر لازم برای مقابله با حملات ائتلاف بین‌الملل تاکید کرد. رفع محاصره یمن و برقراری آتش بس دائمی بر ضرورت گفتگوی یمنی برای تعیین سرنوشت خود تاکید کرد.

وزیر امور خارجه افزود: مردم یمن با روحیه مقاومت و هوشمندی سرنوشت خود را رقم می زنند.

ابراهیم الدیلمی سفیر دولت نجات ملی در ایران نیز از مواضع دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از یمن قدردانی کرد.

وی در این دیدار روند اطفای موقت آتش سوزی و آخرین تحولات را به اطلاع وزیر امور خارجه کشورمان رساند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.