سیستم تایید تصویری ایران، ساخته شده در انتظار تایید فنی فیفا

[ad_1]

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران توانست سامانه داوری ویدیویی یا تأیید تصویری را طراحی و بسازد.

به گزارش ایسنا، مهندس حسام الدین شاهرخ، مدیرعامل شرکت دانشبانیان با اشاره به طراحی و ساخت سیستم داوری ویدیویی گفت: این سامانه از چندین محصول جانبی تشکیل شده است. این شرکت در سال 1397 با سفارش فناوری رسانه از سازمان صدا و سیما طراحی بخش اسلوموشن را که قسمت اصلی این سیستم است آغاز کرد و در اواخر سال 1398 ساخت این قسمت از محصول به پایان رسید.

وی افزود: با تکمیل ساخت قسمت اصلی محصول، آزمایشات میدانی در بخش های مختلف سازمان انجام شد. در حال حاضر این محصول در تنها شبکه 4k ایرانی از واحد سیار تبریز، تهران و سایر نقاط سازمان مورد استفاده قرار گرفته است.

شاهرخ با تاکید بر اینکه سایر قطعات مورد نیاز این سامانه توسط این شرکت طراحی و ساخته شده است، تصریح کرد: سیستم ارتباط رادیویی داوران در داخل زمین بازی با افراد مستقر در اتاق VAR، سیستم های ضبط ویدئو و ارتباط با نظارت و فعالیت میدانی این تال در طول سال ها انجام شده است.

مدیرعامل شرکت دانشبانیان با بیان اینکه سامانه داوری تصویری کامل و آماده آزمایش است، توضیح داد: سامانه آماده تست است. ارتباط و مکاتباتی با فیفا انجام شد و مدارک اولیه برای آنها ارسال شد.

وی با یادآوری اینکه اطلاعات کلی سیستم داوری ویدیویی توسط فیفا تایید شده است، افزود: طبق روند فیفا لازم است این سیستم در یک ورزشگاه نصب شده و یک بازی 30 دقیقه ای انجام شود. سپس فیلم ضبط شده بازی باید به فیفا ارسال شود و توسط آن تجزیه و تحلیل شود. اگر مشکلی پیدا نشود، فیفا تاییدیه فنی اولیه را صادر خواهد کرد.

تا پایان آوریل 1401 تأیید فنی را برای چک های ویدیویی فیفا دریافت کنید

شاهرخ دلیل کندی روند کار را وجود مشکلاتی از قبیل کرونا، تغییرات در فدراسیون فوتبال، اسپانسر فدراسیون و … دانست و ابراز امیدواری کرد تا پایان فروردین ماه سال 1401 پرونده های فیفا و فیفا ارسال شود. دریافت تاییدیه فنی

شاهرخ با بیان اینکه تنها 4 یا 5 کشور در دنیا این محصول را تولید کردند، گفت: در دنیا یکی دو کشور در این زمینه بسیار مطرح هستند و رتبه بالایی دارند. این برتری شامل بحث های VAR، رسانه، موبایل و پخش حرکت آهسته است. با توجه به حساسیت های فراوان در سازمان صدا و سیما، این شرکت بهترین محصول در این زمینه را که مربوط به شرکت بلژیکی EVS می باشد را به عنوان مرجع انتخاب و در صدد تولید محصولی با همان مشخصات برآمد.

وی در ادامه توضیح داد: عملکرد این محصول در بخشی از فعالیت های صدا و سیما با نمونه محصول مرجع مقایسه شد. سیستم داوری ویدیویی همچنین در بحث های مربوط به کیفیت، NCOD، PSNR و تست فشار که شامل اجرای مداوم سیستم به مدت 32 روز بود، موفق بود.

امکانات ارائه شده توسط سیستم داوری ویدیویی از نظر کیفیت طبق منابع فیفا

شاهرخ خاطرنشان کرد: امکانات ارائه شده توسط سیستم داور ویدیویی از نظر کیفیت و کارایی کاملاً مطابق با ویژگی های (فیفا) مورد نیاز فیفا بوده و از همه آنها پشتیبانی می کند.

مدیرعامل شرکت دانشبانیان برنامه شاخص این شرکت در سال 1401 را سیستم داوری ویدیویی دانست و ابراز امیدواری کرد که پس از دریافت تاییدیه فیفا این سیستم را در ورزشگاه های مختلف نصب کنیم. طی گفت‌وگو با چند ورزشگاه، در تلاش هستیم اولین سیستم را در ورزشگاه امام رضا (ع) نصب کنیم.

وی با اشاره به گفتگو با اسپانسر تیم های ملی برای ایجاد همکاری گفت: در تلاش هستیم تا همکاری همه جانبه و متمرکزی ایجاد کنیم. به این ترتیب 10 تا 12 سیستم در یک مرکز داده بزرگ در تهران نصب می شود و بقیه ورزشگاه ها از طریق فیبر به این مرکز متصل می شوند. نمونه مشابهی در روسیه و اسپانیا انجام شد.

توسعه رادیو اینترنتی خصوصی از دیگر برنامه های شرکت

شاهرخ از توسعه رادیو اینترنتی به عنوان یکی دیگر از برنامه های شرکتی خبر داد و افزود: در تلاش هستیم مجوز ساترا را بگیریم و اولین رادیو خصوصی را راه اندازی کنیم که گروه های مختلف بتوانند از آن استفاده کنند. این رادیو به صورت اینترنتی است و با ارائه پنل ویژه برای هر کاربر اعم از مجموعه هایی مانند دانشگاه ها، بانک ها و موسسات، امکان داشتن رادیو و رسانه خاص برای هر مجموعه را فراهم می کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.