ضرورت تامین منابع آب جدید در خراسان شمالی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی نماینده مردم اسفراین در مجلس بر ضرورت تامین منابع جدید آبی در خراسان شمالی تاکید کرد.

امان الله حسین پور در نشستی با حضور رئیس کمیسیون کشاورزی، رئیس سازمان دامپزشکی و تنی چند از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در اسفراین گفت: آبرسانی پایدار به شهرهای اسفراین، بجنورد و شیروان موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود. در پشت کشاورزی برای سدها استفاده می شود.

وی گفت: از سوی دیگر مصرف بهینه آب در دستور کار قرار گیرد و اعتبارات مناسب برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار در حوزه کشاورزی در نظر گرفته شود.

حسین پور تاکید کرد: در حال حاضر یک درصد کشاورزان به اندازه 99 درصد سایر کشاورزان برداشت می کنند و از این حیث باید مسیر فناوری در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کشاورزی یکی از اولویت های اقتصادی خراسان شمالی است، افزود: اما کمبودهای زیادی در این زمینه وجود دارد، به طوری که این استان حدود 3 میلیون راس دام دارد، اما استان را به حالت خام رها می کنند.

حسین پور ادامه داد: 400 هکتار باغ پسته در اسفراین، مقدار قابل توجهی مزارع زعفران در فاروج و تاکستان های خوب زیادی در بجنورد وجود دارد اما ارزش چندانی برای کشاورزان ندارد.

وی تاکید کرد: حدود یک میلیون و 300 هزار تن محصولات کشاورزی و باغی در حوزه کشاورزی تولید می شود اما در نهایت کشاورز به 30 درصد ارزش تولید می رسد.

حسین پور تصریح کرد: متاسفانه در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی در این استان اقدام خاصی صورت نگرفته است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.