ضرورت حرکت به سمت عدالت اجتماعی/حذف ارز ترجیحی تا پایان سال جاری

[ad_1]

ایسنا/ مرکز نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف از اجرای عدالت اجتماعی به عنوان یکی از اصول مسلم قانون اساسی است، گفت: مدیران باید امسال حرکت جهادی و میدان را برای رشد در دستور کار قرار دهند. 8 درصد.” در کشور برگزار می شود.

علیرضا نظری روز یکشنبه 14 فروردین ماه در شورای اداری استان مرکزی اظهار داشت: افق برای کشور روشن است و پیش بینی رشد 8 درصدی اقتصاد کشور نشانه ای از این جهت گیری را برای ما آشکار می کند. که 3.5 درصد از طریق نرخ بهره افزایش خواهد یافت.» Veri و 4.5 درصد با افزایش تولید و بهبود کیفیت تولید حاصل شود.

وی افزود: بر اساس این دستورالعمل لایحه بودجه تدوین شد و پیش بینی می شود به رشد 8 درصدی اقتصاد کشور برسیم، البته امیدواریم همه دستگاه ها در این امر مهم همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند. “

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بودجه سال 1401 همانطور که در لایحه دولت آمده و مجلس با کمترین تغییرات عمدتاً نگاه به ظرفیت های تولیدی و افزایش تولید و توجه به نهادهای حمایتی میانی به تصویب رسید. و جنبش عدالت اجتماعی که از شعارهای مغفول مانده انقلاب بود در این راستا مورد توجه قرار گرفت.

نظری گفت: خوشبختانه در بندهایی که در بودجه می بینید اصل ساماندهی حقوق دولت به این معناست که همه موظف بودند چارچوب و ضوابط مصوب سال 1401 مجلس را رعایت کنند تا حداکثر حقوق در کشور برای سال جاری 7 برابر حداقل دستمزد است.

در مورد پرداخت مالیات بر حقوق ادامه داد: حقوق تا سقف 6 میلیون تومان معاف از مالیات است و مابقی بر اساس افزایش حقوق مازاد بر حقوق 5 تا 10 درصد و برای حقوق های بالا به صورت پلکانی محاسبه می شود. تا 30 درصد این اقدام با هدف ایجاد تعادل در پرداخت‌های دولت انجام می‌شود و همه حقوق‌ها باید در یک سامانه جامع بارگیری شود و از طریق نهادهای نظارتی و پشتیبانی قابل رصد و کنترل باشد و همه پرداخت‌ها به صورت فیش حقوقی باشد. چندین رسید داشته باشید.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف پیشبرد عدالت اجتماعی به عنوان یکی از اصول مسلم قانون اساسی است. دعوت به انعکاس مشکلات مربوط به قانون و موانع موجود در این زمینه به منظور رسیدگی و پیگیری در کمیته های ذیصلاح.

وی با تاکید بر اینکه در سال جاری چندین محور در اولویت قرار دارد، اجرای طرح کاداستر ملی و کشاورزی، مستندسازی اراضی کشاورزی، اجرای الگوی کشت به دلیل کمبود منابع آبی در کشور را از جمله این اولویت ها برشمرد. استفاده از مکانیزاسیون و روش های نوین آبیاری نیز مستلزم تخصیص زمین و مستندسازی است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی تا پایان امسال عملیاتی می شود و مجلس به دولت اجازه این کار را داد، گفت: حذف ارز ترجیحی تا پایان امسال عملیاتی می شود.

نظری در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته 25 قلم کالا مشمول دریافت ارز ترجیحی بودند، ادامه داد: در حال حاضر 6 قلم (گندم، دارو، دانه های روغنی، سویا و ذرت و جو) در این گروه باقی مانده است که به دلیل اهمیتی که نیاز به سختی دارد، از این اقلام خارج شده است. جراحی که با همکاری دستگاه ها و پرسنل ممکن است امسال این جراحی کشف شود و امیدواریم با توجه به تجربیات موفق و ناموفق قبلی مراقبت های لازم در این زمینه انجام شود. انتظار داریم امسال شاهد جراحی بزرگ در اقتصاد کشور باشیم و رضایت مردم و افزایش تولید و کاهش قاچاق حاصل این اقدامات باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.