غربی ها سال هاست که عذاب می کشند/ ترویج فحشا باعث زوال جامعه می شود

[ad_1]

ایسنا/ قم یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: جوامع غربی ظاهراً به وجد آمده اند اما سالهاست که گرفتار آن هستند و در کشورهای غربی مصیبت های زیادی از جمله فروپاشی خانواده، تنهایی و افسردگی، جوانی ضعیف و محرومیت از محیط گرم خانوادگی دیده می شود. .

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی پس از سلسله جلسات تفسیری تلاوت قرآن کریم در روز هجدهم ماه مبارک رمضان گفت: یکی از عوامل قدرت و اقتدار امت اسلامی است. بر اساس آموزه های دینی و آیات قرآن کریم، دوری، فحشا و منکر است، بنابراین برای جلوگیری از افول قدرت امت اسلامی، باید از این گونه اعمال پرهیز کرد.

وی افزود: بر اساس آیات قرآن کریم، مومنان باید چشم خود را از نامحرم ببندند و عفاف را پیشه خود قرار دهند که سلامت جامعه را در پی خواهد داشت.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در آیه 31 سوره نور این دستور برای زنان مومن صادر شده است زیرا سوره نور سوره حجاب و عفاف است و دستورات قاطعی که در رابطه با عاملان فحشا صادر شده است. و انکار اهمیت موضوع را نشان می دهد.

وی افزود: خداوند با تمام رحمت و فضل خود مجازات قاطع را در رابطه با مجازات مرتکبین فحشا تبیین کرده است و دلیل این محدودیت ها حفظ نظام خانواده در اسلام است.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: اگر نظام خانواده متزلزل شود، جامعه مختل می شود و آرامش اجتماعی به هم می خورد و نسلی بی هویت و دین به وجود می آید و هویت جامعه به جامعه غربی و زوال و انحطاط تبدیل می شود. اقتدار چنین جامعه ای مسلم است.

حاج ابوالقاسم تاکید کرد: رواج فحشا در جامعه آثار و پیامدهای بسیاری دارد که اولین مسئله سلطه شیطان در جامعه است چرا که جامعه مستعد فحشا و منکر باید بداند که مدیریت این جامعه به دست مردم خواهد افتاد. شیاطین

وی افزود: خداوند می فرماید رد پای شیاطین نروید که اگر این کار را بکنید شیطان حکومت را به دست می گیرد و به فحشا می انجامد.

استاد حوزه یادآور شد: دومین پیامد منفی پیروی از شیاطین و فحشا و منکر، فراوانی بلاها و بلاهاست که وعده خداوند در قرآن کریم است.

وی افزود: جوامع غربی ظاهراً به وجد می‌آیند، اما سال‌هاست که گرفتار آن بوده است و در کشورهای غربی مصیبت‌های بسیاری مانند فروپاشی خانواده، تنهایی و افسردگی، گرفتاری‌های جوانان و محرومیت آنان از محیط خانواده دلپذیر وجود دارد.

سخنران زیارتگاه سنهورا دا دینیده یادآور شد: یکی دیگر از پیامدهای منفی رواج فحشا، از دست دادن اقتدار و سقوط یک جامعه است، زیرا جامعه ای که به فسق و فحشا منجر شود مستحق عذاب الهی است.

وی افزود: ترویج بداخلاقی در اندلس و تضعیف مسلمانان، سوق دادن جوانان به نامحرم و ترویج مصرف مشروبات الکلی در بین جوانان باعث افول اقتدار امت اسلامی در این منطقه شده است که درس عبرتی برای جهان اسلام است.

استاد حوزه علمیه در پایان گفت: ترویج مبانی دینی و معارف قرآنی در بین جوانان می تواند از گسترش فحشا و منکر جلوگیری کند و ضربه سختی بر دهان کسانی است که به دنبال گمنامی امت اسلامی هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.