فتح خرمشهر نقطه کلیدی دفاع مقدس بود

[ad_1]

ایسنا/ فارس مدیرکل حفظ آثار و افشای ارزش های دفاع مقدس فارس با تاکید بر اهمیت گرامیداشت چهلمین سالگرد حماسه آزادسازی خرمشهر، گفت: فتح خرمشهر نقطه کلیدی دفاع مقدس است.

سردار سعید کوشکی جهرمی روز پنجشنبه 8 اردیبهشت ماه در راهپیمایی بزرگداشت چهلمین سالگرد حماسه آزادسازی خرمشهر در استان فارس با بیان اینکه فتح خرمشهر نقطه کلیدی در دفاع مقدس بود، افزود: با توجه به اهمیت این روز. و تاثیر آن بر دیگر وقایع دفاع مقدس، سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد به بهترین نحو برگزار شد.

کوشکی ابتدا با ابراز همدردی با مردم و ارگان های مختلف استان فارس از ارتش و سپاه و بسیج گرفته تا ساختمان جهاد و سایر قهرمانانی که در خط مقدم یا مقدماتی و تجهیز این عملیات نقش محوری داشتند، افزود: استان فارس در این عملیات پیشتاز و ویژه و از رده ها و یگان های مختلف ارتش به ویژه تیپ 37 زرهی شیراز و تیپ 55 فرماندهی هوابرد برای لشکر 19 فجر و 33 المهدی و سایر گردان های سپاه، بسیج بود. و سنگرسازان فارس جهاد سازندگی نقش مهمی در این عملیات داشتند.

دبیر ستاد بزرگداشت سوم خرداد در استان فارس گفت: با فتح خرمشهر، دنیا کار خود را کرد و حتی به گفته کارشناسان نظامی و تاریخ نگاران، فتح خرمشهر پایان درگیری 500 ساله بین بود. ایران و همسایگان قدرتمند غربی اش که همیشه به امپراتوری عثمانی طمع داشتند و آن را در سرزمین های جنوب غربی ما داشتند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس نیز با تاکید بر اینکه فتح خرمشهر نقطه کلیدی 8 سال دفاع مقدس بود، افزود: و پس از این عملیات، غرب به میدان آمد. نتیجه گیری اینکه ایران شکست ناپذیر است.

دبیر ستاد استانی گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در استان فارس، پیش از پرداختن به موضوع این دیدار به عنوان قدیس رزمنده دفاع، به بیان خاطراتی از عملیات آزادسازی بیت المقدس در خرمشهر پرداخت. 1361 و افزود: آنقدر سرمان سنگین بود که از ترس دشمن نماز صبح را خواندیم. حتی فرصت وضو نشد و تیمم کردیم و تا فردا شب دویدیم. ما فقط 26 کیلومتر دویده ایم و خدا می داند که فرزندان رزمندگان و شهدا چه کرده اند که امروز می بینیم و بعد از آن به امنیت امروز رسیدیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.