مخالفت عضو کمیسیون بهداشت با لغو غربالگری

[ad_1]

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حذف غربالگری جنین گفت: یکی از اشتباهات مجلس این بود که طرح های مهمی مانند طرح حمایت از جمعیت و تعالی خانواده را به صورت خصوصی و بر اساس اصل 85 در نظر گرفت. . دوست دارم طرح جمعیت در صحن مجلس بررسی شود.

به گزارش ایسنا، محمدعلی محسنی بندپی در گفت وگو با عصر ایران وی گفت: با حذف غربالگری تعداد مبتلایان به ناهنجاری های مادرزادی افزایش می یابد. با اجرای این قانون عملاً نابهنجاری ها را تشخیص نمی دهیم و نه تنها تعداد افراد دارای معلولیت در جامعه افزایش می یابد، بلکه به دلیل عدم استفاده از فناوری روز فرصت را برای درمان برخی ناهنجاری ها از دست می دهیم که می تواند در جنین تشخیص داده شود و تعداد افراد مبتلا به ناهنجاری های مادرزادی افزایش یابد و خانواده ها بیشتر رنج ببرند.

وی گفت: از نظر کارشناسان یکی از دلایل تخلفاتی که در جامعه رخ می دهد، عدم شمول و شمول قانون است. یعنی اگر قانون جامع، به روز و مورد قبول مردم باشد، قابل اجراست و اگر نباشد راه های فرار و قانون شکنی بیشتر می شود.

این معاونت افزود: از نظر قانونی والدین نمی توانند با اعمال این قانون درخواست غربالگری کنند. اینکه تا چه حد این قانون در بخش دولتی قابل اجرا است مشخص نیست و اینکه زوجین تا چه حد برای دور زدن قانون از سیستم خارج می شوند و برای انجام آزمایشات غربالگری به دفاتر و مراکز خصوصی غربالگری مراجعه می کنند موضوعی است که باید به آن توجه شود. طول می کشد.

محسنی بندپی تاکید کرد: بر اساس آمارهای مختلف، سقط های قانونی بین هشت تا 12 هزار مورد در سال است و بر اساس این آمار، سقط های غیرقانونی بیش از 400 هزار مورد در سال است که بیش از پنجاه برابر حداقل سقط های قانونی است. که انجام می شوند.

وی تاکید کرد: باید به جای افزایش اطلاعات افراد و زوجین به بررسی علل سقط جنین های غیرقانونی و رفع مشکلات اقتصادی زوج ها که مهم ترین عامل این سقط ها هستند، پرداخت. ما بر موضوع حذف ردیابی تاکید می کنیم تا از این طریق جمعیت خود را افزایش دهیم. قطعاً اگر 10 درصد از سقط جنین های غیرقانونی را متوقف کنیم، 40 هزار سقط جنین کاهش می یابد که پنج برابر سقط های قانونی است، یعنی بیش از پنج برابر این تعداد به جمعیت اضافه می شود.

نماینده نوشهر و چالوس نسبت به هزینه های مادی مراقبت از جامعه معلولان و همچنین آسیب های روحی و روانی خانواده های دارای فرزند معلول هشدار داد و گفت: حتی اگر دولت منابع لازم برای حمایت از جامعه معلولان را داشته باشد. ما باید منابع را مدیریت کنیم.” چرا باید منابع خود را برای چیزهای اشتباه هدر دهیم در حالی که می توانیم آنها را برای مکان های بهتر خرج کنیم؟ برای یک فرد معلول تنها منابع مالی مهم نیست، بلکه آسیب روحی و روانی او نیز مهم است. مادر 65 ساله ای را می شناسم که از پسر 48 ساله اش مراقبت می کند و پوشک او را عوض می کند. حتی خانواده هایی را می شناسم که چهار پنج معلول در یک خانه دارند. “این در مورد خانواده ها درست نیست.”

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.