مراسم بزرگداشت شهیدان اصلانی و دارایی در دبیرستان شهید مطهری برگزار شد.

[ad_1]

مراسم بزرگداشت شهدای اصلانی و مالکیت شهدای حرم رضوی در دبیرستان شهید مطهری برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم حجت الاسلام علیرضا پناهیان – استاد اخلاق – با بیان اینکه بخشی از وظیفه روحانیت رسیدگی به مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه است، گفت: امام راحل یک روحانی کاملا سیاسی بود که شاگردان زیادی تربیت کرد که در نهایت تربیت کردند. در راه خدمت به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: بخشی از وظیفه روحانیت رسیدگی به مسائل اجتماعی است که می تواند آسیب های اجتماعی را برطرف کند و اگر در جایی حقی تضییع شده است، آن را جبران کند. بنابراین وظیفه عالم دین است که به این امور بپردازد.

این معلم اخلاق با اشاره به شهادت این دو دانش آموز در حادثه حرم مطهر رضوی یادآور شد: همه دانش آموزان به درجه این شهدا غبطه می خورند. آنها علاوه بر فضیلت شهادت این دو دانش آموز از رهبران و الگوهای جامعه و مستضعفین بودند و در این زمینه در آینده اخبار بیشتری از این دو شهید شنیده می شود. اگر برای مردم و محرومان.

پناهیان یادآور شد: جوانی در رکاب امیرالمومنین(ع) کارهای جهادی زیادی انجام می داد و حضرت علی (ع) برای او دعا کرد که خداوند مرگش را شهادت قرار دهد و همینطور هم شد.

وی افزود: سبک زندگی این شهدا باید توسعه یابد. وقتی خاطرات زندگی شهید اصلانی را می خوانیم واقعا متاثر می شویم. ایثار، جهاد و تلاش برای خدمت به مردم در آنها موجه است.

این استاد اخلاق تصریح کرد: آخرین لحظه عمر این شهدا همچنان در خدمت مردم است و پس از زیارت امام رضا(ع) و در مسیر خدمت به مقام شهید می رسند.

به گفته پناهیان، شهید اصلانی الگوی ائمه در قرن جدید است و انقلاب اسلامی به جایی رسیده است که امامانش در این راه به شهادت می رسند.

وی اعلام کرد: چنین شهادت هایی به راحتی به کسی داده نمی شود. خدمات شهید اصلانی به جوامع شیعه و سنی باعث شده است که او هرگز فراموش نشود.

این استاد اخلاق در ادامه به خدمات شایسته شهید محمدصادق دارایی اشاره کرد و گفت: شهید دارایی در مسیر آرزوی خود با خانواده ای اهل سنت ارتباط برقرار کرد و با این کار زندگی شخصی خود را در مسیر وحدت شیعه و سنی قرار داد.

پناهیان در بخشی از سخنان خود با اشاره به تحولات آخرالزمان تصریح کرد: خداوند خود پیشگام ترین در راه تبیین جهاد است. نورانیت خداوند امروز در همه شئون زندگی دیده می شود، فتنه آخرالزمان به خوبی از سوی خداوند نشان داده شده است و باید درک شود.

این مراسم با حضور گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، آیت الله امامی کاشانی نماینده مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از اعضای مجلس شورای اسلامی برگزار شد. علما و افراد پرشور

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.