مصرف آنتی بیوتیک ها علیه بیماری های عروق کرونر قلب است

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان گفت: گاهی اوقات مشاهده می شود که بیماران عروق کرونر خودسرانه آنتی بیوتیک مصرف می کنند که خلاف روش درمانی است.

علی صادقی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: وضعیت افزایش شناسایی و پذیرش بیماران عروق کرونر که اوایل امسال با آن مواجه بودیم به ثبات نسبی رسیده و ورودی و خروجی ها برابر است.

وی با بیان اینکه هنوز برای تخمین اثرات سفرهای نوروزی و ایام عید زود است، افزود: ممکن است تا یک هفته دیگر اثرات سفرهای نوروزی مشخص شود اما به دلیل وجود واکسن ها و آنتی بادی های زیاد در بدن کمتر می شود. علائم شدید بیماری را داریم.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان تصریح کرد: خوشبختانه بیش از دو هفته است که میزان مرگ و میر بیماران عروق کرونر در اردستان صفر است.

صادقی خاطرنشان کرد: گاهی می بینید که افراد و بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب، خودسرانه آنتی بیوتیک مصرف می کنند که خلاف روش درمانی است. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که مردم باید بدانند این است که آنتی‌بیوتیک‌ها در برابر ویروس‌ها مؤثر نیستند و اساساً توانایی تشخیص و شناسایی ویروس‌هایی که می‌توانند بر روی آن‌ها تأثیر بگذارند، ندارند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مبتلایان به ویروس کرونا به بیماری های گوارشی مبتلا می شوند، افزود: خوشبختانه آگاهی مردم نسبت به ویروس کرونا بسیار افزایش یافته است که می تواند در پیشگیری و قطع زنجیره این ویروس موثر باشد.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان با اشاره به حضور مدارس و دانشگاه ها در کشور گفت: با توجه به اینکه سطح ایمنی جامعه افزایش یافته است، حضور در مدارس و دانشگاه ها با توجه به آسیب هایی که غیبت کلاس ها ایجاد کرده تصمیم درستی بود. به دانش آموزان.” .

صادقی در خصوص ترس برخی خانواده ها از واکسن کودکان و نوجوانان گفت: عوارض واکسن در تمام دنیا دیده می شود و در سنین پایین تر بسیار نادر است. به خانواده ها توصیه می شود فرزندان خردسال خود را برای واکسیناسیون به مراکز بهداشتی درمانی ببرند، زیرا یکی از راه های اصلی مبارزه با بیماری عروق کرونر، واکسینه شدن است.

وی گفت: خوشبختانه تا کنون هیچ مورد قطعی سرخک در این شهرستان گزارش نشده است. با توجه به شیوع سرخک در کشورهای همسایه و تردد اتباع خارجی در نقاط مختلف کشور، این موضوع باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. اگر خانواده ای هنوز فرزند خود را برای دریافت واکسن سرخک ندیده است، حتما اقدام کنید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.