میانگین مقاوم سازی مسکن روستایی در بوشهر 58 درصد است.

[ad_1]

ایسنا/ بوشهر مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: میانگین مقاوم سازی مسکن روستایی در کشور 51 درصد است که در بوشهر 58 درصد است.

علیرضا مقدم صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت 21 فروردین سالروز افتتاح یکصدمین حساب و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: روستایی بود. برای مستضعفان و مستضعفان واریز شد و معادل 360 میلیون تومان کمک های غیر نقدی عمدتاً مصالح ساختمانی اهدا شد.

وی افزود: بیش از 2 هزار و 300 مترمربع زمین در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت در اختیار مجمع خیرین مسکن ساز قرار گرفت که شامل یک قطعه در روستا و 12 قطعه در شهرها بود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: یکی از ماموریت های بنیاد مسکن ایجاد مسکن شهری است و به این معنا در سال گذشته 510 واحد مسکونی در استان ساخته و تحویل داده شد.

مقدم تصریح کرد: سال گذشته ساخت یک هزار و 577 واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای شهرهای زیر 100 هزار نفر آغاز شد و امسال 962 واحد در حال اخذ مجوز، ترسیم نقشه و مطالعات زمین شناسی هستند که در مجموع به 2539 واحد می رسد. در استان

این مسئول گفت: مجمع خیرین مسکن ساز ساخت و تحویل 950 واحد مسکونی در استان را هدف خود قرار داده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر تصریح کرد: بازسازی و بهسازی مسکن در مناطق آسیب دیده از زلزله و سیل یکی از برنامه های مهم این بنیاد است و از این حیث واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده و سیلاب در برنامه

مقدم یادآور شد: تاکنون ۲۵ هزار و ۶۳۳ واحد مسکونی در اثر سیل و زلزله در استان بوشهر بازسازی شده است.

وی گفت: از سال 84 تاکنون طرح بهسازی و نوسازی سالانه 2 هزار واحد توسط دولت آغاز شده و از آن زمان تاکنون 37 هزار و 960 واحد در استان بوشهر مقاوم سازی شده و از تسهیلات استفاده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر خاطرنشان کرد: بر اساس سرشماری سال 95 تعداد 74 هزار و 11 خانه روستایی در این استان وجود دارد که از این تعداد 42 هزار و 796 واحد از طریق بهسازی و بازسازی مقاوم سازی شده است.

مقدم بیان کرد: میانگین مقاوم سازی مسکن روستایی در کشور 51 درصد است که در بوشهر 58 درصد است. شهرستان جم با 77 درصد در این زمینه پیشرو و شهر بوشهر با 42 درصد کمترین شاخص تاب آوری را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: روستاهای کنگان 72 درصد، دیلم 65 درصد، گناوه 64 درصد، دشتی 60، عسلویه 58 درصد، دیر 57 درصد، تنگستان 55 درصد و دشتستان 54 درصد مقاوم سازی شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر تاکید کرد: دولت سیزدهم به دنبال افزایش ضریب تاب آوری مسکن روستایی از 58 درصد به 80 درصد در استان بوشهر است.

مقدم پرداخت تسهیلات بانکی با سود 5 درصد را از ویژگی های طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی دانست و تصریح کرد: وام مسکن روستایی با سود 5 درصد و بازپرداخت 20 ساله و سفته زنجیره ای به 200 میلیون افزایش یافت. تومان. همچنین مسکن در شهرهای زیر 25000 نفر مشمول طرح تاب آوری هستند.

وی افزود: امسال سهمیه استان بوشهر 2 هزار و 180 واحد است که تمامی این سهمیه ها برای دریافت تسهیلات به بانک ها ارائه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه 98.3 درصد روستاهای استان دارای طرح هادی هستند، گفت: 816 روستا در استان بوشهر با جمعیت 400 روستا با بیش از 20 روستا وجود دارد که تاکنون طرح هادی برای 392 روستا تهیه شده است.

مقدم اعلام کرد: به طور میانگین در 89 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان بوشهر، برای هر روستا یک فاز طرح هادی اجرا شده است.

وی یادآور شد: از سال 94 تا پایان سال 99، 1800 میلیارد ریال قیر رایگان برای اجرای طرح های هادی در استان بوشهر اختصاص یافت. سال گذشته 94 میلیارد ریال قیر رایگان به این استان اختصاص یافت که می توان آن را معادل مجموع شش سال قبل دانست.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.