نماینده آمریکا به جزایر سلیمان می رود

[ad_1]

دیپلمات ارشد کاخ سفید در امور آسیا در حال آماده شدن برای سفر به جزایر سلیمان است.

به گزارش وب سایت فایننشال تایمز، بر اساس گزارش وب سایت فایننشال تایمز، کورت کمپبل، هماهنگ کننده هند و اقیانوسیه کاخ سفید، در این ماه به جزایر سلیمان سفر خواهد کرد.

دانیل کریتنبرینک، دیپلمات ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور آسیا، او را در این سفر همراهی می کند. این سفر زمانی انجام می شود که جزایر سلیمان به یک میدان جنگ استراتژیک برای ایالات متحده و چین تبدیل شده است. توافق جدید بین جزایر سلیمان و چین ظاهراً نگرانی های ایالات متحده را برانگیخته است.

از زمانی که جزایر سلیمان حمایت خود را از تایوان در سال 2019 قطع کردند و به چین روی آوردند، ایالات متحده به طور فزاینده ای در مورد این کشور نگران شده است. این نگرانی ها با رونمایی از پیش نویس توافقنامه امنیتی تشدید شد که بر اساس آن نیروهای چینی می توانند در بخشی از اقیانوس آرام نزدیکتر از نیوزلند، هاوایی و استرالیا حضور داشته باشند تا پکن.

این پروژه که هنوز امضا نشده است، استقرار نیروهای چینی به جزایر و کنترل آنها را تسهیل می کند.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه گفت که این یک معامله در مقیاس بزرگ است که ظاهراً راه را برای نیروهای امنیتی و نظامی بیشتر چین برای اعزام به جزایر باز می کند.

او گفت: «ما نگران این هستیم که این برای منافع امنیتی دوستانمان در این جزایر اقیانوس آرام چه معنایی خواهد داشت. ما نگران هستیم که در صورت ورود نیروهای نظامی یا امنیتی چین به منطقه بدون شفافیت و همکاری لازم، تنش ها افزایش یابد.

در همین حال، نخست وزیر جزایر سلیمان ساخت پایگاه نظامی توسط نیروهای چینی در این کشور را رد کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.