هدف گذاری 3 میلیارد دلاری برای صادرات کرمانشاه

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از هدف گذاری 3 میلیارد دلاری برای صادرات استان در سال جاری خبر داد و گفت: ایده ما این است که این هدف محقق شود.

محسن دارابی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه هدف گذاری شده برای امسال 3 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی است، افزود: با توجه به ظرفیت و پتانسیل استان و با وجود پنج مرز رسمی و بازارچه مرزی، انتظار داریم. که دستیابی به ایجاد اهداف.

دارابی تاکید کرد: در هدف صادراتی امسال کشور کرمانشاه بعد از هرمزگان، بوشهر و خوزستان چهارمین استان کشور از نظر صادرات در نظر گرفته شده است.

وی همچنین هدف گذاری را 2 میلیارد و 838 میلیون دلار برای صادرات استان در سال گذشته عنوان کرد و ادامه داد: برای استان ثبت شد.

به گفته رئیس سازمان صمت استان، صادرات استان در سال گذشته نسبت به سال 1399 از نظر وزنی 3 درصد و از نظر ارزشی 15 درصد افزایش داشته است.

دارابی سهم استان کرمانشاه از صادرات کشور در سال گذشته را برشمرد و ادامه داد: سهم کرمانشاه از کل صادرات کشور در سال گذشته 12 درصد وزنی و 10 درصد از نظر ارزشی بوده اما از نظر ارزشی 53 درصد از نظر صادرات از کشور به عراق و از نظر وزنی 51 درصد سهم داشتیم که رقم قابل توجهی است.

وی بیشترین صادرات استان را در سال گذشته شامل آسیاب و ابزار آهنی، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ ساختمانی، لبنیات، محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف اعلام کرد.

رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه نیز از وضعیت صادراتی خوب کرمانشاه در سال گذشته خبر داد و افزود: بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت به همراه هرمزگان، بوشهر، خوزستان و آذربایجان غربی جزو پنج استان برتر استان بودیم. از نظر ارزش صادراتی.”

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.