هنیه: بگذارید سازمان ملل به وظیفه خود در قبال قدس عمل کند

[ad_1]

رئیس دفتر سیاسی حماس از سازمان ملل خواست تا به مسئولیت خود برای توقف رژیم صهیونیستی در بیت المقدس و مسجد الاقصی عمل کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، در گفتگوی تلفنی با تور وینسلند، نماینده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه، به تشریح اقدامات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، نوار غزه و بیت المقدس پرداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از حماس، هنیه از سازمان ملل خواست تا نقش خود را در جلوگیری از تجاوزات اسرائیل به قدس و مسجد الاقصی ایفا کند تا اطمینان حاصل شود که تمامی نمازگزاران از کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی 1948 وارد مسجد الاقصی شوند. اقصی و از هرگونه اقدام تحریک آمیز خودداری کنند.

به گزارش حماس، هنیه در ادامه گفت و گوی تلفنی با وضعیت اسرای فلسطینی در زندان های رژیم اشغالگر، بر رفع نیازهای انسانی و حق آزادی آنان تاکید کرد.

هنیه گزارش داد که هنیه با وینسلند درباره برخی تحولات سیاسی و میدانی مرتبط با موضوع فلسطین گفتگو کرد.

وی به جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم اشاره کرد و گفت: آخرین جنایت در اولین روز ماه مبارک رمضان در شهر جنین رخ داد و پنج شهید بر جای گذاشت. ، اعضای کنست (پارلمان اسرائیل) و صدراعظم یایر لاپید، که هدفشان تحریک احساسات مسلمانان در ماه رمضان بود.

هنیه همچنین با وینسلند درباره اقدامات انجام شده برای بازسازی نوار غزه و رفع محاصره گفتگو کرد و وینسلند اقدامات سازمان ملل در این زمینه را تشریح کرد.

این مقام سازمان ملل همچنین روابط آن با جنبش حماس را سازنده و راهبردی و همچنین تلاش های این جنبش در زمینه های مختلف خواند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.