وزارت امور خارجه کره جنوبی سفیر ایران را احضار کرد

[ad_1]

معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی امروز از احضار سفیر ایران در سئول برای ارائه گزارشی در روزنامه کیهان خبر داد.

روز دوشنبه، یو سونگ، معاون صدراعظم کره جنوبی به سعید بادامچی شبستری سفیر ایران در سئول درباره گزارش اخیر روزنامه کیهان مبنی بر اینکه ایران باید [عدم آزادسازی] پول بلوکه شده تهران در بانک های کره جنوبی مستلزم مسدود شدن کشتی های این کشور در تنگه هرمز بود.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه کره جنوبی، بادامچی در این دیدار با بیان اینکه مقاله روزنامه با موضع رسمی تهران همخوانی ندارد، موضع ایران را در این خصوص توضیح داد.

به گزارش ایسنا، حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان اخیرا در گزارشی نوشت: کشورهایی که قانون تحریم های ثانویه آمریکا را تصویب کرده و جمهوری اسلامی را تحریم کرده اند، نباید متحمل عواقب و هزینه های آن شوند. اقدام سنگین از گلوله های خود را به امن. ما می‌توانیم و باید تنگه هرمز را به روی کشتی‌های تجاری و نفت‌کش‌های کره جنوبی و همه کشتی‌هایی که کالاها را به کره جنوبی یا از کره جنوبی حمل می‌کنند ببندیم و تا زمانی که 7 میلیارد دلار ما را پرداخت نکرده‌اند اجازه عبور بدهیم. تنگه هرمز.

میلیاردها دلار پول ایران در بانک های کره جنوبی بلوکه شده است و سئول می گوید به دلیل تحریم های آمریکا نمی تواند این پول را به ایران بازگرداند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.