پیش بینی آمریکا در مورد مذاکرات / امید بیمه میلیون ها کارگر / وضعیت ارز ترجیحی

[ad_1]

گفتگوهای وین / ساماندهی به کارگیری مقامات دولتی / طرح حفاظت از فضای مجازی / نشست خبری سخنگوی دولت … از موضوعات پربازدید و گزارش شده در سرمقاله سیاسی ایسنا بود که جزئیات آن در ادامه می آید.

به گزارش ایسنا، بهترین راه برای دستیابی به توافق در وین یکی از موضوعات مطرح شده در نشست خبری این هفته بود. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مطرح شد.

وی گفت: تنها برنامه بلندمدتی که برای ما قابل قبول است این است که هرگز نباید اجازه داد ایران به سلاح هسته ای دست یابد. ما همچنان بر این باوریم که بهترین راه برای رسیدن به این هدف، بازگشت متقابل به پیوستن به توافق هسته‌ای ایران است. در نهایت اگر برنامه هسته‌ای ایران فراتر از آنچه برجام می‌تواند در راستای منافع ما انجام دهد، این رویه کارساز نخواهد بود.»

علاوه بر این، دستیابی به توافق در وین، سیاست گذاری ایالات متحده را در حالی که جنی ساکی به تعویق می اندازد سخنگوی کاخ سفید او در نشست خبری هفتگی خود سعی کرد در خاک ایران توپ بازی کند و ارزیابی خود از وضعیت کنونی مذاکرات وین را توضیح داد و گفت ارزیابی ما این است که مسئولیت نهایی شدن این معامله کاملا بر عهده ایران است! ایالات متحده به همراه متحدان اروپایی خود در حال مذاکره بر سر نقشه راه برای بازگشت متقابل به پیوستن به مذاکرات وین بوده است. اگر این توافق در راستای منافع ملی ما باشد، رئیس جمهور به توافق برمی گردد. ما و متحدانمان آماده نهایی کردن یک توافق قوی هستیم، تا زمانی که ایران آماده انجام آن باشد.

توییت نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین به اخبار دیگری از طرح ساماندهی به کارگیری دولتمردان علاقه مند شد.

علی بابایی کارنامی با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: امیدواریم با اجبار دولت به بیمه کردن یک میلیون و 500 هزار کارگر ساختمانی بخشی از دغدغه های مردم که ستون های صنعت ساختمان هستند برطرف شود. نزدیک است

جلال رشیدی کوچی وی همچنین از درخواست 185 نماینده برای بازگرداندن طرح حمایتی به مجلس خبر داد.

نماینده مردم مرودشت در مجلس اعلام کرد: روز گذشته درخواست 185 نماینده مجلس را برای بازگرداندن طرح حمایت کمیسیون مشترک به صحن مجلس تقدیم رئیس مجلس شورای اسلامی کردم. انشاءالله طبق آیین نامه داخلی مجلس این درخواست با اولویت و برای اولین بار در صحن مجلس اعلام و به رای گذاشته می شود.

در ادامه به گفته روح الله نجابت، در ادامه ماموریت رئیس مجلس شورای اسلامی، جلسه ای در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد برای بررسی وقایع پیش از مقدماتی جام جهانی ایران و لبنان برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراها وی در مجلس تاکید کرد: تا 48 ساعت آینده دستگاه ها باید تمام اسناد، مدارک و صورتجلسه جلسه این حادثه را به کمیسیون و در صورت نیاز تیم تحقیقات میدانی امام رضا(ع) ارسال کنند. ورزشگاه مشهد. من هم بازدید خواهم کرد.

روح الله متفکر آزاد، عضو هیأت رئیسه مجلس یازدهم، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با قرائت تذکرات کتبی نمایندگان مجلس، گفت: تذکر نماینده خرم آباد به وزیر کشور و وزیر امور خارجه لزوم شناسایی، معرفی و برخورد با عوامل آشکار و پنهان حادثه ورزشگاه مشهد در بازی فوتبال ایران و لبنان را اعلام کرد.

شرح سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالاتی درباره ارز ترجیحی و اصلاح نظام پرداخت یارانه ها، اخبار دیگری نیز مورد توجه مردم قرار گرفت.

علی بهادری جهرمی در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به اینکه ارز ترجیحی از بودجه 1401 حذف نشده و در حال تخصیص است، گفت: تولیدکنندگان و مراکز دریافت سکه مشکلی نخواهند داشت.

وی درباره عدم افزایش یارانه ها و برنامه دولت برای افزایش این میزان نیز بیان کرد: دولت برنامه های ویژه ای در خصوص اصلاح نظام پرداخت یارانه ها تهیه و تدوین کرده است و باید به سمت اصلاح نظام پرداخت حرکت کنیم تا بتوانیم قدرت خود را حفظ کنیم. خرید در طول مسیر . با هدفمند شدن یارانه ها، با همکاری مردم و مسئولان به سمت اصلاح نظام پرداخت خواهیم رفت.

وزیر برق عراق وی همچنین در بیانیه ای گفت: گاز ایران برای نیروگاه های عراق مناسب است و قیمت آن برای ما قابل قبول است.

عادل کریم همچنین با بیان اینکه عراق تا سال های آینده به گاز ایران نیاز خواهد داشت، تاکید کرد: وضعیت برق عراق در تابستان امسال بهتر از سال های گذشته خواهد بود.

برگزاری سومین اجلاس سران کشورهای همسایه افغانستان و بررسی موضوعاتی مانند عادی سازی روابط با طالبان موضوع گفتگو مجتبی نوروزی با ایسنا بود.

این کارشناس مسائل افغانستان در ارزیابی تحلیلی خود از برنامه آمریکا در افغانستان گفت: کشورهای همسایه در حال هماهنگی منطقه ای در مورد افغانستان هستند و با توجه به اظهارات اخیر ترامپ و زلمی خلیلزاد، این احتمال وجود دارد که آمریکایی ها در صورت عدم موفقیت موفق شوند. (پس زمینه) برای ناامنی مدیریت شده اجرا خواهد شد.

گزارش کامل ایسنا از جلسه علنی امروز (سه شنبه) 15 فروردین 1401 مجلس شورای اسلامی در اینجا خواندن

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.