کاهش یک سوم صادرات گاز روسیه به اروپا

[ad_1]

تحلیلگران تخمین می زنند که فروش گاز طبیعی گازپروم به اروپا از حدود 150 میلیارد متر مکعب در سال 2021 به 40 تا 45 میلیارد متر مکعب در سال جاری کاهش خواهد یافت.

تحلیلگران به رویترز گفتند که عزم اتحادیه اروپا برای کاهش وابستگی خود به گاز روسیه و تلاش این اتحادیه برای افزایش واردات LNG و همچنین درخواست پوتین برای پرداخت هزینه گاز به روبل، می تواند گازپروم دولتی را حدود یک سوم حجم تولید کند. به گفته تحلیلگران صادرات گاز خود به اروپا را در سال 2022 از دست بدهید.

سرگئی گاپیتونوف از مرکز انرژی دانشکده مدیریت مسکو به رویترز گفت: فروش گاز طبیعی گازپروم به اروپا در سال 2021 در حدود 150 میلیارد متر مکعب در سال جاری می تواند بین 40 تا 45 میلیارد متر مکعب کاهش یابد.

سیندر کناتسون، مدیر تحقیقات بازار گاز از Ristad Energy Research گفت: «صادرات گاز روسیه ممکن است کاهش بیشتری پیدا کند زیرا اتحادیه اروپا به دنبال کاهش حجم خرید گاز روسیه در سریع ترین زمان ممکن است و در عین حال روسیه می تواند». تامین گاز به دلیل اختلاف بر سر طرح پرداخت گاز روبل. علاوه بر این، جنگ روسیه در اوکراین می تواند مسیر ترانزیت خط لوله از طریق اوکراین را مختل کند و به زیرساخت ها آسیب برساند.

ماه گذشته، ولادیمیر پوتین به کشورهای متخاصم دستور داد هزینه گاز روسیه را به روبل پرداخت کنند.

روسیه 31 مارس را به عنوان آخرین مهلت برای کشورهای متخاصم از جمله ایالات متحده، همه اعضای اتحادیه اروپا، سوئیس، کانادا، نروژ، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری دیگر برای شروع پرداخت هزینه گاز طبیعی به روبل تعیین کرده است.

اتحادیه اروپا درخواست پوتین را برای پرداخت به روبل رد کرد، اما روسیه پس از 1 آوریل عرضه گاز به اروپا را قطع نکرد زیرا به درآمدهای گاز بستگی دارد و مهلت پرداخت برای گاز تحویلی پس از 1 آوریل اواخر آوریل یا اوایل می است. به پایان نمی رسد.

الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه هفته گذشته گفت که برخی از مشتریان گاز روسیه موافقت کرده اند که قیمت گاز طبیعی را به روبل بپردازند. با این حال، این مقام روسی اسامی خریداران را فاش نکرد.

به گزارش اویل پرایس، در اتحادیه اروپا، مجارستان، جایی که نخست وزیر ویکتور اوربان به مدت یک دهه رابطه نزدیک با پوتین داشته است، اوایل ماه جاری اعلام کرد که هزینه گاز روسیه را به روبل پرداخت خواهد کرد. علیرغم تلاش اتحادیه اروپا برای تشکیل یک جبهه متحد علیه درخواست پوتین برای پرداخت روبل، مجارستان موافقت کرده است که اتحادیه اروپا را ناراحت کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.