کشت گونه مقاوم و کم آب بر روی انجیر در 3 شهرستان استان سمنان

[ad_1]

کشت گونه مقاوم و کم آب بر روی انجیر در 3 شهرستان استان سمنان
عکس تزئینی است

ایسنا/ سمنان مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: برای اولین بار باغات انجیر استهبان در استان سمنان راه اندازی شده است.

مهدی قرائیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کشت انجیر با توجه به شرایط مساعد استان برای توسعه و جایگزینی در طراحی الگوی کشت در مناطق مستعد به عنوان یک محصول مقاوم و بی آب توصیه شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سطح زیرکشت انجیر شامل رقم زرد گرمسار و رقم سبز سمنان به مساحت 470 هکتار است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه عمده باغات انجیر در شهرستان های آرادان، گرمسار و سمنان به صورت کشت آبی است، افزود: میزان تولید انجیر در این مناطق پنج هزار و 500 تن در سال
قرائیان افزود: انجیر سبز استهبان که معمولاً در اراضی دیم استان فارس کشت می شود، ابتدا در 4 منطقه در شهرستان های میامی، شاهرود، دامغان و آرادان کاشته شد.
وی گفت: این نوع انجیر نسبت به ارقام معمول مقاومت بیشتری نسبت به شرایط کم آبی دارد و همچنین امکان کشت در برخی مناطق مانند دیم یا نیمه خشک در اراضی شیبدار را دارد.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: انجیر سبز استهبان نیز به دلیل سهولت برداشت از عملکرد بالاتری برخوردار است. در واقع محصول به صورت دستی و تدریجی برداشت نمی شود و محصول نیمه خشک پس از پاییز جمع آوری می شود.
قرائیان گفت: این نوع انجیر نیاز به گرده افشانی دارد و بازده اقتصادی بالاتری دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.